Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kış Uykusuzluğunun Faydaları

BÜYÜK HAYIRLAR HAKKINDA

 1. Michael Thomas Sunnarborg, insanların yaşam geçişleri boyunca dengeyi korumalarına yardımcı oluyor. Michaelsunnarborg.com

 2. Resim: Kış kış uykusu film maratonlarımızdan birinde kız kardeşim ve ailem

 3. Bu makale ilk olarak michaelsunnarborg.com/blog'da gönderildi

 4. 1992’de Hawaii’ye taşındım çünkü Honolulu 85 yıl ve güneşli. 2013'te Minnesota'ya geri döndüm çünkü Honolulu 85 yıl ve güneşli.

 5. Dönek? Pek sayılmaz. Mevsimlerin değişimini kaçırdım. Dört ayrı mevsim ile Minnesota'da büyümek size dört gözle beklediğiniz bir şey verir. Ve Minnesota'da her mevsim farklı kıyafetler, aktiviteler ve yiyecekler getiriyor - hatta sohbetler.

 6. "'O kar yağışı nasıl oldu - ve aşağıda 20'de yeterince soğuk?" “Elbette, hava soğuk, seni bahis!”

 7. Ve özellikle kış aylarında, doyurucu Minnesota'lar kuzey yarımküredeki en soğuk yaşam koşullarından bazıları için hazırlanıyorlar. Sadece 15 mph rüzgârlı -20degF sıcaklıklarda (yaygın) donma ısısı 10 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleşebilir. Minnesota kışları sadece karanlık ve soğuk değil, aynı zamanda ölümcül olabilir.

 8. Sert hava koşullarında yaşadığınızda, uyum sağlamayı öğrenirsiniz. Kayak, snowboard, buz balıkçılığı ve kar kayağı gibi çeşitli açık hava kış aktivitelerinden hoşlanmamıza rağmen, çoğu Minnesotalı kış aylarında geçirecekleri zamanı sınırlayacaktır.

 9. Kış uykusuna yatma eğilimindeyiz.

 10. Kış uykusu kavramı normalde ayılar, yarasalar ve diğer kemirgenler gibi sıcak kanlı memelilere atfedilir - metabolizmalarının kış ayları boyunca yavaşladığı ve vücut yağının vücutta yağ gibi yaşadığı bir zamandır. enerji kaynağı. Bu davranış, öncelikle soğuk ve karlı dönemlerde azalan gıda kaynaklarına bir uyumdur.

 11. İnsanlar - aynı zamanda memeliler - soğuk kış aylarında gıda kaynaklarına erişebiliyorlar, bu nedenle karanlık, soğuk, belki tehlikeli kışlar boyunca uyumak zorunda değiliz. Ancak, Mevsimsel Afektif Bozukluk olasılığına karşı mücadele etmek için, çoğumuz hala kış uykusuna yatma fikri gibi - zor olan kısım onu ​​sağlıklı tutuyor.

 12. Buzlu aralarda kalmak, sıcak kalmak ve kısa süre meşgul kalmak fayda sağlayabilir. Kış uykusu, yapmak için Hawaii'ye uçmak zorunda kalmadan eğlenceli ve rahatlatıcı bir deneyim yaratmak için bir fırsattır. Bunu bir kış konaklama planlaması olarak düşünün.

 13. Soğuk bir kış iklimi içindeyseniz (veya olmasanız bile), kış uykusuna yatma durumunun bazı potansiyel faydaları:

 14. Yeni bir proje başlat. Tadilat projesi başlatılması, evin temizlenmesi ve düzenlenmesi, ya da yeni bir hobi edinmesi, soğuk günlerde içeride kalması verimli olabilir. Kış kış uykusu sırasında birçok eğlenceli ve heyecan verici proje doğabilir. Örneğin, yeni kitap kavramlarım için birkaç tohum kış aylarında ekildi, böylece bahar tarafından el yazmaları çiçeklenmeye hazırdı.

 15. Arkadaşlarınızla ve ailenizle kaliteli zaman geçirmek. Hazırda bekleme, birlikte vakit geçirmek için bir fırsattır. Ailem için en sevdiğim eğlence oyun kağıdı ve masa oyunları. Ruh dolu eğlence ve eğlenceli rekabet zamanları bizi bağlar ve bir araya getirir. Bu kaliteli zaman her zaman akıllıca bir yatırımdır - özellikle aile arkadaş olduğunda. Wintertime, bir hafta sonu oyun turnuvasına başlamanın tam zamanı. Hatta eğlenceli ödüller bile veriyoruz!

 16. Binge izleyen Netflix'i veya bir film dizisini izliyor. Bazen, müzik ve film yoluyla başka bir dünyaya kaçmak gibi sağlıklı rahatsızlıklar, stres ve kaygıdan kurtuluş sağlayabilir. Ayrıca, yoğun bir şeyi izlemek için zaman harcayacağız - Yüzüklerin Efendisi üçlemesi gibi - o zaman bir hafta sonu maratonu daha derin bir dalış yapmamıza ve deneyimi özel bir etkinliğe dönüştürmemize izin verebilir. Doğru yapın: Yastıklar ve battaniyeler alın, patlamış mısır yapın, pizza sipariş edin ve uzun süre boyunca sersemleyin.

 17. Dünyadan çıkarma. Hepimizin, bize geleneksel ana akım ve sosyal medya kaynaklarından akan sürekli bilgi akışından çekmesi gerekiyor. Tıpkı cep telefonlarımız ve diğer elektronik cihazlarımız gibi, devrelerimizi düzenli olarak yeniden başlatmadıkça "çökebilir". Kış kış uykusu, dünyadan ayrılmak ve kendimize yeniden bağlanmak için harika fırsatlar olabilir.

 18. Mevsim ne olursa olsun, hazırda bekletme modunda geçirilen zamanlar sağlıklı dikkat dağıtma, yaratıcı üretim ve kendinizle ve başkalarıyla yeniden bağlantı kurma fırsatları yaratabilir. Ve bazen hayatımızda daha iyi bir denge kurmak için gereken tek şey budur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407