Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Şimdiye Kadar Verilmiş En İyi Dördüncü Oration

# 6 Ev temizliği

 1. 1852’de, kölelik karşıtı Frederick Douglass şimdiye kadar verilen en iyi Dördüncü rasyon seçileni olarak kabul edildi. New York, Rochester'daki Kadın Kölelikle Mücadele Derneği’nin adresinde, Amerika’nın bu noktaya getirdiği büyük adımların habercisi oldu; ancak aynı zamanda özgürlüğün devam eden bir çalışma olduğu ve devam edeceği konusunda uyardı.

 2. Aşağıdaki konuşmanın tamamını okuyun (Rochester Üniversitesi Frederick Douglass Projesi'nin izniyle).

 3. Bıldırcın hissi olmadan bu izleyiciye hitap edebilen, benden daha güçlü sinirlere sahip. Daha önce hiç büzülmeden, ya da yeteneğime güvensizlik içinde, herhangi bir mecliste daha önce konuşmacı olarak göründüğümü hatırlamıyorum. Sınırlı konuşma gücümün kullanılmasından sakıncalı bir his, üzerime sıçradı. Önümdeki görev, daha önce düşünülmüş ve doğru performansı için çalışmayı gerektiren görev. Bu türden özürlerin genellikle düz ve engelsiz olduğunu kabul ediyorum. Bununla birlikte, benimkinin bu kadar dikkate alınmayacağına güveniyorum. Rahat görünüyorsam görünüşüm beni çok yanlış tanıtır. Kamu toplantılarına hitap etmedeki küçük deneyim, ülke okullarındaki evlerde, şu anda bana hiçbir şey getirmiyor.

 4. Makaleler ve pankartlar, 4 Temmuz’da çıkacağımı söylüyor. Bu kesinlikle, benim için büyük ve ortak yoldan geliyor. Bu güzel Salonda konuşma ve şu anda beni varlıklarıyla onurlandıran birçok kişiye hitap etme ayrıcalığına sahip olduğum doğrudur. Ama ne tanıdık yüzleri, ne de Korint Salonu'ndan aldığımı düşündüğüm mükemmel masal beni utandırmaktan kurtarıyor gibi görünüyor.

 5. Gerçek şu ki, bayanlar baylar, bu platform ile kaçtığım köle tarlası arasındaki mesafe kayda değer - ve ikincisinden diğerine geçerken aşılması gereken zorluklar , hiçbir şekilde hafif değildir. Bugün burada olduğumu, bana göre, minnettarlığın yanı sıra bir şaşkınlık meselesi. Bu nedenle, söyleyeceklerimde ayrıntılı bir hazırlık yapmamaya ya da konuşmamı yüksek ses çıkaran herhangi bir exordium ile süslemememe şaşırmayacaksınız. Çok az deneyimle ve daha az öğrenimle, düşüncelerimi aceleyle ve kusurlu bir şekilde bir araya getirdim; ve hastalarına ve cömert hoşgörülerine güvenerek, onları senden önce bırakmaya devam edeceğim.

 6. Vatandaşlarım, bu gün kümelenen derneklerin üzerinde uzun süre durmayacağını tahmin etmem. Bunun basit hikayesi, 76 yıl önce, bu ülkenin insanları İngiliz denekleriydi. “Egemen halkınızın” tarzı ve unvanı (şimdi içinde şerefine sahip olduğunuz) o zaman doğmadı. İngiliz tacı altındaydın. Babalarınız İngiliz Hükümeti'ni ev sahibi hükümet ve İngiltere'yi de vatan olarak kabul ediyorlardı. Bu ev hükümeti, evinizden oldukça uzak bir mesafeye sahip olmasına rağmen, ebeveynlerin ayrıcalıklarını uygularken, sömürgeci çocuklarına, bu tür kısıtlamalara, yüklere ve kısıtlamalara dayatıyor; ve uygun.

 7. Kendini sert ve haksız bir şekilde muamele gördüklerini hissetmek, ev sahibi hükümet tarafından, dürüstlük adamları ve babaları gibi, babalarınız için tazminat almak istedi. Dilekçeleri verdi ve gösterildi; bunu ahir, saygılı ve sadık bir şekilde yaptılar. Davranışları tamamen açıklanamazdı. Ancak bu, amacına cevap vermedi. Kendilerini egemen kayıtsızlık, soğukluk ve scorn ile tedavi ettiklerini gördüler. Yine de sebat ettiler. Geriye bakacak adamlar değildi. [! 5407 => 1140 = 1!

 8. Bu kursun çılgınlığı, inanıyorum ki, şimdi İngiltere tarafından bile kabul ediliyor; ama, dersin şu anki yöneticilerimizde tamamen kaybolduğundan korkuyoruz.

 9. Geriye baktığımda bütün sahne basit, onurlu ve yüce idi.

 10. MEVCUT.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407