Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Her Neye Uygun Maliyetli Kültür, Gençlik Sporunu Engelliyor mu?

Hiç Fikriniz Olmadığında Bahsedilen Quinoa Büyüyünce Neye benziyor

 1. En yüksek spor seviyelerinde, bazı sporcuların, antrenörlerin, antrenörlerin ve idarecilerin kuralları kenara atıp kazanmak için ne gerekiyorsa yapmaları bir sır değil. Ancak bu kültürün televizyon ekranlarımızdan yerel spor liglerine, bazen de kendi arka bahçemize düşmesine neden olduğu bir çağda, şu soruyu sormamızın tam zamanı: Her şey pahasına gelir mi gençlik sporları mahvediyor zihniyet?

 2. En iyi şekilde, gençler ve hazırlık sporları, çocukların becerilerini geliştirebilecekleri, eğlenebilecekleri ve alçakgönüllülükle kazanmayı ve kaybetmeyi öğrenecekleri rahat bir forumdur. Gelecek nesiller, takım çalışmasının, kamaraçılığın, sebatın ve diğer paha biçilmez derslerin yararlarını kullanmaya başlayabilecekleri, daha iyi versiyonlarını geliştirmelerine yardımcı olan boş bir kanvas.

 3. Ancak bugünün spor manzarasında, bu değerlerin bozulmakta olduğunu görmek için fazla uzağa bakmak zorunda değilsiniz. Yerel gazete manşetleri, tehlikeler, aşırı rekabetçi ebeveynlik, performans arttırıcı ilaçlar, adres ve doğum sertifikası manipülasyonu, güvenlikle ilgili endişeler, etik olmayan işe alım uygulamaları ve neyin özünde çentiklenmeye devam eden diğer bir takım uygunsuzlukların öyküsüyle uyumludur. Bu oyunlar olması gerekiyordu. Dürüstlük, saygı ve seviye oyun alanının korunması gibi bazı gençlik sporunun en değerli değerleri atılıyor, hırs ve boş zafer adına bir kenara atılmış gibi.

 4. Beni yanlış anlama, herkesin bir kupa alması gerektiğini söylemiyorum. Gençlerimize kazanmayı öğretmenin çok değerli olduğuna inanıyorum. Aslında, toplumumuzu ilerleten en iyi olmak için bu rekabetçi ateş ve açlık. Aynı zamanda, yerel topluluklarımızın çoğunu bu kadar dikkat çekici kılan şeyin ayrılmaz bir parçasıdır. Ancak gençlik düzeyinde, bu zafer iştahının adil oyunun temel prensiplerini çiğnemesine izin verilmemesi ve verilmemesi gerekmektedir. Sporun geleceği buna bağlı.

 5. Düşüş içinde gençlik sporları

 6. Belki de tüm masrafları olan bu kültür, daha önce hiç olmadığı kadar çok sayıda çocuğun gençlik sporlarına katılmamayı tercih etmesinin nedenidir. Spor ve Zindelik Endüstrisi Birliği tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, 2015 yılında yüzde 20'ye yaklaşan çocuklar arasındaki hareketsizlik, altı yıl boyunca yükselen bir istatistik. Uzmanlık gibi diğer meseleler de sorun olmaya devam ediyor, aynı çalışmaya göre çocuk başına oynanan ortalama takım sporu sayısı 2010-2015 arasında yüzde 5,9 düştü. Belki de daha rahatsız edici olanı, yüksek basınçlı ebeveynliğin bazı gençlik sporcularını performans arttırıcı ilaçların kullanımına doğru yönlendirdiğini öne süren, Nisan ayında Spor Bilimleri Dergisi'nde yayımlanacak olan Kent Üniversitesi'nden yeni bir rapor.

 7. Peki nasıl düzeltebiliriz?

 8. Bu gemiyi yeniden canlandırmanın ilk adımı, olumsuz davranışın nereden kaynaklandığını anlamak. Çoğunlukla, odadaki yetişkinler, onu başlatan gençlik katılımcıları değil. Bazen en temel sorumluluklarını unutanlar sorumludur: sporcuları korumak, seviye oyun alanını korumak ve dürüstlük ve kazanmanın birbirini dışlamadığı bir topluluk yaratmaya yardım etmek.

 9. Bu neden bu kadar önemli?

 10. Çünkü günün sonunda, etik olmayan davranışlardan en çok zarar gören çocuklar, gençler ve genç yetişkinler. Kazanan, refahından daha önemli olduğuna karar veren bir koç tarafından güvenliği tehlikeye atan çiş futbolcusu. Ya da şampiyonluk kazanma şansından mahrum kalan futbol yıldızı, çünkü diğer okullar yasadışı yollardan yasadışı olarak işe alıyor ve istifliyor.

 11. Gerçek şu ki, bu gençlik sporları için önemli bir andır ve gelgitten yola çıkacaksak zor sorular sormaya başlamalıyız: Gerçekten çocuklarımıza hangi dersleri veriyoruz? Kazanmak için aldatma tamam mı? Eğer kurallara uymaya istekliysen, istediğini elde edebilirsin? Bunlar gençliğimize aşılamak istediğimiz değerler mi?Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407