Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kalbinin Aşkı İçin Bu 4 Yemeği Yiyin

İşte 13 $ Öğlen Yemeği Salatanızla Gerçekten Ne Kadar Ödediğiniz

 1. Şubat uzun süren bir aşk ve romantizm ayı olarak kutlanırken, Kalp Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) de kalp damar hastalığının başlıca nedeni olarak Amerikan Kalp Ayı olarak kabul edildi. Amerika Birleşik Devletleri'nde ölümün. Günümüzün hızlı tempolu yaşam tarzıyla, insanlar diyetlerinde meyve ve sebzeleri düzgün bir şekilde dengelemeden birçok sağlıksız, işlenmiş gıda tüketmektedir. Obezite ve diyabet ve yüksek tansiyon gibi diğer kronik hastalıklar da kalp hastalığına yakalanma riskine katkıda bulunmuştur. Ancak, kardiyovasküler hastalıklar egzersiz, sigarayı bırakma, sınırlı alkol ve sağlıklı yağ, meyve ve sebze ve kepekli tahılların tüketimi ile önlenebilir.

 2. Bu Sevgililer Günü için, bu aşk ve ilişki kavramını kalp sağlığı ile birleştirmek istiyorum. Başka bir deyişle, bugün kalbinizi sevmek için bir gün. Sevgililer günü için en sevdiğim kalp-sağlıklı gıdalardan dördünü kullanarak üç nefis tarif tarif etmek istiyorum: avokado, ceviz, bitter çikolata ve kiwicha.

 3. Yağları yüksek olduğu için yanlış yorumlanmış olmasına rağmen, avokado sağlıklı bir yağ örneğidir. Avokadoları yemek, kan trigliseritlerini azaltabilir ve aynı zamanda iyi kolesterol olarak da bilinen HDL'yi artırabilir (1). Dahası, yapılan çalışmalar avokado yemenin aynı zamanda yüksek tansiyonu azaltabileceğini ve bu da kardiyovasküler hastalığa yakalanma riskini düşürdüğünü göstermektedir (2). Krem yapıları ve yağ içeriği nedeniyle avokado, mayonez veya unlu mamuller ve tatlılardaki yağlar gibi diğer yağlar için sağlıklı bir alternatif oluşturur.

 4. Kakao bitter çikolatanın ana maddesidir. Kakaoda bulunan flavanollerin, arterlerin esnek kalmasına yardımcı olarak sağlıklı kan dolaşımını desteklediği kanıtlanmıştır. Kakao'nun ayrıca kontrolsüz bırakıldığında inflamasyona ve ateroskleroza neden olabileceği oksidatif strese direnç oluşturmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir (4). Ayrıca, koyu çikolata, sütlü çikolataya karşı sağlıklı bir alternatif olabilir; sütlü çikolata 23 mg kolesterol içerirken, koyu çikolata sadece 3 mg içerir (5, 6). [! 3904 => 1140 = 1!

 5. Manuel Villacorta, San Francisco'daki özel uygulama, MV Nutrition, ödüllü beslenme ve kilo verme merkezinde kayıtlı bir diyetisyendir. Uluslararası bir kilo yönetimi ve sağlık programı olan Eating Free'nin kurucusu ve yaratıcısı, Eat Mentor'un kurucu ortağı ve Eating Free'nin yazarı: İnç kaybetmek, Açlığınızı Kucaklamak ve İyiliğe Ağırlık Vermekten Korece Kolay Bir Yol en son kitap Perulu Power Foods: Amazonlardan Andes'e 18 Süper Gıda, 101 Tarif ve Yaşlanma Karşıtı Sır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407