Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kazimierz: Krakow'da Yeme İçme # x27; Eski Yahudi Mahallesi

Entelektüeller için umut var mı?

 1. Güneş battığında Krakow'un Eski Yahudi mahallesi (Kazimierz olarak bilinir) hayat buluyor.

 2. Arnavut kaldırımlı sokaklarda barlar doluyor ve restoranlar gece hayatının gürültüsüyle doluyor. Bu faaliyetin merkezinde, son yıllarda işyerlerinde bir baharın filizlendiği eski Yahudi Meydanı olan Plac Nowy bulunuyor. Yıllarca süren hoşnutsuzluğun ardından mahalle, paletinize de fayda sağlayacak kültürel bir rönesanstan yararlandı: bu yüzden bir iştahla gelin.

 3. Eylül ayı sonlarında Budapeşte'den trene binip, buzlu rüzgâr ve 30 derece sıcaklık yüzüme yandı, ayaklarımı daha sıcak, daha rahat alanlara doğru ittirdi.

 4. Pierozki u Vincenta, çok çeşitli Pierogi ve Van Gogh'dan ilham alan dekoruyla bilinen Kazimierz'in kenarında küçük ama hayat değiştiren bir restoran. Haklı olarak meşhur oldukları yumuşak, haşlanmış köfte, yöreye özgü yabani Mantarlarla doludur, sarımsaklı sarımsak ve domuz yağı serpilir, sonra ekşi kremaya batırılır. Yıkamak için bir bardak Borscht suyu sipariş edin ve en sevdiğiniz yıldızlarla dolu revizyondan bir sahneye sürükleyin. En azından ben öyle yaptım. [! 16489 => 1140 = 1!

 5. Kendime söylediğim ikinci votka, takip eden destansı şekerlemeden tamamen sorumluydu. Neyse ki sadece bir blok ötede kalıyordum.

 6. Akşam ilerledikçe, içki içmek ve sohbet etmek uğultudaki Kazimierz sokaklarını yakıyor ve ayık olmayanlar doğal hallerine geri dönmeye çalışıyorlar. Mutfaklar bu mahallenin erken saatlerinde kapanmaktadır, bu yüzden sokak yemeği ikinci turunuzu emmek için en güvenilir yerlerden biridir.

 7. Eğer benim gibiyseniz, Krakow’da epik bir gün, küçük bir barda birkaç tane düzenli olarak bir içki ile sona erecektir. Onlardan biri onun yerel bir ünlü olduğunu söyleyebilir ve fotoğrafını çekmekte ısrar edebilir. İçeride güneş gözlüğü takacak ve Polonyalı kış geceleri olduğu sürece sakal bırakacak. Bir içki ikiye dönebilir. Dil engeli geniş olacak fakat konuşma kesilecek. Böyle bir yer bulmak için hiçbir öneride bulunamam.

 8. Yiyecek, içecek ve Root Verse'de seyahatle ilgili daha fazla hikaye oku, instagram'da takip et.

 9. Güneş battığında Krakow'un Eski Yahudi mahallesi (Kazimierz olarak bilinir) hayat buluyor.

 10. Arnavut kaldırımlı sokaklarda barlar doluyor ve restoranlar gece hayatının gürültüsüyle doluyor. Bu faaliyetin merkezinde, son yıllarda işyerlerinde bir baharın filizlendiği eski Yahudi Meydanı olan Plac Nowy bulunuyor. Yıllarca süren hoşnutsuzluğun ardından mahalle, paletinize de fayda sağlayacak kültürel bir rönesanstan yararlandı: bu yüzden bir iştahla gelin.

 11. Eylül ayı sonlarında Budapeşte'den trene binip, buzlu rüzgâr ve 30 derece sıcaklık yüzüme yandı, ayaklarımı daha sıcak, daha rahat alanlara doğru ittirdi.

 12. Pierozki u Vincenta, çok çeşitli Pierogi ve Van Gogh'dan ilham alan dekoruyla bilinen Kazimierz'in kenarında küçük ama hayat değiştiren bir restoran. Haklı olarak meşhur oldukları yumuşak, haşlanmış köfte, yöreye özgü yabani Mantarlarla doludur, sarımsaklı sarımsak ve domuz yağı serpilir, sonra ekşi kremaya batırılır. Yıkamak için bir bardak Borscht suyu sipariş edin ve en sevdiğiniz yıldızlarla dolu revizyondan bir sahneye sürükleyin. En azından ben öyle yaptım. [! 16489 => 1140 = 1!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407