Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo Vermek İçin Sütlü Meyve Diyeti

Tartışma

 1. Süt ve meyveler genellikle kalorilerde tahıl ürünlerinden, yüksek proteinli ürünlerden ve işlenmiş gıdalardan daha düşüktür, ancak diyetinizi sadece bir veya iki tür gıda ile sınırlamak sağlıklı bir yol değildir. ağırlık. Her ne kadar süt ve meyveler daha dengeli bir beslenme planının parçası olarak olağanüstü besinsel faydalara sahip olsalar da, vücudunuzun en iyi şekilde çalışması için ihtiyaç duydukları tüm gerekli vitaminleri, mineralleri ve besinleri sağlayamazlar.

Vakfı

 1. Bir süt ve meyve diyeti, esas olarak süt ve su ve meyve suyu içeren bir meyve yeme planıdır. Sıkı bir meyve diyeti yediklerinizi sadece meyvelerle sınırlayabilir, ancak Fruitarian Worldwide Network (Meyve Dünyası Ağı) pek çok meyvenin de biraz sebze, fındık ve tohum yediğini belirtiyor.

Avantajları

 1. Özellikle düşük kalorili meyveler ve az yağlı veya yağsız süt seçtiyseniz, bir süt ve meyve diyetinde çok fazla kilo kaybedebilirsiniz. USDA'ya göre, 1 bardak yağsız süt sadece 85 kaloriye ve yağsız. Orta boy bir elma yaklaşık 95 kaloriye, orta boy bir muz 105 kaloriye ve 1 bardak karpuz parçasına sadece 45 kaloriye sahiptir. Böyle hafif yiyecekleri yiyerek normal diyetinizden günlük 1.000 kalori kesmeyi başarabiliyorsanız, yaklaşık 2 lbs kaybedersiniz. haftada. Ayrıca süt içmenin ve daha fazla meyve yemenin besinsel avantajları vardır. ChooseMyPlate.gov'a göre, yağsız süt proteini kas ve kemik dokusunu ve tüyleri osteoporozun önlenmesini sağlar ve onarırken, meyveler kanseri, diyabeti, kemik kaybını, böbrek taşlarını, kalp krizini ve felci önlemeye yardımcı olabilir.

Dezavantajları

 1. Hızlı kilo kaybı değerli bir hedef gibi görünebilir, ancak her zaman kalıcı veya sağlıklı değildir. MayoClinic.com koruyucu hekim uzmanı Donald Hensrud, M.D., 2 lbs'den fazla kaybettiğine işaret ediyor. haftada su ağırlık kaybı veya yağsız kas dokusu kaybı olabilir ve Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, hızlı kilo veren kişilerin, kilo vermeden kademeli olarak kilo vermekten daha uzun süre uzak kalma ihtimalinin daha düşük olduğunu not eder. Diğer bir husus, süt ve meyvenin tüm beslenme ihtiyaçlarını karşılamamasıdır. Vitaminler ve mineraller arasında yeterince sağlıklı yağ ve çeşitlilik alabilmek için ayrıca sebze, tahıl ve yağsız proteinleri de yemelisiniz.

Hususlar

 1. Yeni bir diyet veya kilo kaybı planına başlamadan önce doktorunuza danışın. Bir süt ve meyve yeme planı denemeyi seçerseniz, besin eksiklikleri, yorgunluk, baş dönmesi ve diğer potansiyel olumsuz yan etkileri önlemek için sadece birkaç gün veya bir hafta ona yapışması avantajlıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407