Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Göçmenlik Amerikalılara Nasıl Yarar Sağlar ve Dünyadaki ABD Liderliğinin Anahtarıdır

Bir Keto Yazında Hayatta Kalmanın 6 Yolu

 1. ABD Başsavcısı Jeff Sessions'ın DACA Programını (Çocukluk Çağı Varışlar için Ertelenmiş Eylem) iptal etme planlarını takiben geçtiğimiz hafta halkın tepkisi hızlı geçti. Obama dönemi girişimi, 2012 yılından itibaren 31 yaşın altındaki belgesiz göçmenlerin çocuklarına yasal statü sağlamıştır. Bu 780.000 "hayalperest" in kaderleri şimdi belirsiz ve Kongre'nin ellerinde. Risk altında olma ve sınır dışı edilme tehdidi hararetle havada asılı kaldığı için ABD'de kalma hakları.

 2. Bu karar, en son, birlikte ele alındığında, bu yönetimin "Amerika İlk" politikasına ilişkin bir eğilim belirleyen bir dizi göçmen emrindeki en son işareti. Bu önlemler genellikle "kırık bir sistemi" düzeltmek için güvenlik geliştirmeleri veya göçmenlik kuvveti olarak faturalandırılmaktadır, ancak kapsam olarak daha geniş ve dışlayıcı görünmektedirler. [! 2319 => 1140 = 1!

 3. "ABD’ye giren Müslümanların tamamen ve tamamen kapatılması" için verilen bir kampanyadan sonra Ocak’ta "Ülkeyi ABD’ye Yabancı Terörist Girişinden Koruyan İcra Emri" - Yedi Müslüman çoğunluk ülkesinden ABD'ye seyahat etmeyi yasaklayan “Müslüman yasağı” olarak!

 4. Temmuz ayında, fmr'den sekiz ay sonra. Beyaz Saray Baş Stratejisti Steve Bannon radyoda Silikon Vadisi'nde Güney Asya veya Asya kökenli bir çok CEO’nun bulunduğunu, bir programın en umut verici başlangıcının 3.000’ine yakın bir süre için izin vereceği erteleme (ve olası ortadan kaldırılması) olduğunu belirtti. dünyanın dört bir yanından girişimcilerin işlerini ABD’ye getirmelerini sağlamak. Karar, ekonomiye olumsuz etkileri konusunda uyarıda bulunan ABD'li iş liderlerinin dehşetiyle karşılandı; ve ABD'ye dünyadaki rekabet avantajını sağlayan genel inovasyon ve girişimcilik ruhuna.

 5. Cumhurbaşkanı, Ağustos ayında iki Cumhuriyetçi senatör tarafından ABD’ye yasal göçü 10 yıl içinde yarıda kesecek bir tasarıyı önerdi. Geçerse, 1965'ten bu yana göç politikasındaki en kapsamlı değişiklikleri işaretleyecekti. Ardından, ayın sonuna doğru hükümeti sınır duvar fonu üzerinden kapatmakla tehdit etti.

 6. Son olarak, geçen hafta itibariyle DACA belirsiz bir gelecekle karşı karşıya; önümüzdeki aylarda yeniden değerlendirilmek üzere hazırlanan bir dizi insani ve af programı gibi. Ortaya çıkan görüntü, bir zamanlar dünyanın en parlak ve yeteneklerini çeken bir Amerika'dan çok ağlayan bir görüntü; ve dünyanın fakir, yorgun ve "birbirine karışmış kitleleri, özgürce nefes almak isteyen" bir sığınak olarak hizmet etti.

 7. ABD’nin göç konusunda karışık bir kaydı var. Bir yandan, ulusun inşa ettiği ve göçmenler tarafından şekillenmeye devam eden nüfusun büyük bir kesimi tarafından örtük tanıma var. Öte yandan, göçün Amerika’nın ulusal kimliğini ve genel ücret ve fırsatlar üzerindeki olumsuz etkisine ilişkin kesimleri tarafından korkuları dile getirildi.

 8. Trump seçmenleri için bir numaralı politika konusu olan göçmenliği (ekonomi, terörizm ya da dış politika değil) yapan artan gelir eşitsizliği ile birleştiğinde popülist anlatıydı.

 9. Göçün olumsuz etkileriyle ilgili sık sık tekrarlanan mitler, bazı cephelerde kendi kendini sabote ediyor. Sadece bölücü oldukları ve Amerika'nın açıklık ve kapsayıcılık değerlerine aykırı oldukları için değil, aynı zamanda ekonomi için temelde yanlış ve kötü oldukları için. Gerçek şu ki, sorumlu bir göç politikası, ekonomik büyüme için yükselen bir gelgit görevi gördü ve ABD’nin dünyadaki liderliğini güçlendirmeye yardımcı oldu.

 10. Sistemin kusurları olabilir, ancak kesinlikle arızalı değil:

 11. Göçmenler iş yapanlar değil iş yapanlar. Girişimsel dürtüleri, yüksek öğrenim programlarında yüksek temsiliyetle birleştiğinde, ülkenin yenilikçi ruhunu güçlü tutmanın yanı sıra dünyadaki rekabet gücünü de koruyacak.

 12. Sürdürülebilir Bir Göç Politikasına Doğru

 13. Onu böyle gördüm ve hala görüyorum.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407