Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kemer sıkma ısırıkları

Gerçek Nedeni Pahalı Makarna, Ucuz Şeylerden Daha Lezzetlidir

 1. Kemer sıkma ve teşvik politikası tartışmalarına gömülen sahte bir ikilik var. Her iki taraf da ekonomik iyileşmeye giden yolun çatallandığı ve sadece bir yol seçmemiz gerektiği fikrini paylaşıyor. Paul Krugman ve harcayanlar bizi sola sapmaya ve ikinci bir federal uyaranla ağrıyı ertelemeye çağırıyor. Alan Greenspan ve açık şahinler yanlış bir şekilde doğru dönüş yapmamız ve bütçeleri kemiğe ayırmamız gerektiğine inanıyor.

 2. Ne yazık ki, hepimiz için, bu tekil taktiklerin hiçbiri çok fazla söz vermedi. Hem kendini reddetme bulgusu hem de kendini sevme bulvarı gerçek büyümeyi tetiklememiştir. Kanıtları düşünün:

 3. Şimdi, 792 milyar dolarlık teşvik paketinin yaklaşık 600 milyar dolarını harcadık veya taahhüt ettik. ABD işsizliği inatla% 9,5 olarak oturuyor.

 4. Harcama işlerini tartışmak zor.

 5. Henüz kemer sıkma denemedik, ancak mali baltaların iş inkübatörü olmadığını görmek için İspanya ve İrlanda'dan başka bir yere bakma. İspanyollar Mayıs ayında ciddi bütçe indirimlerini onayladığında, işsizlik oranları derhal% 19,7'den% 19,9'a yükseldi. İrlanda iki yıl önce bir tasarruf planı kabul etti. Geçen ay işsizlik oranı% 12,9'dan% 13,3'e yükseldi.

 6. Açıkça, kemer sıkma da büyümeyi garanti etmiyor.

 7. Öyleyse, ne tasarruf, gerekse teşvik bu ekonomik yeniden yapılandırma projesinde zayıf araçlar olduğunu kanıtladığında ne yapacağız?

 8. İkisini de aynı anda kucaklamamız gerektiğini alçakgönüllülükle sunuyorum.

 9. Uyaran ve kemer sıkma, birbirini dışlayan stratejiler değil. Asıl soru, kesmek veya harcamak değil. Asıl soru ne kesilecek. . .. ve ne harcayacağınızı.

 10. Amerikan Kurtarma ve Yeniden Yatırım Yasası olarak bilinen ilk teşvik, iç ekonomiyi kolay parayla doldurdu, ancak nakit para harcamadı. ARRA, büyük oranda aldatıcı devlet ve yerel yönetimler için bir yara bandıydı. Yeni Anlaşmanın cesur ve yaratıcı Keynesyen programlarına benzerlik göstermedi. Güney'deki barajları inşa etmek ve modernize etmek için Tennessee Valley Authority'miz yok. Batı'da yollar ve kütüphaneler inşa edecek İş İlerleme İdaresi Başkanlığımız yok. Roosevelt’in büyük kamu işleri projesinin asıl değeri işsiz vatandaşlara verilen geçici maaşlarda değil, eyaletlerarası bir otoyol sisteminden ve modern bir elektrik şebekesinden elde ettiğimiz gelecekteki verimliliklerde oldu. 1930'larda zamanlar acımasızdı, ancak uyaran harcamaları günümüzdeki acıdan kaçınmayı amaçlıyordu. Bazı gelecekteki iyileşmeleri hızlandırmayı hedefliyordu.

 11. Milletvekilleri ikinci bir teşvik turunu onaylarsa, bunu tarihe dikkat ederek yapmalılar. Finansman, yüksek hızlı demiryolu, yeşil enerji ve nanoteknoloji gibi yeni girişimlerle sınırlandırılmalıdır. Tüm "kürek hazır" programların konuşmasına rağmen, Kongre Bütçe Ofisi, 2009 teşvik ücretlerinin% 80'inin Medicaid, Sosyal Güvenlik, devlet ve yerel yönetimlere hibe ve öğrenci yardımını arttırdığını söyledi. Bunlar yeni, büyüme ilham veren yatırımlar değil. Devlet hükümetleri gelecek yıl teşvik vermeyi yitirdiğinde mali hesaba katılmayı daha da acı verici hale getirecek olan transfer ödemeleridir. Bir nesil kemer sıkma erteleyebilir. . . ama gerçekliği erteleyemez.

 12. Tabii ki, şimdi tasarruf önlemleri almamıza rağmen, vergi reformu ve hak kazanma reformu ile başa çıkamadıkları takdirde etkisiz olacaklar.

 13. Gerçek tasarruf, bir kerelik bütçe kesintileri veya birkaç kamu sektörü işten çıkarması ile tanımlanmıyor. Gerçek tasarruf, yapısal açıkların kesilmesi anlamına gelir. Tahvil piyasalarını gerçekten korkutan şey, Sosyal Güvenlik'in iflas etmiş olmasıdır. Yabancı alacaklılar şüphecidir, çünkü vergi açığını bütçe açığı karşısında kestik. . . Ancak 8.000 sayfalık vergi kodumuz özel ilgi boşlukları için kalıcı bir oyun alanıdır. Bunlar "bu yıl" problemleri değil. Onlar "önümüzdeki on yıl" problemleridir. Federal hükümet, vatandaşlarına makul bir şekilde tutamayacağı konusunda söz vermeyi bırakmalı. Dünyanın Yunanistan'a olan güvenini tahrip eden şey buydu ... ve ABD'de güven bu kadar hızlı dönebilir.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c