Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mardi Adsız, Maskeli Asi ve Sosyal İsyanı Gras

Yavaş Tencere Kaçırdığın Hack'leri

 1. İnsanların renkli kostümler ve maskeler giydiği, dünyadaki kültürlerde neşeli bir ses çıkaran sokaklarda her yıl birkaç kez oluyor. Ortalama bir insanın kral olabileceği ya da varlıklı bir iş liderinin bir geçit töreninden fırlatılan plastik bir boncuk kolye için kiriştiği görülebilecek toplumsal normların ve statünün sembolik bir inversiyonudur. Bir neşe zamanı ve bir aptalın kutlama zamanıdır, bir ibadet ve öz benlikten ibarettir. Bu kültürel fenomen genel olarak ruh ve bir bütün olarak toplum için iyi olarak anlaşılmaktadır. Bu gelenek bize şu anki politik krizlerimiz ve "Anonim" olarak bilinen bilgisayar korsanlığı ağındaki artan olaylar hakkında nasıl bir şey öğretebilir?

 2. Sanat eserleri bu yazı için özel olarak hazırlandı ve New Orleans’tan Lionel Milton’ın izniyle paylaşıldı. Güzel sanat galerilerinde, albüm kapaklarında, duvar resimlerinde ve yeni çıkarılan çocuk kitabında kimin renkli çalışması görülür.

 3. Mardi Gras, Yunan ve Roma dönemlerinde, şarap, müzik ve kendinden geçmiş dansının takipçilerini serbest bıraktığı "Kurtarıcı (Eleutherios)" olarak bilinen Bacchus (Dionysos) geleneğinde kutlandı. bilinçli korku ve özen ve güçlülerin baskıcı sınırlarını yıkıyor. ” Mahkeme Jester'ları ayrıca, Fat Çarşamba günü Fat Salı ya da Salı Shrove Salı olarak bilinen Ash ile sonuçlanan şenliklerle ilgili ortak simgeler ve arketiplerdir. Shrove, İngilizce fiil çekimlerinin geçmiş zamanlarıdır; bu, kişinin günahlarını itiraf etme ve cezalandırma yoluyla susturma anlamına gelir.

 4. Mardi Gras 'ı tarif eden bu temaların her biri, adsız hactivistlerin şaka yapanlara yönelik faaliyetlerini tanımlamak için kullanılabilir. Gizli belgelerin sızdırılması, seçilen liderler tarafından "günahların itirafını" zorlar. Aaron Swartz davasında savcılık gücünün kötüye kullanılmasına bir misilleme olarak, bilgisayar korsanları, Adalet Bakanlığı'nın web sitesinin alayını bir video oyunu ile değiştirerek "Adalet Bakanlığı web sitesinin alayını yaptı. günler geçti. İnsanların hükümetlerinin yetkilerinin baskıcı ya da küfür edici hale geldiğini düşündüğü zaman, bu eylemlerin yasallıklarını kandırmanın ya da kınanmanın ötesinde, kişi bunları toplum içinde doğal bir tepki olarak görmelidir.

 5. Sağlıklı bir hükümet veya toplum, mizahın toplumlara hoşnutsuzluk verirken toplumsal gerilimi yağlamasını sağlar. Her yıl New Orleans'ta kentin belediye başkanı, kentin sembolik bir anahtarını karnaval kralı Rex'e verir. Rex, imtiyazlı sınıfı tarihsel olarak temsil ettiğinden ve çoğu zaman şehir içindeki ayrımcılığa dikkat çektiğinden, sistem kusursuz değildir. Bununla birlikte, becerikli ve yaratıcı Siyah ve Creole topluluğu, Rex'i alay etmek için bu fırsatı kullandı; Zulu Krewe ve Büyük Şefler, festivalleri herkes kadar yönettiği ve kentin kültürel ruhu haline geldiği günümüzde yaygın olarak biliniyor.

 6. Bu alayı ve tiyatro, yıllardır şiddete maruz kalmadı, ancak muhtemelen insanların günlük normlarını ve sosyal yapılarını tersine çevirme fırsatı vererek şiddeti ve toplumsal gerilimi bastırmak için daha fazlasını yaptı. Dans ederken ve pageantry ile sokakları ele geçirirken toplum. Toplumsal gerilimi yaratıcı bir şekilde harekete geçirmek, çoğu zaman salıverilmesinin yanı sıra gerilime de ışık tutar. Tootie Montana, Keşiş Boudreaux, Victor Harris ve Şef Jolly (Neville Kardeşleri Amca) gibi Efsanevi Büyük Başlar, şiddeti güzellik ve yarış yarışmalarına dönüştürerek şeref geleneği yarattı. Şehir artık huzurlu ve bütünleşik bir şenliğe sahip.

 7. Üzücü, gücünün insanlardan geldiğini unutan bir durum. Bilgisayar korsanları, yeterince muamele gördüklerini ve yeterince temsil edildiklerini hissettiklerinde belgeler yayınlayacak ve devlet web sitelerini tahrip edecek mi? Hükümetler şeffaflar ve saklayacak hiçbir şeyleri olmasaydı orantısız güçle cevap verecekler miydi? Muhtemelen değil. Sağlıklı, yaratıcı, hayati ve şiddet içermeyen bir toplumu korumak için kültür ve tarihten nasıl ders çıkartabilir ve bunları şimdiki zamana uygulayabiliriz? Mardi Gras ve eski isyancılık, müzik, maskeleme ve dans geleneği bize bazı cevaplar verebilir ve New Orleans anahtarı tutuyor olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407