Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


İki Dilli Eğitim, Bilişsel, Sosyal ve Sağlık Yararına Sahiptir (INFOGRAPHIC)

Sporun Askeri Zayıf Demokrasiyle Harmanlanması

 1. Hispanik Miras Ayı, iki dilli eğitimin çocuklarımızı nasıl olumlu veya olumsuz şekilde etkilediğini keşfetmek için mükemmel bir fırsat sunuyor.

 2. İki dilli eğitimin öğrencilere ve topluluklara fayda sağladığını gösteren çalışmadan sonra yapılan araştırmaya rağmen, ülke genelinde bütçe kesintileri ve yabancı düşmanlığı Florida, Teksas ve Kaliforniya'da birçok çift dilli programın kesilmesine yol açtı.

 3. Son zamanlarda, örneğin, Dallas dışındaki Irving Independence School District, yıllarca yeni emekli olan okul yönetim kurulu üyesi Ronda Huffstetler tarafından savunulan programına bağırdı.

 4. Onun için özellikle üzücü olan, öğrencilerin çoğunlukla İspanyolca konuşulan dersleri test edebileceği ve yalnızca İngilizce derslerine katılabileceği - ikinci sınıfta olduğu gibi.

 5. "Eğer onları üçüncü sınıfa indirirseniz, hazır olmadan önce skorların hızla battığını göreceksiniz" dedi. [! 5554 => 1140 = 1!

 6. Dedi ki, "Bir eğitimci perspektifinden buluyoruz, daha fazla daldırma tipi iki dilli programda bulunan çocuklar, İngilizce bilen meslektaşlarına yetişiyor ve aynı zamanda Müfredata daha fazla erişebilmek için, çünkü İngilizce öğrenirken kendi dillerinde talimatlar alıyorlar. "

 7. İspanyolca konuşan çocuklar için, iki dilli eğitim onların müfredata ve kültüre daha iyi ve daha hızlı adapte olmalarına yardımcı olacak ve İngilizce konuşan çocuklar için diğer birçok yarar arasında bilişsel esneklik geliştirecektir.

 8. İki dilli eğitimin yararlarına karşı aptal argümanı

 9. Muhalifler, okullarda iki dilli eğitimin - İngilizce konuşanlar doğal olarak genel amaç olan doğal hedefin - çocuklardan spor oynayarak bir müzik aleti öğrenmesini beklediğine dair bir zihniyetten bahsediyor.

 10. Ancak, şüphecilerin yanlış analojiyi kullandıklarını gösteren çok büyük bir araştırma var.

 11. Daha uygun bir karşılaştırma piyano çalmayı öğrenme kemanı ile ilişkilendirmeyi içerir. Bir öğrenci piyanonun müzik temelini kavradığında, bilgi kemanın temellerine kolay bir sıçrama sağlar.

 12. Benzer şekilde, çalışmalar İspanyolca konuşulan bir öğrencinin, anadili konusundaki çalışmalarının İngilizce bilen konuşanlar olma - yani zamanla iki dilli olma- dan dolayı devam eden ana dil çalışmalarından faydalandığını göstermektedir. [! 5554 => 1140 = 1!

 13. İki dilli eğitimi sınırlamak öğrencileri olumsuz yönde etkiliyor

 14. Beyin Bilimleri Öğrenme Enstitüsü Çeviri, Sosyal Yardım ve Eğitim Direktörü Sarah Roseberry Lytle, VOXXI'ye, araştırmaların iki dilli odaklı müfredatta İngilizce öğrenen öğrencilerin yararlarını açıkça gösterdiğini söyledi.

 15. Son zamanlarda gerçekleşmesi gereken efsane hataların giderilmesiyle her zaman böyle olmadığına işaret etti.

 16. “Birçok insan, çocuk doktorları bile, bir çocuğa birden fazla dil konuşmanın onların kafasını karıştıracağından endişe ediyorlardı” dedi. “Ama şimdi biliyoruz ki durum böyle değil, ve aslında, iki dillilik avantajları olabilir.”

 17. İki dilli eğitimin bir bakışta faydaları

 18. İki dilli eğitimin yararlarından bazıları, İspanyolca konuşulan öğrencilerin İngilizce dil araştırmalarına nasıl daldıklarını keşfederek de açıklanabilir:

 19. * Bilişsel Yetenek

 20. Özet olarak, beyin aktivitesi ve bu konudaki esneklik matematik, problem çözme, mantık ve hafıza ile ilgilidir. Hazırlıksız Latino öğrencileri, yalnızca İngilizce derslerinde bodur bilişsel yetenek gelişimini yaşayabilirler.

 21. * Sosyal / Duygusal

 22. * Eğitimsel Gelişim

 23. Cornish, çocuğun başka bir dil edinmesinin ne kadar sürdüğü konusunda çelişkili araştırmalar olduğunu söyledi.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407