Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kosta Rika'da Tatil Yapmak # x27; s # x27; Mavi Bölge # x27;

Çörek mi yoksa çörek mi? Zamanımızın Büyük Yazım Tartışması

 1. Bir tatil daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilir mi? Belki de dünyanın Mavi Bölgelerinden birini ziyaret etmeyi seçerseniz. Dan Buettner tarafından yazılan The Blue Zones adlı kitap, şaşırtıcı derecede çok sayıda insanın yüzlerce yaşadığı ve göreceli olarak sağlıklı bir yaşam sürdüğü, dünyanın dört bölümünü yayınladı. Kitaba göre, alanlar Kosta Rika'daki Nicoya sahili; Sardunya, İtalya; ABD'de Okinawa, Japonya ve Loma Linda, Kaliforniya Bu yerlerin ortak noktası nedir? Oradaki insanlar çok dolaşıyorlar, çok çeşitli sağlıklı yemekler yiyorlar ve güçlü aile bağlarına sahipler.

 2. Bir tatilden birkaç kilo daha ağır ve tazelenmiş olarak geri dönmek nadir değildir. Mavi Bölge'de bir tatilin nasıl olacağını görmek için Kosta Rika'nın Pasifik Kıyısındaki Nicoya Yarımadası'nı ziyaret ettim. Bölgede sağlıklı meyve ve sebzelerin yanı sıra, neyse ki içmek için güvenli olan mineral bakımından zengin su da bulunuyor.

 3. Liberya'ya uçtuktan sonra Punta Islita'ya ufak bir uçakla gittik. (İki oğlumla seyahat ediyordum.) "Havaalanı" sadece bizi taze hindistancevizi ile karşılayan küçük bir kulübe olan bir uçak pisti. Hotel Punta Islita'da yalıtılmış bir tesiste kaldım ve Blue Zone macerama başladım. Klasik bir Kosta Rika tatili geçirmek istememe rağmen, Blue Zone'un avantajlarından faydalanmak istedim.

 4. Otelin kurulumu muazzam bir şekilde yardımcı oldu. Kahvaltıya ulaşmak için küçük bir uçurumun tepesine yürüyüş yapmak zorunda kaldık. (Tembel hissetmek isteyenler için golf arabası seçeneği vardı.) Daha sonra sağlıklı ve doyurucu bir organik yumurta yemeği, pirinç ve fasulye taze papaya ve yıldız meyvesi yedik; yıldız meyve ağaçları mülkün yollarını çizdi. Tatil kesinlikle süper aktif bir tatil isteyenler için ideal bir mekandır. Kahvaltıdan sonra sahile geri döndük ve Kosta Rika sörfçüsü arkadaşlarıyla birlikte dersler sunan, boogie panoları kiralayan ve eve geri dönecek ve fazladan kızarık muhafızlar alabilecek kadar cömert sörf yapmaya gittik.

 5. Kosta Rika’da olduğumuzdan beri astarları da kapattık. Bu, çocuklarımla bağlantı kurmam gereken yerdi, çünkü yağmur ormanlarında dolaşırken çığlık atarken benimle dalga geçiyorlardı. Bazı mahalle çocuklarıyla zaman geçirerek ve kasabanın küçük sanat müzesini ziyaret ederek inanılmaz kültürü ıslattık.

 6. Gezimizin her anı bir Mavi Bölge anı değildi. Yemeklerimizden bazıları hoşgörülü. Suya ek olarak birkaç guaro çorbası içtim - ulusal içeceğe nasıl hayır diyebilirsiniz? Ve bir öğleden sonrayı spada geçirdim ve birkaç saatimi casitamın dışındaki hamakta uzanarak geçirdim.

 7. Blue Zone gereksinimlerinin çoğunu kontrol etmeyi başardım ve birkaç gün sonra süper sağlıklı hissettim. Bence benim için en önemli Blue Zone faktörü dış mekan aktivitesiydi. Sadece koridordan asansöre doğru yürüdüğünüz daha geleneksel bir otelde yapacağımdan çok daha fazla tepelik yolda yürüdüm. Ayrıca yerel olarak yetişen yemekleri yemeyi ve çocuklarımla daha önce hiç yapmadığımız şeyleri yapmayı çok iyi hissettim.

 8. Bir sonraki durak - belki de Sardunya?

 9. Bir tatil daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilir mi? Belki de dünyanın Mavi Bölgelerinden birini ziyaret etmeyi seçerseniz. Dan Buettner tarafından yazılan The Blue Zones adlı kitap, şaşırtıcı derecede çok sayıda insanın yüzlerce yaşadığı ve göreceli olarak sağlıklı bir yaşam sürdüğü, dünyanın dört bölümünü yayınladı. Kitaba göre, alanlar Kosta Rika'daki Nicoya sahili; Sardunya, İtalya; ABD'de Okinawa, Japonya ve Loma Linda, Kaliforniya Bu yerlerin ortak noktası nedir? Oradaki insanlar çok dolaşıyorlar, çok çeşitli sağlıklı yemekler yiyorlar ve güçlü aile bağlarına sahipler.

 10. Bir tatilden birkaç kilo daha ağır ve tazelenmiş olarak geri dönmek nadir değildir. Mavi Bölge'de bir tatilin nasıl olacağını görmek için Kosta Rika'nın Pasifik Kıyısındaki Nicoya Yarımadası'nı ziyaret ettim. Bölgede sağlıklı meyve ve sebzelerin yanı sıra, neyse ki içmek için güvenli olan mineral bakımından zengin su da bulunuyor.

 11. Liberya'ya uçtuktan sonra Punta Islita'ya ufak bir uçakla gittik. (İki oğlumla seyahat ediyordum.) "Havaalanı" sadece bizi taze hindistancevizi ile karşılayan küçük bir kulübe olan bir uçak pisti. Hotel Punta Islita'da yalıtılmış bir tesiste kaldım ve Blue Zone macerama başladım. Klasik bir Kosta Rika tatili geçirmek istememe rağmen, Blue Zone'un avantajlarından faydalanmak istedim.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c