Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kalıcı Savaştan Kârlı Şirketler: Anma Günü 2010

Öyleyse Neden Chia Tohumlarını Yiymeliyiz

 1. ABD yasaları resmen Anma Günü'nü “kalıcı barış için bir dua günü olarak” ilan ediyor.

 2. Ancak ABD, kalıcı savaşa kalıcı barıştan çok daha yakın. Şirketler, savaşlardan ve politikacılardan lobi yapmak için daha fazla para kazanıyor. ABD ve dünyanın geri kalanı, kalıcı savaşın artan kişisel ve finansal maliyetlerini karşılayamıyor.

 3. Savaşta Bir Numara

 4. Şüphesiz ABD savaşta bir numara. Bu önümüzdeki yıl ABD savaşa 708 milyar dolar, Gaziler İşleri için ise 125 milyar dolar daha harcayacak - 830 milyar dolar. Uzak bir ikinci sırada, 2008 yılında ordusuna yaklaşık 84 milyar dolar harcayan Çin oldu.

 5. ABD ayrıca dünyaya ölümcül silah satışında dünyaya yön veriyor ve dünya çapında her üç silahtan birini satıyor. ABD'nin ana müşterileri? Güney Kore, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri.

 6. Ülkemiz dünya nüfusunun yüzde 5'ine sahip ancak bütün dünya için askeri harcamanın yüzde 40'ından fazlasını oluşturuyor.

 7. Milletimiz, sürekli savaşa girerek askerlerimize saygı duymuyor. Savaş çocuklarımızı eziyor. Afganistan ve Irak'taki savaşlar 5000 ABD’nin hayatına ve bu ülkelerdeki onbinlerce insanın hayatına mal oldu. Askerimizde bu iki savaşta görev yapanların% 20'sinden fazlası, 320.000 kişi savaşla ilgili travmatik beyin yaralanmasına maruz kaldı. Son Gaziler İdaresi çalışmasında 18-29 yaşları arasındaki erkek gaziler arasında intihar oranları yüzde 26 arttı. Ruh sağlığı hastanesi yatışları, ordu için hastane başvurularının önde gelen nedeni, yaralanmalardan daha yüksek. Herhangi bir gecede, 100.000'den fazla gazi evsiz ve ülkemizin sokaklarında yaşıyor. [! 23825 => 1140 = 1!

 8. ABD 2001'den beri savaş ve savaş hazırlıkları için 6 trilyon doların (trilyon milyonlarca) harcandı. Bu, ABD'deki her kadın, erkek ve çocuk için yaklaşık 20.000 dolar. Irak ve Afganistan tek başına ABD vergi mükelleflerine 2001 yılından bu yana trilyon dolardan fazlaya mal oldu.

 9. Görüşte Sonu Yok

 10. Bu ayın başlarında, Genelkurmay Başkan Yardımcısı Deniz General James Cartwright, Ordu Genelkurmay Başkan Yardımcısı Deniz Genel Müdürü James Cartwright, "Görülebildiği kadarıyla" ABD Savaşının devam etmeyi bekleyebileceğini söyledi. görmek."

 11. Terörizme karşı sürdüğü bu kalıcı savaş adına ABD hala Guantanamo’da yargılanmadan yüzlerce hapis cezasına çarptırıldı, üstelik cezaevlerinde yüzlerce kişi daha tuttu ve dünya çapında gizli tutuklu yargılandı Terörle suçlanan herkes, Yemen’de bir Amerikan vatandaşı Müslüman din adamına suikast yapmaya çalıştığını itiraf ediyor ve Irak, Afganistan, Pakistan ve Yemen’deki ölümcül dron saldırılarını başlattığını ve ne zaman karar vereceğimizi şüphelendiğini itiraf ediyor!

 12. Kalıcı Savaştan Kimler Faydalanıyor?

 13. Kalıcı savaş için bir destek, ABD’de savaşa daha fazla para ödenmesi için açıkça lobi yapan şirketler olması. Niye ya? Çünkü devlet sözleşmelerinden büyük oranda kar ediyorlar.

 14. Güçlü bir orduya inanan Başkan Dwight Eisenhower, 1961’de ülkesine veda adresinde bu konuda ABD’yi uyardı.

 15. "Hükümet meclislerinde, askeri-sanayi kompleksi tarafından aranan ya da aranmayan, istenmeyen etkilerin elde edilmesine karşı korunmalıyız. Yerinden edilmiş gücün feci biçimde yükselme potansiyeli var ve Bu kombinasyonun ağırlığının özgürlüklerimizi veya demokratik süreçlerimizi tehlikeye sokmasına asla izin vermemeliyiz. "

 16. Savaş Büyük İşletme

 17. Savaş çok büyük bir iştir. İnsanlar, özel şirketlerin savaşta çok daha fazlasını yaptığını biliyor. Ocak 2010’da, Kongre Araştırma Hizmeti, Irak ve Afganistan’da en az 55.000 özel silahlı güvenlik müteahhidi ve belki de birçoğunun - sadece Afganistan’da 70.000’i bulunduğunu bildirdi.

 18. Fakat savunma müteahhitleri için çok daha büyük para var. Sadece 2008 yılında, ilk on savunma müteahhidi federal sözleşmelerde yaklaşık 150 milyar dolar aldı. Bu şirketler milyonlarca milyarlarca federal fonda lobi yapmak için harcadılar ve eski askeri liderleri ve eski görevlileri savaştan kazanmalarına yardımcı olmak için kiraladılar.

 19. Lockheed Martin

 20. Northrop GrummanDonate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c