Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Küba Göçmenleri İçin Mülteci Durumu Neden Değişmeli?

Gerçek Nedeni Pahalı Makarna, Ucuz Malzemeden Daha Lezzetlidir

 1. Gururlu bir Kübalıyım. Ben adada doğup büyüyen bir Küba'yım. Birleşik Devletlere vardığımda ve siyasi sığınma talebinde bulunduğumda, üniversite hayallerimin ve hayal yıllarımın büyüsü altındaydım.

 2. Bu nedenle, göç sürecim sıkıcı ve uzundu.

 3. Göçmen hakimin bana neden özel mülteci statüsü vermesi gerektiğini ısrarla sorduğunu hala hatırlıyorum. O zaman, siyasi savaşlarda gezinmek için çok genç ve politik olarak saftım. Onu nasıl ikna edebileceğimi bilmiyorum ama 1995'te siyasi mülteci oldum.

 4. Fotoğraf kredisi: Hirania Luzardo

 5. Göçmenlik durumum nedeniyle, eve geri dönemedim ve defalarca vize reddedildi. Büyükannem ve büyükbabam Küba'da öldü ve benim tek rahatlığım anılarımdan hoşçakal demekti. İspanya, ailem büyük annemin ve babamın anavatanına geri dönmeye karar verdiği için kısa aile birleşmeleri için yeni bir yer oldu.

 6. ABD’de 20 yıldan fazla bir süredir yaşadım, Küba Uyum Yasası’nın Küba Uyum Yasası’nın nasıl baskı yaptığını ve ifade özgürlüğü peşinde koşan daha iyi bir gelecek için umut ve ışık olduğunu gördüm. , ancak başkalarının programın yararlarını nasıl kötüye kullandığına da tanık oldum.

 7. Küba Ayarlama Yasası bir ayrıcalıktır. Başka hiçbir göçmen grubu bu eşsiz kırmızı halı muamelesini bu ülkeye ulaşır ulaşmaz almaz. Bu program, ABD vergi mükellefleri için bir yük maliyeti değil, Kübalıların yeniden yerleşmesine yardımcı olacak kısa vadeli bir yardımdır.

 8. Siyasi zulme dayanarak mülteci statüsü almayı nasıl haklı çıkarabilir ve yeşil kart verildiğinde Küba'ya gidebilir?

 9. ABD'de hiç çalışmadıklarında refah ödeneklerine hak kazanmaları gerektiği ve bu paranın bir kısmını Küba'ya seyahat etmek veya yurtdışındaki akrabalarına göndermek için nasıl kullanmaları gerektiği nasıl haklı gösterilebilir?

 10. Cevapları bulmadan önce iki kez düşündün mü?

 11. Senatör Marco Rubio, R-FLA, Kongreyi bu on yıllık programa son vermeye çağırdı. Diğer Küba-Amerikan yasa koyucuları da var, ancak bu mevzuatı düzeltmek için daha fazla savaş yapılması gerekiyor.

 12. "Bu mevcut politika sadece suistimal edilmekle kalmıyor, Amerikan vergi mükellefine zarar veriyor", diye belirtti Küba göçmenlerinin oğlu Marco Rubio. Florida! .

 13. Birçok Kübalı, siyasal baskı ve işkence iddia ettiklerinde ve kanıtladıklarında insancıl olarak korunma hakkına sahiptir. Sorgulamadan kanunun nezaketini almalılar. Ancak, başka nedenlerle gelen ve siyasi zulüm iddiasında bulunmayanlar oldukça reddedilmelidir.

 14. Zamanlar acımasız. Obama yeni bir bölüm başlattı. Küba ve ABD arasındaki "normalleşme" süreci başladı ve yeni zihniyet, tutum ve önlemleri gerektirecek. Bunlardan bazıları on yıllarca verilen büyük yararların sonunu etkileyecek.

 15. İnsan haklarına saygı duyduğunu gururla ilan eden bir ülkede yaşıyoruz. Siyasi sığınma talebinde bulunan herkes korunacaktır.

 16. Gururlu bir Kübalıyım. Ben adada doğup büyüyen bir Küba'yım. Birleşik Devletlere vardığımda ve siyasi sığınma talebinde bulunduğumda, üniversite hayallerimin ve hayal yıllarımın büyüsü altındaydım.

 17. Bu nedenle, göç sürecim sıkıcı ve uzundu.

 18. Göçmen hakimin bana neden özel mülteci statüsü vermesi gerektiğini ısrarla sorduğunu hala hatırlıyorum. O zaman, siyasi savaşlarda gezinmek için çok genç ve politik olarak saftım. Onu nasıl ikna edebileceğimi bilmiyorum ama 1995'te siyasi mülteci oldum.

 19. Fotoğraf kredisi: Hirania LuzardoDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407