Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Köfte ve Sınırların

Yavaş Tencere Kaçırdığın Hack'leri

 1. Cumhuriyetçi adaylar, göçmenlere karşı en düşmanca kim olabileceğini görmek için kendilerine düştükçe, sınırlarımızı aşmayı başaran yeni gelenlere bir Yılbaşı takdirini ifade etmek istiyorum. Ülkemiz daha iyi bir yer.

 2. Yeni gelenlerimize karşı sıcak hislerim - her zaman bir dereceye kadar mevcut, çünkü çoğu göçmen stokundan geldiğim Amerikalılar gibi - Yılbaşı Gecesi'nde zencefil ve soya sosu kaynaklı bir destek aldı, eşim ve ben geniş ailemizi davet ettikten sonra 2008 yılında yemek masamıza davet ediyoruz. Yeni Yıl kutlamalarına hazırlanırken, memleketimiz olan New York City'deki en festivalik seçimin ne olacağını düşünmek için bir dakikanızı ayırdık - ve hemen Çin Mahallesine yöneldik. [! 4503 => 1140 = 1!

 3. Yeni göçmenlerin sürekli gelişi nedeniyle, New York - Amerika'daki pek çok yer gibi - çok güzel bir yer. New Yorklular bu çeşitliliğin faydalarını en doğrudan midemiz aracılığıyla tecrübe ediyor. Mahallemde bir öğle yemeği molası verdiğimde, bir ya da iki blok yürüyüp Peru usulü kızarmış tavuk, Meksika tacos, Orta Doğu falafel, Japon yakitori, Dominik pilav ve fasulye ve dünyadaki en iyi simitlerden bazılarını bulabilirim. Şimdi mahalledeki nüfusların karışımıyla, bu yerlerin bazıları kendi içinde çeşitlilik gösteriyor - manav şimdi Koreli kimchi'den koridor boyunca taze mısır ekmeği satıyor ve bir süre için Lenny'nin Simitleri penceresindeki büyük bir tabelada "bizim fajitalarımızı dene!" Sonra Küba-Çin ve Perulu-Çin yerler var, onlarca yıldan beri karmaşık göç yollarının ürünleri.

 4. Mahallemiz ayrıca Dunkin Donuts, Starbucks, McDonalds ve Subway outletlerini de destekliyor, ancak komşular tarafından sevgiyle yapılan çok daha lezzetli teklifler alabildiğimizde neden bu yabancılardan yiyecek almak isteyelim ki? dünyanın dört bir yanından buraya gel Gerçekten davetsiz misafir kimdir, köşedeki Meksikalı göçmen bayan (büyük olasılıkla belgelenmemiş) el yapımı tamallarla dolu bir alışveriş sepetiyle veya ruhsuz sıradanlığı sunan kurumsal zincir restoranla mı?

 5. Göç etmenin faydaları elbette ki yiyeceğin ötesine uzanıyor. Kızlarım, şaşırtıcı yerlerden gelen çocuklarla okula gidiyor. En yakın arkadaşları, aslında Mısır, Arjantin ve Almanya'dan gelen ailelerden geliyor ve okuldaki sınıfları genellikle Birleşmiş Milletlere benziyor (muhtemelen biraz daha iyi davranmış olsalar da). Büyük kızım sınıfında uluslararası bir fuar yaptığında, çocuklar gerçekten uluslararasıydı ve dersler büyüdüğüm siyah beyaz banliyösünde asla yapmadıkları bir şekilde anlamlıydı. Çocukları küresel bir dünyaya hazırlama konusunda konuşun.

 6. Tarihimizde çeşitli zamanlarda ülkemiz yeni gelenlere karşı döndü. İrlandalı, İtalyanlar ve Yahudiler, yüzyıllar öncesinden bu yana şiddetli bağnazlığın hedefi idi ve Çinliler göçmenlikten tamamen dışlandılar. İkinci Dünya Savaşı sırasında Japon Amerikalılar hapishane kamplarına kilitlendi ve 2001 Müslümanlarının terör saldırıları sonrasında toplandı, hapsedildi ve sınır dışı edildi. Son yıllarda Haitians ve diğer Karayip sürgünleri, buradaki yolculuğa devam edebilecek kadar şanslılarsa geri çevrildi veya hapsedildi. Neredeyse ülkemizin bir parçası haline gelen her etnik grup, başlangıçta düşmanlıkla karşılandı. Ve bu seçim mevsiminde, sınırın güneyindeki insanlar korkmuş Amerikalılar ve cehaletlerinden ve kaygılarından yararlanan politikacıların öfkesi ile karşı karşıya.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407