Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Gülün Güzellik Faydaları

# 6 Ev temizliği

 1. S. Torher ve bekarlarla dolu bir evin ortak noktası ne? C. Asla çok fazla gülümüz olamaz.

 2. Gerçek televizyon bir yana, gül cilt bakımında popüler bir bileşen - ve iyi bir sebeple! Bu narin çiçeğin özleri, tüm cilt tiplerinde kullanılabilir, ancak genellikle kuru, hassas ve olgun ciltler için ürünlere dahil edilir. Şimdi gülün güzellikte kullanıldığı birçok yolu vurgulamak için harika bir zaman.

 3. Genellikle cilt bakımında kullanılan iki tür gül vardır: rosa damascena ve rosa centifola. Eskiden, sık sık Bulgaristan'dan gelen, derin, güçlü bir kokuya sahip; lahana ya da Fas gülü olarak bilinen ikincisi daha hafif, temiz ve tatlı bir kokuya sahiptir. Her ikisi de gül çiçeklerinden elde edilen saf esansiyel yağları için değerlidir. Eğlenceli gerçek: 1 ons gül esansiyel yağı elde etmek için, sabahın erken saatlerinde ortaya çıkarken toplanan on binlerce gül çiçeği gerekir. Bu da gül yağını en pahalı uçucu yağlardan biri yapar; o kadar konsantre, ancak, faydalardan yararlanmak için sadece birkaç damla gerekli.

 4. Karmaşık bir dizi vitamin, mineral ve antioksidan içeren gül esansiyel yağı kuru cildi nemlendirmek için mükemmel yumuşatıcı özelliklere sahiptir; ayrıca sivilce cildini tedavi etmek için antiseptik ve büzücü özellikler ve ayrıca kızarıklık ve iltihaplanma tedavisinde yardımcı olan anti-enflamatuar özellikler sunar. Gül yağı, aynı zamanda sedef hastalığı ve atopik dermatit gibi cilt hastalıklarını kontrol ederek cilt dokusunun arıtılmasına yardımcı olabilir. Bir çalışma bile gül esansiyel yağının ciltte su kaybını önlediği ve vücuttaki kortizol konsantrasyonunu düşürdüğü için yaraların iyileşmesine yardımcı olabileceğini göstermiştir.

 5. Daha fazla ister misiniz? Gül esansiyel yağı da sakinleştirici ve yatıştırıcı aromaterapi özelliklerine sahiptir. Son zamanlarda yapılan bir çalışmada gül ve lavanta yağlarının doğum sonrası kadınlarda anksiyete ve depresyon tedavisinde yardımcı olabileceği gösterilmiştir; gül yağının özellikle depresyon tedavisinde olumlu bir etkisi olduğu gösterilmiştir.

 6. Gül esansiyel yağı ile karıştırılmamalıdır, kuşburnu çekirdeği yağı (canina) gül çiçeğinin arkasındaki küçük meyvelerden elde edilir. Kuşburnu yüksek seviyede C vitamini içerir, ayrıca cildi yumuşak ve nemli tutmaya yardımcı olan yağlar ve proteinler bakımından zengindir. Doğal olarak retinol (A vitamini) içeren çizgileri ve kırışıklıkları ve diğer gözle görülür yaşlanma belirtilerini tedavi etmeye yardımcı olan tek bitkisel yağdır. Kuşburnu yağının, genellikle "yaşlılık lekeleri" veya güneş lekeleri olarak ortaya çıkan pigmentasyonu inhibe ettiği gösterilmiştir; [! 4894 => 1140 = 1!

 7. Dikenli bir şey yok: Güzellikte, televizyonda görüldüğü gibi, gül her zaman kazanır.

 8. Emilie Davidson Hoyt tarafından daha fazlası için, buraya tıklayın.

 9. Sağlık ve güzellik hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

 10. S. Torher ve bekarlarla dolu bir evin ortak noktası ne? C. Asla çok fazla gülümüz olamaz.

 11. Gerçek televizyon bir yana, gül cilt bakımında popüler bir bileşen - ve iyi bir sebeple! Bu narin çiçeğin özleri, tüm cilt tiplerinde kullanılabilir, ancak genellikle kuru, hassas ve olgun ciltler için ürünlere dahil edilir. Şimdi gülün güzellikte kullanıldığı birçok yolu vurgulamak için harika bir zaman.

 12. Genellikle cilt bakımında kullanılan iki tür gül vardır: rosa damascena ve rosa centifola. Eskiden, sık sık Bulgaristan'dan gelen, derin, güçlü bir kokuya sahip; lahana ya da Fas gülü olarak bilinen ikincisi daha hafif, temiz ve tatlı bir kokuya sahiptir. Her ikisi de gül çiçeklerinden elde edilen saf esansiyel yağları için değerlidir. Eğlenceli gerçek: 1 ons gül esansiyel yağı elde etmek için, sabahın erken saatlerinde ortaya çıkarken toplanan on binlerce gül çiçeği gerekir. Bu da gül yağını en pahalı uçucu yağlardan biri yapar; o kadar konsantre, ancak, faydalardan yararlanmak için sadece birkaç damla gerekli.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407