Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Geçmişi Onurlandırmak, Hediyeyi Kutlamak ve Geleneği Geleneklerle İnşa etmek

14. Tekrarlama saklamayın

 1. 4. Sürün. Geleneğinizi oluşturmak için yapı taşları olan sürekliliği ve tutarlılığı korumak için geleneğinizi her yıl öngörülen zamanda planlayın.

 2. “Bir geleneği yerine getirmeye gelince, Anne Işığının yaptığı seviye ve detaylarla nasıl yapılacağını hayal bile edemedim” diyor Mark Carlinsky. “Fikri duyuncaya kadar hiç düşünmedim bile. Harika. Hiç durmak istemeyiz çünkü kutsaldır. Bunu tarif etmenin başka yolu yok.”

 3. Ailemin geleneklerimizden aldığı zengin konuşma, kahkaha ve gerçek bağlantılar için minnettarım. Yıllar geçtikçe bizi birbirimize yaklaştırarak karşı konulmaz mıknatıslar haline geldiler ve ben mirası bıraktıktan çok sonra devam edeceklerinden şüpheleniyorum.

 4. Gelenek ve yoksunluk kaynakları hakkında daha fazla bilgi için, www.mommyslight.org adresini ziyaret edin.

 5. En sevdiğiniz aile geleneğini çocukken hatırlıyor musunuz? Mine, annemin tatil albümlerinden (evet, albümler!) Müzik dinlerken Noel'den bir hafta önce ağacımızı koyuyordu. Bu geleneği çocuklarımla tanıştırmak, kendi favori şarkılarımı ve özel dokunuşlarımı eklemek gibi bir keyif aldım. Şimdi gençler, çocuklarım uzun zamandan beri mülkiyete girdi, ritüelimizi kişisel bezemeleriyle kapladılar.

 6. Ebeveyn olduğumda, aynı zamanda “gelenek sahibi” oldum. Kocam ve ben bilinçli bir şekilde, çocukluğumuzun geleneklerinden hangisine büyüyen ailemizle devam etmek istediğimize karar verdik. Gelenekler, 1997'de sevgili arkadaşım Mary Murphy'nin öldüğü zaman, benim için çok daha derin bir anlam kazandı. Oğlunun, değerli geleneklerini sürdürerek ve ona bağlı kalmanın olumlu bir yolunu sürdürerek muazzam rahatlık ve destek bulacağına inandı. Öldürülmeden üç ay önce, Mary, benden, ölen sevdikleriyle paylaştığı gelenekleri canlı tutmalarına yardımcı olarak, çocukları ve gençleri yas tutan kar amacı gütmeyen, kar amacı gütmeyen, Anne'nin Hafif Hayatta Yardım Fonu (r) başlatmasına yardım etmemi istedi.

 7. Gelenekler, geçmişi onurlandırmamızı, bugünü kutlamamızı ve gelecek için bir miras bırakmamızı sağlar. Sadece bir zevk kaynağı değil, aileleri bir nesilden diğerine ve sürekli olarak bizi birbirinden ayıran, hem anlamsal hem de mecazi olarak birbirinden ayıran tutkal görevi görürler. Çocuklara öz ve aile kimliği duygusu yaratma ve tanımlamada önemli bir rol oynamaktadır. Ve gelecek neslin yorumunu teşvik ettiğimizde, çocuklar onları kişiselleştiriyor ve sonunda kendi başlarına dönüyorlar.

 8. Bu aynı gelenekler, özellikle krizle başa çıkanlar veya sevilen birinin ölümüyle savaşan çocuklar için hayati önem taşıyan yaşam çizgileri olarak hizmet edebilir. Babası Mark Carlinsky, “Matthew, annesi Lisa sigara içmeyen kişinin akciğer kanserinden öldüğünde sadece dört yaşındaydı” diyor. “Ölmeden önce, bir sosyal hizmet uzmanı bizi Annenin Işığı ile tanıştırdı. Lisa ve ben, Matthew'un geleneğinin planlanmasına katılabildiğine sevindik. Konseptin harika olduğunu ve daha sonra geriye bakabileceği zaman hayatta faydalanabileceğini düşündük. Bu onun kendi anılarının temelini oluşturmasını istedi. ”

 9. Annenin Işığı'nın yüzlerce çocuğa hizmet eden ve yaklaşık 1.000 gelenek talebini yerine getirmiş gönüllü gönüllüleriyle onbeş yıldan fazla çalıştıktan sonra, gelenekler hakkında doğru olduğunu bildiğim birkaç şey var:

 10. 1. Ne kadar basit olursa olsun, çocuklar tarafından benimsenen herhangi bir gelenek, zamana dayanabilir.

 11. 2. Gelenekler, tüm aile üyelerinin birbirleriyle aktif olarak etkileşimde bulunmasının doğal ve eğlenceli bir yoludur, aksi takdirde rahatsız edici veya zor konuşmalar "sadece olabilir"

 12. 3. Gelenekler evrenseldir ve aşan ırk, din, cinsiyet, kültür ve ekonomik durumdur.

 13. 4. Gelenekler, çocuklara, gençlere ve yetişkinlere, özellikle uzun süre ölen ya da evden uzakta olan sevilen birisine, aile üyeleriyle sağlıklı duygusal bağlar kurmalarına yardımcı olan güçlü bir araçtır.

 14. Basit gerçek, sevgi ve neşeyle defalarca yapılan her şeyin bir aile geleneği haline gelmesidir.

 15. Beraber olmak en önemli şey, Cuma film gecesi için sıkı geçerken, en sevdiğim akşam yemeğinin tadını çıkarıp hayvanat bahçesine yıllık bir gezi yapıp yapmamak. Bir aile geleneği başlatmak veya uykuda olanı diriltmek istiyorsanız, iyi haber, sürecin eğlenceli, kolay ve ödüllendirici olduğudur.

 16. 1. Çocuklarını dahil et. Aile olarak neler yapmaktan hoşlandıklarını sorun. Onların hayal gücü yol göstersin! 2. Her şey ayrıntıda gizli. Çocuklar en sevdikleri geleneklerin en özel yönlerini hatırlarlar. Yıldan yıla tanıdık manzaraları, sesleri, kokuları ve hatıraları uyandıran çapa görevi görürler. Örneğin, annesi 7 yaşındayken ölen Max, mavi çiçekleri ekmeye devam etmeyi bir noktaya koyardı, çünkü onunla bahçeyi seviyordu ve her zaman en sevdiği rengi olan mavi çiçekleri seçti.

 17. 3. Daha az stres yap. Gelenekleri önemli tatillere odaklanmış olarak düşünürdüm, ancak çocuklar daha geniş bir görüşe sahipler. Aslında, hayat daha az telaşlı olduğunda geleneklerin tadını çıkarmak daha kolay ve daha az stresli olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407