Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hibachi-Style Masa üstü Izgara Yapmanın Artıları, Eksileri ve Püf Noktaları

Bilmiyordun, Ama Bu yüzden Çilek Yemeniz Gerekiyor

 1. Minimum alanda maksimum ızgara verimi sağlamaya gelince, birkaç ızgara Batı'da hibachi olarak bilinen kompakt Japon tarzı masa üstü ızgarasının doğrudan, konsantre, yüksek fırın ısısını yenebilir . O olmadan yakitori ya da robatayaki olmazdı.

 2. Japonya tarifinde yaptıkları gibi Yakitori'yi dene.

 3. Belki de üniversitedeyken ya da ilk dairenizin yangın merdivenine ya da balkonuna bir tane kurarken bir tanesine sahiptiniz. Para ve alan kısıtlıysa, ilk ızgara deneyiminiz bir hibachi'de gerçekleşmiş olabilir. (Hey, ilk seferini asla unutma.)

 4. Benim için - Japonya'da doğmuş - hibachi nostaljik bir ikondan daha fazlası. Bize, komplike olmayan ve temel ızgaraların, ateşi tutmak ve kanalize etmek için bir tanktan biraz daha fazlasını ve hava akışını ve dolayısıyla ısıyı kontrol etmek için havalandırma deliklerini gerektirdiğini hatırlatıyor.

 5. Peki hibachi tarzı masa üstü ızgaraların avantajları ve sakıncaları nelerdir?

 6. * Küçük alan, sınırlı alanlara sahip insanlar için idealdir. * Ucuz - genellikle piyasadaki en uygun fiyatlı kömür ızgaraları arasında. * Piknik, kamp ve kuyruk gezintisi için ideal olan yüksek derecede portatif. * Yüksek yakıt tasarrufu. * Bir veya iki kişiye ızgara yapmak için çok uygundur. * Bir dolap veya garaj rafında kolayca saklanabilir. * Üniversite öğrencileri, mezunlar veya yeni evliler için harika bir hediye. * Eğlenmek için eğlenceli - örneğin, misafirlerin sipariş etmek için kendi şişlerini ızgarada pişirebilecekleri bir kebap veya sate bar hazırlayın - veya daha büyük ızgaralarınızda büyük et parçaları hazırlarken meze ızgarası için kullanın.

 7. * Kapak veya kapak olmadığından dolaylı ızgaralama ve sigara içme için kullanılamaz. Yalnızca doğrudan ızgara yapılabilen küçük, ince, çabuk pişirilen yiyecekler için uygundur. * Sınırlı verim: İki kişi için yemek yapabilirsiniz - en fazla dört kişi. * Isı kontrolü, özellikle ince metalden yapılmış ve ayrı delikleri olmayan düşük uçlu hakkabazlarda zor olabilir.

 8. Hibachis kullanımı için ipuçları:

 9. * Birlikte alındığında, ısıya dayanıklı fayanslar veya tuğlalar hibachi'nizi ayarlamak için iyi bir yüzey oluşturur. Alternatif olarak, ters çevrilmiş ticari sınıf kenarlı fırın tepsileri kullanın. Tahta kesme tahtası tercih ediyorsanız, kıvılcım veya köz ile iz bırakmadığınız eski olanı kullanın. Plastik bir kesme tahtası veya tepsiyi sıcak bir hazinenin altına koymayın. * Pahalı binchotan kömürü kullanıyorsanız, yanmamış parçaları hava geçirmez bir metal kabın içine koyarak saklayın. Bu yangını söndürür. * Binchotan'ı aydınlatmak için kaynak makinesi kullanın. Çok yoğundur ve topak kömürden veya briketten daha uzun süre dayanır. * Daha sıcak bir ateş elde etmek için, bir saç kurutma makinesi veya fan kullanarak kömürleri havalandırın. * Sıcakken dökme demirinize veya kil hibachi'nize su püskürtmeyin. Izgara çatlayabilir. * Dökme demir paslanmaya eğilimlidir. Her kullanımdan sonra bitkisel yağ ile ovalayın ve kuru bir yerde saklayın. * Bir hibachi ızgarası için iyi yiyecekler arasında yakitori, sates, kebaplar, tavuk göğsü veya ince balık filetosu veya biftek, dilimlenmiş sebzeler, soya peyniri, hamburger, sosisli sandviç, domuz pirzolası ve biftek biftek (3/4 inç'ten az kalınlıkta), meyve ve ekmek (ama dikkatle izleyin).

 10. Hibachi'nin kökeni hakkında daha fazla bilgi (daha sık Japonya'da shichirin veya konro olarak bilinir) ve birkaç Japon ve Amerikan modelini karşılaştırın.

 11. Barbekü konusunda daha fazla bilgi edinmek için Steven Raichlen'in SMOKE haber bültenine üye olun!

 12. BARBECUEBIBLE.COM'DA BULUTMA HAKKINDA DAHA FAZLASI

 13. Steven Raichlen Barbecue'nin yazarı! İncil yemek kitabı serisi ve PBS üzerinde Primal Grill ev sahibi. Web sitesi BarbecueBible.com.

 14. Minimal alanda maksimum ızgara verimi sağlamaya gelince, birkaç ızgara Batı'da hibachi olarak bilinen kompakt Japon tarzı masa ızgarasının doğrudan, konsantre, yüksek fırın ısısını yenebilir . O olmadan yakitori ya da robatayaki olmazdı.

 15. Japonya tarifinde yaptıkları gibi Yakitori'yi dene.

 16. Belki de üniversitedeyken ya da ilk dairenizin yangın merdivenine ya da balkonuna bir tane kurarken bir tanesine sahiptiniz. Para ve alan kısıtlıysa, ilk ızgara deneyiminiz bir hibachi'de gerçekleşmiş olabilir. (Hey, ilk seferini asla unutma.)

 17. Benim için - Japonya'da doğmuş - hibachi nostaljik bir ikondan daha fazlası. Bize, komplike olmayan ve temel ızgaraların, ateşi tutmak ve kanalize etmek için bir tanktan biraz daha fazlasını ve hava akışını ve dolayısıyla ısıyı kontrol etmek için havalandırma deliklerini gerektirdiğini hatırlatıyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407