Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hanuka'nın Kültürel Koruma Dersi

Beslenme Uzmanlarına Göre Süpermarketteki En Sağlıklı Dilimli Ekmekler

 1. "Bize düşen şeyleri kim geri alabilir, kim sayabilir? Her çağda bir kahraman ya da adaçayı yardımımıza geldi. ”

 2. Hanuka bayramını yeni bitirdik ve bayramın temel anlamının, korkunç ihtimallerin üstesinden gelen insanların gücü ve bir toplumun korunmasının yararları hakkında bir hikaye olduğuna dikkat ediyoruz. yaygın ve hatta zorla asimilasyona rağmen kimlik.

 3. Bu nedenle, 19 Aralık’ta, ülkenin dört bir yanından gelen Yerli Amerikalıların, aşırı baskı ve sıkıntı karşısında kendi toplumlarının hayatta kalmasını ve başarılarını kutlamak için bir araya gelmesi çarpıcı. Navajo Ulusunun temsilcisi Mark Charles'ın açtığı bir etkinlikte, çok sayıda kabilenin üyeleri, Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları adına Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları adına ABD Kongresi tarafından sunulan resmi bir özür diledi ve onurlandırdı. yaşadıkları kötü muamele ve istismar nesiller için bir topluluk.

 4. 2009 yılı sonlarında Savunma Bakanlığı ödenekleri faturasına dahil edilen bu özür, "Amerika Birleşik Devletleri vatandaşları tarafından Yerli Halklara uygulanan birçok şiddet, kötü muamele ve ihmal örneği" için affedilmeyi istiyor ve "bu toprakların tümünün erkek ve kız kardeşler olarak bağdaştığı daha aydınlık bir geleceğe doğru ilerlemek için geçmişin ve şimdiki arasındaki pozitif ilişkilere dayanma taahhüdü" teklif ediyor. ”

 5. Sistematik olarak ezilen bir grubun durumu bize Yahudiler olarak rezonansa girdi. Maccabe'lerin torunları olarak, ulusal ve toplumsal kimliği korumanın ve geri kazanmanın önemi ve önemi ile empati duyuyoruz. Ancak, tanımanın tazmin olmadığını ve özrünün eylem olmadığını da biliyoruz.

 6. ABD’yi geçmişinin karanlık bir unsurunun sorumluluğunu üstlendiği için alkışlarken, halen yapılması gereken işler var. Kızılderili toplulukları arasındaki aile içi şiddet oranları, ulusal ortalamanın oldukça üzerinde bir konudur; Kongre, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Yasayı (VAWA) yeniden yetkilendirmek için yoğunlaşan bir konudur. Halen yürürlükte olan ve yenilenme için fazla gecikmiş olan faturanın 2005 versiyonu, yerli şiddete maruz kalmış yerel şiddet suçlularının, yerli kadınlara karşı kovuşturmasıyla ilgili oldukça sorunlu bir boşluk barındırıyor: büyük çoğunluğu, kabile ve federal yargı yetkisi sorunları nedeniyle Bu istismarcıların cezasız kalması.

 7. Senato, bu sınırlı durumlarda aile içi şiddet suçlarını denetlemek için mahkemelere yargı yetkisi verecek Kadın Yasalarına Karşı Şiddet Yasası'nın bir versiyonunu geçti ve bu suçların uygun şekilde kovuşturulması için yapısal yasal yetki sağladı. Bununla birlikte, Temsilciler Meclisi’nden geçen VAWA’nın sürümü bu korumaları içermiyor ve sorun bir engelleme noktası haline geldi. Kongre liderleri şu anda, Kongre yılını tamamlamadan ve tüm mevcut yasalar geçersiz hale getirilmeden önce VAWA'da son oyu almak için zamanlarını iki faturalarını uzlaştırmaya çalışıyorlar.

 8. Eğer Yahudi tarihimiz bize bir şey öğretti ise, değişimin tek başına elde edilemeyeceğidir. Tarihimiz boyunca "her yaşta", Tanrı'nın yardımına ve çevremizdeki vicdan sahiplerinin yardımına ve "yardımına" güvendik. Bugün, bu çağda, başkaları için o ışık olma sırası bizde. Hanuka'nın sözleri hala kulaklarımızda yankılanırken, bize düşen şeyleri basitçe yeniden anlatmamamız gerektiği, aynı zamanda başkalarının ölümüne uğrayan trajedileri de hatırladığımız ve hatırlamamız gerektiği hatırlatıldı. Yapabiliriz - yapmalıyız - o kahraman, daha geniş topluluğumuzun yardımına gelen adaçayı olabiliriz.

 9. Reform Yahudiliği Dini Eylem Merkezinde Eisendrath yasama asistanı olan Sarah Krinsky de bu esere katkıda bulundu.

 10. "Bize düşen şeyleri kim geri alabilir, kim sayabilir? Her çağda bir kahraman ya da adaçayı yardımımıza geldi. ”

 11. Hanuka bayramını yeni bitirdik ve bayramın temel anlamının, korkunç ihtimallerin üstesinden gelen insanların gücü ve bir toplumun korunmasının yararları hakkında bir hikaye olduğuna dikkat ediyoruz. yaygın ve hatta zorla asimilasyona rağmen kimlik.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407