Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
  • Malzemeler
  • Diyetler
  • Alerjiler
  • Beslenme
  • Teknikleri
  • Mutfaklar
  • Zaman
Olmadan


Kinoa, süper gıda mı yoksa saçma mı?

  1. Kinoa, pek bilinmeyen süper gıdalardan biridir. Tohum çok fazla protein içerdiğinden özellikle sporcular ve vejeteryanlar için iyi olacaktır. Et yememek bu sıkıntıya neden olabilir. Goji berry gibi kinoa da 5000 yıl kadar önce kullanılmıştır. Ama kinoa gerçekten o kadar sağlıklı mı yoksa bir elma ve armut da yiyebilir misin?

Yani superfood?

  1. Kinoa çok sağlıklı ve çok yeni bir gıda türü olarak kabul edilir. Ancak çok fazla kinoanın yetiştirildiği ülke olan Peru'da tohumlar o kadar da büyük değil. Fakirler için yiyecek olarak görülüyor. Çiftçiler başka bir şey yetiştirmedikleri ve bu kadar kolay yiyecek bulamadıkları için onu yerler. Çoğu insan tadı çok acı olduğu için beğenmez bile. Görünüşe göre bu Batılı bir yutturmaca, çünkü insanlar tohumun güçlerinin ne kadar yararlı olduğunu öğrendiler, ancak para kazanmak isteyen ve "eğer" Hollanda gibi ülkelerde kinoa gibi bir şey satabilecek insanlar tarafından ortaya çıkmadı. İnkaların kutsal tohumu ". Ve sonra, tabii ki, bunun için önemli bir fiyat şarj edin.

  2. Quinoa çok sağlıklı ve gıda çok yeni bir tür olarak kabul edilir. Ancak çok fazla kinoanın yetiştirildiği Peru'da tohumlar hiç de harika değil. Bu yoksullar için gıda olarak görülüyor. Çiftçiler başka bir şey yetiştirmedikleri ve bu kadar kolay yiyecek bulamadıkları için onu yerler. Çoğu insan tadı çok acı olduğu için beğenmez bile. Görünüşe göre bu Batılı bir yutturmaca, insanlar tohumun güçlerinin ne kadar yararlı olduğunu öğrendikleri için ortaya çıkmadı, ancak para kazanmak isteyen ve "eğer" Hollanda gibi ülkelerde kinoa gibi bir şey satabilen insanlar tarafından ortaya çıktı. İnkaların kutsal tohumu ". Ve tabii ki bunun için hatırı sayılır bir ücret alıyorlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407