Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hayatın Amacı Nedir?

Gerçek Nedeni Pahalı Makarna Ucuz Eşyalardan Daha Lezzetli [! 10709 => 1140 = 1!

 1. M.Ö. 380 yıllarında Platon, Cumhuriyet'i yazdı. Belki de en iyi bilinen ve en etkili eseridir. Sokrates'in karakterini kullanarak, insanların arkadaşlarına yardım eden, ancak kimseye zarar vermeyen "adil" olması gerektiğini anlatıyor. O zamandan bu yana, yaşamın amacına ilişkin buna veya buna benzer inanan belki de milyarlarca insan olmuştur. Ancak bunun yaşamın amacı olduğuna ya da yaşamın amacının ne olduğuna dair bir kanıt var mı?

 2. Tıp fakültesindeyken uzun zaman önce bu soruyu cevaplamama yardımcı olmak için, dünyadaki her insan tarafından bilinen somut ve bilinen bir şeyin kullanımını araştırdım: insan vücudu. İnsan vücudunun güzelliği, sizleri farkında olmadan, her an gerçekleşen milyonlarca işlemdir. Bunu okudukça, gerçekleşmesini sağlamak için hiçbir şey yapmadan gerçekleşen milyonlarca, belki milyarlarca olayı düşünmüyorsunuz. Bugün yemek yerken sindirim enzimlerini salgılamak için ağzınızı ve midenizi harekete geçirmek için bir anahtar çevirdiniz mi? Bağışıklık hücrelerinize, ekmek rulosunu yemeden önce ellerinizi yıkamayı unuttuğunuz için vücudunuza giren bir virüse saldırmasını ve talimat vermesinden doğrudan sorumlu muydunuz? Akıllı telefon takviminize en son ne zaman beyninize hipofiz bezinizden hormon salgıladığından emin olmak için bir hatırlatma koydunuz mu? Sağlıklı bir bedende, tüm bunlar sizin bilincinizi etkilemeden otomatik olarak gerçekleşir.

 3. İnsan vücudu akıllara durgunluk veren bir hacim ve çeşitli aktiviteler gerçekleştiriyor, ama ne amaçla? İnsan vücudunu yaşamın amacını anlamak için kullanmanın en uygun yönü, vücudu oluşturan organların, dokuların ve hücrelerin amacını görebilmemizdir. Organlar dokulardan oluşur. Dokular hücrelerden oluşur. Hücreler sürekli olarak virüsler ve bakteriler tarafından saldırıya uğrar. Virüslerin ve bakterilerin kötü bir amacı var çünkü hücreleri yok etmeye çalışıyorlar. Karşılıklı olarak, hücrelerin düzgün işleyerek iyi olması gereken bir amacı vardır. Bazı hücreler mutasyon geliştirir ve kontrolsüz bir şekilde bölünebilir. Bunlar, ilk evrede düşündüğünüzden çok daha sık görülen kanser hücreleridir. Aslında her zaman. Bir sinyal söner (bir süper kahramanın gelmesi gibi) ve vücudumuzun özel bağışıklık hücreleri (NK - Doğal katil hücreler gibi) bu şekilde ilerleyen tümör hücrelerinin üzerine gelir ve kontrolden çıkmadan, dokuları ve organları yok etmeden önce onları yok eder ve kanser olmak. Başka bir örnek ise kötü olan travmadır. Bir vücut tepkisi kanamayı ölüme kanamayı önlemek için pıhtılaştırmaktır. Hücrelerimizdeki DNA, hücrelerin, dokuların ve organların kötü tehditlere karşı koruyucu işlevlerini (her zaman başaramaz) doğrudan belirler. Vücut fonksiyonlarının amacının iç tutarlılığı vardır.

 4. Bu nedenle, insan vücudundaki hücrelerin amacı düzgün çalışmaya devam ederek iyi yapmaktır. Aynısı insan vücudunun dokuları ve organları için de geçerlidir. Eğer insan vücudunun iç amacı iyi yapmaksa, o zaman, vücut fonksiyonlarının tutarlılığına uygun olarak, insan vücudunun dış amacı (yani davranış) da iyi yapmak olmalıdır. Bu nedenle, hayatın amacını iyi yapmak demektir.

 5. Nasıl "iyi yapabiliriz"? Başkalarına yardım etmek ve başkalarına zarar vermemek kesinlikle bir başlangıç ​​için iyidir (Plato'nun yukarıda açıklandığı şekilde yazdığı gibi). Ama dahası, belki bir plan bile var mı? Yaşamın amacını geliştirmemden yaklaşık on yıl sonra Benjamin Franklin'in yazılarını okumaya başladım. Franklin'in başarısının sonuna doğru, Samuel Mather'e (Benjamin Franklin'in George L. Rogers tarafından düzenlenen Erdem Sanatı kitabında atıfta bulunulan) yaşamın amacını açıklayan bir mektup yazdı:

 6. Franklin’in başarılı bir yaşam sürdürebilmesi için on üç erdem:

 7. 1. SICAKLIK - Donukluğa düşmeyin; yükselmemek için iç.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c