Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Güneydoğu Asya değil Latin Amerika, Dünyanın Ekonomik Santrali Olacak

Montaj

 1. Atitlan Gölü'nün üzerindeki gündoğumu, Guatemala ile Flickr

 2. Bugünün durgunluk sonrası, maliyet rekabet ortamında, Hindistan ve Çin gibi Asya ülkeleri kendilerini ABD ekonomik egemenliğinin doğal mirasçıları olarak konumlandırdılar. Bununla birlikte, Amerikalılar ve Avrupalılar doğuya baktıkça, artan borç, Çin'deki ekonomik talep ve azalan talep nedeniyle artan arz nedeniyle endişelenmekle birlikte, Güney ve Orta Amerika'da ekonomik açıdan potansiyel olarak oyun değiştirici bir etkiye sahip olabilecek değişiklikler yaşanıyor. Yirmi birinci yüzyıl.

 3. Başlıklar Ekonomik göstergeler genellikle kısa vadeli olarak görülmektedir ve Latin Amerika'nın neden yirmi birinci yüzyılın ekonomisinde öncü bir rol üstlenecek şekilde benzersiz bir konuma sahip olduğunu görmek için, biraz daha ince olan ancak daha uzun vadeli göstergelere bakmak önemlidir. uzun vadede büyük bir yumruk.

 4. Sürdürülebilir bir ekonomik güç elde etmek için ülkelerin seçtikleri ekonomik yollar sürdürülebilir olmak zorunda olsa da, Asya'daki kalkınma, bu endişeleri hızlı bir şekilde ekonomik büyümeyi hızlandırmak için büyük bir pozisyona soktu. Hindistan’ın kömür kaynaklı hızlı büyümesi, kirliliğe neden oldu; o kadar yaygın ki, ortalama Hint’in akciğer kapasitesi ortalama Avrupalılarınkinden yaklaşık% 30 daha azdı. Çin de ekonomik ilerlemenin kendi kaynaklarını yağmalamaya ve en azından kısa vadede kendi havasını ve suyunu kirletmeye değer olduğunu hesapladı. Bir ülke olarak, Çin, yılda 10,5 milyon kilometrede dünyanın en büyük sera gazı yayıcısı ve hem tüketici ürünleri hem de üretim süreçlerindeki güvenlik sicili, sivri uçlu ürünlerin satışını da içeren bir dizi yüksek profilli skandalla sonuçlandı. etleri en iyi tarihe kadar geçmiş olan hızlı yiyeceklere giden et. Çin geçtiğimiz günlerde, Haziran 2015'teki katı bir gıda güvenliği yasası dahil olmak üzere bir dizi ürün güvenliği yasasını çıkarmasına rağmen, etkinlikleri henüz kanıtlanmadı. Artan işgücü maliyetleri, nakliye masrafları ve güvenlik sorunları göz önüne alındığında, G.E, Buck Knives ve Otis Elevator gibi şirketler, diğerlerinin yanı sıra, üretimini batı yarımküreye geri getirerek Çin'in ekonomik krizini daha da hızlandırdı.

 5. Buna karşın, birçok Orta ve Güney Amerika ülkesi bilinçli bir şekilde büyümek için farklı bir şablon kullanarak geliştirmeye çalışıyor: daha az hıza odaklanmış ve daha fazla sürdürülebilirliğe odaklanmış. 1990'larda Güney Amerika, İthalat İkame'nin ekonomik sisteminden daha standart olan Serbest Piyasa ekonomik sistemine geçti. Birkaç yanlış başlangıçtan sonra - örneğin, Arjantin’in 2001’de dibe vurduğu büyük ve karmaşık ekonomik çöküş - çoğu Latin Amerika ülkesi tarım, turizm, madencilik ve ormancılık gibi sektörlerde daha yavaş büyümeye odaklandı. Meksika, Caterpillar ve Black Decker gibi şirketleri çekerek üretim sektörünü artırmak için NAFTA'dan faydalanabildi ve Kolombiya ve Uruguay gelişen teknoloji endüstrilerini besliyor. Orta Amerika'da Kosta Rika ve Nikaragua bir endüstri olarak "eko-turizmi" teşvik ediyorlar ve kooperatif tarımını turizm merkezleriyle birleştiren Nikaragua'da "fincas" yatırımcıları çekiyorlar.

 6. Uzun vadeli ekonomik sağlığın bir başka ölçüsü, bir ülkenin halkını besleyebilmesi ve hala ihracat için yeterli ürünlerle kalmasıdır. Güney Amerika’nın Asya’ya göre sağladığı büyük bir avantaj, biyolojik kapasite fazlası olan Asya ülkelerinden daha fazla Güney Amerika ülkesi olmasıdır - yani, nüfusu gereğinden daha verimli toprak ve suya sahipler. Moğolistan ve Doğu Timor dışında, kendi nüfusunu beslemek için yeterli miktarda üretebilecek başka bir Asya ülkesi bulmadan önce, ülke listesinden Laos'taki ülkeler listesinin Laos'a gitmesi gerekiyor.

 7. Analistler, bu yüzyıldaki dünyadaki mücadelenin çoğunun, başta su ve petrol olmak üzere bazı doğal kaynaklara duyulan ihtiyaçtan kaynaklandığını fark ediyorlar. Latin Amerika, birçok yerde önemli miktarda petrol rezervine sahip ve bölge yeterli suya sahip olduğu için şanslı ve bu nedenle dünyanın diğer bölgelerinde bu kaynaklara ihtiyaç duyacakken biyolojik kapasite artığından yararlanabilecek. Kahve, kakao, demir cevheri, çelik ve aynı zamanda dünya bakırının dörtte biri Latin Amerika ülkelerinin zımbalarıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407