Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Güne Sağlıklı Başlayın: Kahvaltının Faydaları

Mantarlardan Nefret Eden Kişiler İçin 20 Spot-On Tweet

 1. Kahvaltı, Amerikan Kalp Birliği'nin dergisi olan Circulation'de yayınlanan ve kahvaltı derneklerini ve kalp hastalığı riskini inceleyen bir araştırmayı içeren birçok bilim temelli çalışmanın odağını oluşturdu. Bulgular, kahvaltıyı atlayanların, yapmayanlara kıyasla kalp hastalığı nedeniyle kalp krizi veya ölüm riskinin daha yüksek olduğunu göstermiştir.

 2. Bu çalışmanın 16 yıllık takibinde, kahvaltıyı atlayan erkeklerin, gece geç saatte yemek yiyenlere ve erkeklere nazaran kalp hastalığı riskinin% 27 daha yüksek olduğu görülmüştür. % 55 daha yüksek KKH riski vardı. Diğer çalışmalar, sağlıklı bir iştah, kilo yönetimi, kan şekeri düzeyleri, insülin, kan basıncı ve kolesterol, gelişmiş biliş ve ruh hali için kahvaltının önemini desteklemektedir.

 3. Sağlıklı Kahvaltı Seçimleri

 4. Yulaf tüketimi, kolesterol azalması ile ilişkilendirildi. Çalışmalar, yulaftan en az 3 gram çözünür lif alımının LDL kolesterolü yüzde 5-10 azaltabildiğini göstermektedir. Yulafın birincil kolesterolü düşürücü etkileri, yulafta bulunan çözünür bir elyaf olan b-glukandan gelir. 1997 yılında, Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), plazma glikol çözülebilir lif için yulaftan plazma kolesterolü seviyelerini ve kalp hastalığı riskini azaltmak için sağlık talebini onayladı. Yulaftan elde edilen b-glukanın çözünebilir lifinin, kan basıncı ve kan şekeri üzerinde de olumlu bir etkisi olduğu, diyabet tedavisine ve buna bağlı komplikasyonların tedavisine fayda sağladığı gösterilmiştir.

 5. B-glukanın sağlığını arttırıcı faydalarının ötesinde, yulaf, manganez, potasyum, magnezyum, B vitaminleri ve antioksidanlar gibi besinler bakımından zengindir, hepsi destekleyicidir Aklınız ve bedeniniz için sağlıklı bir başlangıç. Yarım fincan pişmemiş (kuru) yulaf, 1.65 gram çözünür elyaf ve 6.6 gram protein içeren 4 gramdan fazla toplam elyaf içerir.

 6. Parlak Bir Gün İçin Bu Mavi Yulaf Yemeği, yulafın kolesterolü düşürücü özelliklerinin yanı sıra sulu lipit düşürücü, sağlığı teşvik eden yaban mersini ile tadını çıkarmanın lezzetli bir yoludur (aşağıdaki meyvelere bakın).

 7. Tam Tahıllar

 8. Güne iyi bir sürdürülebilir enerji kaynağı sağlayan kepekli tahıllar ile sağlıklı bir başlangıç ​​yapın. Bu, tam tahıllı tost veya tam tahıllı tahılları içerir. Kepekli tahıllar kompleks karbonhidrat, lif ve B vitaminleri, demir, çinko, magnezyum, potasyum ve sağlığı teşvik eden antioksidanlar gibi hayati besinler bakımından zengindir.

 9. Bu Ispanaklı ve Mantarlı Yumurta Beyazı Karıştırıcı, kolesterol, yağ ve kolin yüklü yumurtalarını ihmal eden çırpılmış yumurtaların kalbi sağlıklı bir versiyonudur. Yumurta sarısı kalp hastalığı ile ilişkilendirilmiştir, ancak beyazlar güne sağlıklı bir şekilde başlamanız için zengin bir protein kaynağı sağlar. Bu çalışma, benzer sonuçlara sahip diğer çalışmalarla birlikte, protein bakımından zengin bir kahvaltının gün boyunca daha az açlığa neden olduğunu ve iştahı kontrol eden hormon ve beyin sinyallerinde olumlu değişiklikler gördüğünü göstermiştir. Bu Yumurta Beyazı ve Sebze Frittatası, protein yönünden zengin bir kahvaltının tadını çıkarmanın başka bir olağanüstü yoludur. Bu tarif toplu olarak yapmak için harika; sadece ekstraları dondurun ve hızlı ve kolay bir kahvaltı için onları mikrodalgaya koyun.

 10. Sabah Soya Peyniri ve Sebze Mücadelesi, gününüze sağlıklı bir şekilde başlamanız için zengin bir protein ve besin zengini yoludur. Kolesterol düşürücü ve antienflamatuar özelliklere sahip güçlü izoflavonlar dahil olmak üzere besinler ve antioksidanlarda bol miktarda bulunur.

 11. Bu Muhteşem Yeşiller Güler yüzlü, besin bakımından zengin yeşillikler ve sağlığı teşvik edici ürünlerle güne başlamanın başka bir yoludur. Aynı zamanda sabahları kısıtlı olanlar için mükemmeldir. Hızlıca birkaç avuç kalp sağlıklı ürünü bir araya getirin ve sabah proteininin kolay bir şekilde artması için yağsız Yunan yoğurdu, ipeksi tofu veya bir protein tozu kepçe ekleyin.

 12. Diğer Reçete Fikirleri

 13. Bu yayın ilk olarak Ornish Living'de ortaya çıktı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407