Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hatırlanacak Aziz Patrick Günü

Gerçek Nedeni Pahalı Makarna, Ucuz Şeylerden Daha Lezzetlidir

 1. Küçük bir kız olduğumdan beri, Aziz Patrick Günü benim ve ailem için her zaman önemli bir gün oldu. Annemin, ilkokul sınıfım için uygun bir şekilde St. Patrick adındaki ilk okulda özel partiler düzenlediğini hatırlıyorum ve eğer bir okul günü olmasaydı geçit törenine gidecektik ve sonrasında ailemle kutlayacağız.

 2. St. Patrick Günü, Quinn evinde yüksek bir tatildi ve benim için bir tane kalıyor. Fakat şimdi, İrlanda LGBT topluluğunun 5. Cadde geçit töreninden devam etmesinin dışlanmasından dolayı gün üzüntüyle doludur. Son yıllarda, her şey dahil ve herkese açık olan St. Patrick Günü festivallerine katılmak için Dublin'e kadar seyahat ettim. Ve bu yıl, Beyaz Saray'da Başkan Obama ile kutlamak üzere bir davet almaktan onur duydum.

 3. Neredeyse utanç verici bir şekilde erken geldim, uzun güvenlik hatlarından korkuyordum. Sonunda Cumhurbaşkanı ile kısaca konuşma fırsatı bulduğum Harita Odasındaki bir resepsiyona gittim. Ona ve Bayan Obama'ya New York Kent Konseyi'nin ilk İrlandalı, ilk kadın ve ilk açıkça eşcinsel konuşmacı olduğumu söyledim.

 4. Başkan’a, İrlanda-Amerikan Topluluğunun, Kuzey İrlanda’daki barışı destekleme konusundaki güçlü ve sürekli desteği için minnettar olduğunu söyledim. Daha sonra, tam LGBT eşitliği sorunlarını destekleme isteğimi dile getirdim ve iyi bir erken eylemin, San Francisco’daki yeni bir federal mahkemenin kararını desteklemek olduğunu ve mahkeme çalışanlarının aynı cinsiyet ortaklarına genişletilmesini gerektiren bir hakem eylemi olacağını önerdim.

 5. Sohbetimiz, İrlanda'nın Kuzeyindeki eşitlik mücadelesinden bahsetmekten LGBT hakları için devam etmekte olan mücadeleye sorunsuzca aktı. Ve böyle bir etkileşimin gecesi olacağının tonunu belirledi. İrlanda’lı liderlerle ve açıkça ABD’nin eşcinsel siyasi liderleriyle, hepimizin bir parçası olduğu sivil haklar mücadelesi hakkında konuştum.

 6. Etkinlik, kapsayıcılığın ve kültürlerin iç içe geçtiğinin bir resmiydi: Sinn Fein Başkanı Gerry Adams ile Kuzey İrlanda Devlet Sekreteri Shaun Woodward ve Birinci Bakan Yardımcısı Martin McGuiness'i gördüm. açıkça eşcinsel DNC saymancısı Andrew Tobias hep birlikte kutluyor. Başkan Obama, kendi İrlanda mirası hakkında konuştu ve büyük, büyük, büyük bir büyükbabayı Brian Cowen, İrlanda Taoiseach veya Başbakan ile aynı ülkeye geri götürdü.

 7. Bana geçen yıl milletimizin bir Afrika kökenli Amerikalı başkan seçtiğini ve Kuzey İrlanda’ya barış geldiğini gördük. Bana, çok az sayıda küçük fikirli bireyin bütün bir insan grubuna geçit törenlerinde açık ve net bir şekilde yürüyemeyeceklerini söyleyebilmesinin ne kadar saçma olduğunu hatırlattı. Her geçen gün dahil etme ve eşitlik konularına daha da yaklaştığımızı hatırlattı. Ve beni İrlandalı olmaktan, LGBT topluluğunun bir üyesi olmaktan ve Amerikalı olmaktan gururlandırdı.

 8. Küçük bir kız olduğumdan beri, Aziz Patrick Günü benim ve ailem için her zaman önemli bir gün oldu. Annemin, ilkokul sınıfım için uygun bir şekilde St. Patrick adındaki ilk okulda özel partiler düzenlediğini hatırlıyorum ve eğer bir okul günü olmasaydı geçit törenine gidecektik ve sonrasında ailemle kutlayacağız.

 9. St. Patrick Günü, Quinn evinde yüksek bir tatildi ve benim için bir tane kalıyor. Fakat şimdi, İrlanda LGBT topluluğunun 5. Cadde geçit töreninden devam etmesinin dışlanmasından dolayı gün üzüntüyle doludur. Son yıllarda, her şey dahil ve herkese açık olan St. Patrick Günü festivallerine katılmak için Dublin'e kadar seyahat ettim. Ve bu yıl, Beyaz Saray'da Başkan Obama ile kutlamak üzere bir davet almaktan onur duydum.

 10. Neredeyse utanç verici bir şekilde erken geldim, uzun güvenlik hatlarından korkuyordum. Sonunda Cumhurbaşkanı ile kısaca konuşma fırsatı bulduğum Harita Odasındaki bir resepsiyona gittim. Ona ve Bayan Obama'ya New York Kent Konseyi'nin ilk İrlandalı, ilk kadın ve ilk açıkça eşcinsel konuşmacı olduğumu söyledim.

 11. Başkan’a, İrlanda-Amerikan Topluluğunun, Kuzey İrlanda’daki barışı destekleme konusundaki güçlü ve sürekli desteği için minnettar olduğunu söyledim. Daha sonra, tam LGBT eşitliği sorunlarını destekleme isteğimi dile getirdim ve iyi bir erken eylemin, San Francisco’daki yeni bir federal mahkemenin kararını desteklemek olduğunu ve mahkeme çalışanlarının aynı cinsiyet ortaklarına genişletilmesini gerektiren bir hakem eylemi olacağını önerdim.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c