Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


John Sinclair: Dr. John ve Mardi Gras

Yavaş Tencere Kaçırdığın Hack'leri

 1. John Sinclair'in yaklaşmakta olan kitabından alıntılar paylaşmasına yetecek kadar kutsandım ve yayınlamak için Mardi Gras'tan daha iyi bir gün olamaz. Mardi Gras Kızılderililer, bu öğleden sonra Hi Ho Lounge'da yalnızca yapabileceklerini yapacaklar. Orada olamıyorsanız, kültürel simge John, kutlama niteliğimizi fırtınanın erken bir notuyla açıklar. Bu gece fotoğraflar göndermeye çalışacağım, ancak geçen seneden bir şey öğrenirsek, kimsenin Mardi Gras Günü'nü uygun şekilde yaşayabileceği bir gerçektir. Çok yaşa New Orleans ve çok yaşa Mardi Gras. Kimse bunu John Sinclair kadar iyi ifade edemez.

 2. Dr. John Sel Fırtınası

 3. John Sinclair tarafından alıntı   “New Orleans’ta, neredeyse 40 yıldır profesyonel olarak Dr. John olarak bilinen Mac Rebennack’ten daha vahşi bir yerli oğlu yok.

 4. Kasım 1940’da doğan Mac, New Orleans’ın Altın Çağı ritmi ile büyüdü ve müziğe ve onu besleyen topluma kesintisiz hizmet vererek uzun ve son derece üretken bir ömür geçirdi.

 5. İlk albümünden Gris Gris Gumbo Ya Ya (Atco, 1968), Babylon, Sun Moon Herbs, Çareler, Gumbo, Desitively Bonnaroo ve Sağdaki gibi klasik erken Atlantik / Atco LP'lerinden Grammy ödüllü yeni haline dönüşü gibi yapımlarla modern çağa geçin Orleans (Warner Bros, 1992) ve geçen sonbaharda Katrina Kasırgası yarar diski olan Sippiana Hericane (Blue Note, 2005), Doktor New Orleans’ın müziğine ve kültürüne olan sevgisini ilan etti ve dünyanın pek çok eğlencesine kavuşmasına yardım etti. Hilal Şehri.

 6. Bu yüzden şiddetli rüzgarlar esti ve havai fişekler kırıldı ve şehrin% 80'i sular altındayken, Mac'in zihinsel manzarası, New Orleans'ın korkunç coğrafyası kadar kasvetli ve ıssızdı. Yıllardır New York’ta ve çevrenizde olmasına rağmen, 60 yıl önce Üçüncü Koğuşta çocukluğuna geri dönecek, yaşam boyu yüzlerce arkadaşı ve ailesi var ve Crescent City müziğinin özellikle aktif bir üyesi olarak kaldı. 1990'ların başında New Orleans'a Geri Dönmeyi kesmek için eve döndüğünden beri topluluk.

 7. Mac, kendi adıyla sayısız albüm kaydetti ve burada listelenemeyecek kadar çok sayıda başkalarının müziğine ve kayıt etkinliklerine her yerde yer tutuyor. Sadece New Orleans'ta Pete Fountain ve Al Hirt'ten Donald Harrison Jr ve James Andrews'e kadar herkesle işbirliği yaptı ve Wild Magnolias, Golden Eagles ve Guardians'ın çeşitli tarihi Mardi Gras Hint kayıtlarında önemli bir rol oynadı. Alev.

 8. Doktorun memleket uygulaması hem geniş hem de derin. Eddie Bo ve Dave Bartholomew'den Lillian Boutte ve Dirty Dozen Brass Band'a kadar herkesle sıkı. Profesör Longhair ve Prens La-La ve Roy Montrell ve Harold Batiste, Jessie "Ooh Poo Pah Doo" Tepesi ve Joe "Bay Google Gözleri" Ağustos ayında geldi ve James Booker, Allen Toussaint, Art ve Aaron Neville, Irma "New Orleans Ruh Kraliçesi" Thomas ve Oliver "La La'yı Kim Çekti" Morgan (hala "Nookie Boy" olarak adlandırıyor) - ve Kafkas iknalarının en az iki kuşak kalça müzisyenini etkiledi. onun ardından takip ettim.

 9. Yine de, her şeyden öte, Mac Rebennack, Afrika’nın yaşamını ve kültürünü tüm görkemiyle bütünüyle kucaklayan ve kendilerini tamamen içine çeken, o küçük ama güçlü beyaz Amerikalıların öncül bir örneğidir. Birleşik Devletler'deki siyah dünyanın müzikal ve günlük yaşamı, bir parçası olmaktan başka bir şey istemeyen az sayıda beyaz insandan başkalarına saklı kalıyor.

 10. Dedi ki, Mac'in Bir Kez Unuttuğuna Dikkat Eden Şehrin çirkin açılım kaderindeki şaşkınlığını anlamak kolaydır. Selden hemen sonraki günlerden, umursadığı birçok insanı bulmaya çalıştığı günler boyunca, konserler ve kayıtlar dizisi ve o zamandan beri yaptığı önemli ulusal görünümler sayesinde, her türlü rahatlamaya katılmaya devam etmesine kadar şimdiki çabasıyla, durumla sürekli temas halinde kaldı ve işleri daha iyi hale getirmek için yapması gereken her şeyi yaptı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407