Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kosta Rika Neden Kazanan Bir Marka?

Çörek mi yoksa çörek mi? Zamanımızın Büyük Yazım Tartışması

 1. Kısa süre önce Kosta Rika'ya bir seyahatten döndüm - ve bu arada, tanıdığım neredeyse herkesin ya son zamanlarda oraya seyahat ettiğini ya da listesinin başında olduğunu keşfettim. Dört milyon kişilik bu minik Orta Amerika ülkesi nasıl iki milyon yıllık ziyaretçi çekerek bu kadar turist juggernaut oldu? Sırrı Kosta Rika'nın dört marka ilkesini kullanmasında yatıyor.

 2. 1. Markanız = Eşsiz Gücünüz. Bir marka geliştirirken, her zaman benzersiz rekabet avantajınızı belirleyerek başlamak istersiniz. Kosta Rika (dünya yüzeyinin% 0,03'ünü kapsayan bir minik bölümü kapsar) söz konusu olduğunda, dünya bitkilerinin ve hayvanlarının% 4'üyle (500.000'in üzerinde tür) biyolojik çeşitliliğin yoğunluğudur. Aslında, dünyanın en biyolojik 20 ülkesinden biri olarak kabul edilir - gölgelik turları (aka "ziplines"), kayak, volkanlar ve yağmur ormanı yürüyüşleri ile cezalandırılmış doğa severler için uygun. 2. Rekabet Avantajınızı Keşfedin. Pazarda güçlü bir gücünüz varsa, davul gibi çırpın. Diğer ülkelerde de yağmur ormanları ve hoş iklimler var, ancak Kosta Rika, turizm panosunun sloganından ("Yapay Malzemeler Yok") çevresel nedenlere ve politikalara olan bağlılığına kadar, doğasını hedef alan olarak markalaşmasını güçlendirmek için her fırsatı kullandı. Aslında, Kosta Rika, 1970'lerde ülkesinin dörtte birinden fazlasını kapsayan bir ulusal parklar ağı başlattı. Ve 1997'de ilk olarak bir karbon vergisi uygulayan ülke, 2021 yılına kadar tamamen karbon nötr hale gelme iddialı bir hedef belirledi. 3. "Çok İyi Bir Şey" e Karşı Koruma. Kosta Rika, ulusun 1990'ların başından bu yana ülkenin 1 numaralı döviz sürücüsü olan uluslararası turizmin faydalarını seviyor. Ancak bu popülerlikle ortaya çıkan riskler var (Yogi Berra'nın ünlü bir şekilde söylediği gibi, "Artık kimse oraya gitmiyor; çok kalabalık."). Ekoturizm kırılgan ve hassas alanlara erişimin üzerinde durur, etrafta dolanan çok sayıda Nikon'a yaklaşan turiste nazikçe bakmaz (ancak hükümet 2014 yılına kadar 2,5 milyon ziyaretçiye ulaşmayı umuyor). Ve 1970'lerin sonunda Kosta Rika hükümeti tarafından turist gelişimi için belirlenen kilit alanlardan biri olan Guanacaste eyaleti, dört mevsim gibi lüks tatil köylerinde misafirlerini eğlendirmek zorunda kaldığınızda zor bir iştir. su emme şampiyonası golf sahası. Bu, Kosta Rika'nın ilerleyişini dengelemek için bir mücadele olacak. 4. Kanadınızı Koruyun. Son olarak, Kosta Rika'nın geçmişte başarılı olmasının bir başka yolu da hiçbir yan sorunun (okuma: iç savaşlar, uyuşturucu kullanımı ya da silahlı çeteler) ekoturizmdeki temel marka hakimiyetini azaltmamasını sağlamaktır. Tıpkı usta bir lider ve stratejik düşünür olan bir iş yürütme gibi başka bir alandaki zayıflıktan kurtulabilir (bir bilgisayarı çalıştıramaz ve bu nedenle müşterilerle iletişim kuramaz), kimse Amerika'da maymunları görmekle ilgilenmeyecektir. Kaçırılmaktan korkuyorlarsa yağmur ormanı. Neyse ki, Kosta Rika, eğitim için güçlü bir fon sağlama ve ordusunu tamamen ortadan kaldırma dahil olmak üzere, yan taraflarını yükseltmek için cesur adımlar attı. [! 23620 => 1140 = 1!

 3. Dorie Clark, Duke Üniversitesi Fuqua İşletme Okulu'nda ders veren bir pazarlama stratejistidir. Kendini Yeniden Teşvik Etme ve Öne Çıkma kitabının yazarıdır ve ücretsiz Öne Çıkma Kendi Kendine Değerlendirme Çalışma Kitabını alabilirsiniz.

 4. Kısa süre önce Kosta Rika'ya bir seyahatten döndüm - ve bu arada, tanıdığım neredeyse herkesin ya son zamanlarda oraya seyahat ettiğini ya da listesinin başında olduğunu keşfettim. Dört milyon kişilik bu minik Orta Amerika ülkesi nasıl iki milyon yıllık ziyaretçi çekerek bu kadar turist juggernaut oldu? Sırrı Kosta Rika'nın dört marka ilkesini kullanmasında yatıyor.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c