Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Göçmenlikten Yararlanabilmek için Küba Vatandaşlığına Sahte Olmak İçin 20 Kişi Tutuklandı

 1. Amerika Birleşik Devletleri'nde Küba olmanın faydaları var ve bazıları görünüşe göre en az sahte gazetelerde olmak üzere 20.000 dolara kadar para vermeye istekli.

 2. Çarşamba günü Federal makamlar, çoğu kişinin ABD’de yasal ikamet hakkı kazandığı Kübalı olduğu iddia edilen yaygın bir göçmenlik planına dahil olduğu iddia edilen 20 kişinin tutuklandığını duyurdu.

 3. Yetkililer, büyük Küba nüfusu nedeniyle öncelikle Güney Florida'da bulunan göçmenlik sahteciliği programına yeni bir eğilim diyorlar. Yetkililer tutuklananların 16'sının Broward veya Miami-Dade ilçelerinde adresleri olduğunu ve çoğunun yasadışı yoldan ülkeye girdiğini belirtti. [! 10635 => 1140 = 1!

 4. Fidel Castro rejimine cevaben federal yasa uyarınca, ABD topraklarına otomatik olarak ulaşıp dokunan Kübalılar, bir yıl ve bir gün sonra yasal olarak ikamet almaya hak kazandılar ve burada yasal olarak yaşamaya ve çalışmalarına izin verildi . Başka ülkelerden gelen göçmenler, yıllarca olmasa da, ABD'de ikamet edebilmek için yıllarca beklemek zorunda kalırken, diğerleri burada yaşamasına izin verilmez.

 5. Bu hafta tutuklananların bazıları, öncelikle ABD Göçmenliğini yöneten Alysa D. Erichs ve Baş Görevli Özel Ajan Alysa D. Erichs’in de bulunduğu Orta ve Güney Amerika’dan geldi. Güney Florida'daki Gümrük İcra Anayolu Güvenlik Araştırmaları.

 6. Ajans, diğer bazı federal araştırmacılarla birlikte, Havana Geçidi Operasyonunu başlattıklarında Ağustos ayında göçmenlik sahteciliğine ışık vermeye başladı. Bu hafta tutuklanan 20 kişiye ek olarak, operasyon Ağustos ayından bu yana 14 şüpheli daha ele geçirdi.

 7. Yetkililer, bu program kapsamında kaç kişinin yasadışı bir şekilde ikametgah edindiğini belirsiz olsa da, yerel olarak farkında olmadıkları yüzlerce vakanın olabileceğini söylüyorlar.

 8. “Şimdi bu davaların peşinden gideceğimizi açıklıyoruz” dedi Erichs. “Bu tutuklamalar, göçmenlik haklarını sahtekarlıkla elde etmeye çalışan herkesi hedef alacağımıza dair net bir mesaj göndermeli.”

 9. Bu hafta tutuklananlardan iki şüpheli - Miramar'dan 44 yaşındaki Luis Enrique Legon Mena ve Miami'den 57 yaşındaki Miriam Licea - iddiaya göre sahte Kübalı doğum yapan ve satan satıcılardı. sertifikalar ve pasaportlar.

 10. Yetkililer, “Birbirlerinden ayrı olarak çalışan Ortalama ve Licea, 20 yıla kadar federal cezaevinde bulunduğunu belirtti. [! 10635 => 1140 = 1!

 11. Tutuklananların çoğu ilk haftalarını bu hafta Broward ve Miami-Dade'deki federal mahkemelerde gördü.

 12. Çarşamba günü bir ajans binasında, temsilciler önceki benzer davalardan el konulan kanıtları gösterdiler.

 13. Dokümanlar sahte Küba doğum sertifikaları ve sahtekarlıkla elde edilen otantik sertifikaları içeriyordu. Ayrıca sergilenen bir Küba pasaportu ve Küba hükümet yetkilileri tarafından bu tür belgeleri doğrulamak için kullanılan "resmi" mavi pulları içeren sayfalardı.

 14. Tipik bir düzende, satıcılar sahte doğum sertifikaları oluşturur veya bir şekilde Küba'dan boş sertifikalar alır. Satıcılar öncelikle ağızdan ağıza çalışırlar.

 15. Yasadışı olarak ikamet etmek isteyenler, tipik olarak bu tür sahte belgeler için bir satıcıya peşinat öderler. Belgeler daha sonra ikamet başvurusunda bulunmak için kullanılır. Bir yıl ve bir gün bekledikten sonra, başvuran federal makamlarla bir tarama görüşmesinden geçer.

 16. MCT Bilgi Hizmetleri Tarafından DağıtıldıDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407