Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fısıhlerin Sağlığa Faydaları

37 Şirket Tatil Partileri Hakkında Komik Tweetler

 1. Sert haşlanmış yumurta yeni hayatı sembolize eder ve İsrail'deki Kutsal Tapınak günlerinde yıkılmadan önce getirilen tatili sunar. Yumurtalar harika bir protein kaynağıdır ve A vitamini, folik asit ve kolin gibi çok sayıda vitamindir. Ayrıca antioksidan özelliklere sahip iki amino asit içerir - triptofan ve tirozin.

 2. Tamam, sonunda yemeğe geri kalan kısmı oluşturan et ve birçok lezzetli garnitürden geçeceğiz. Burada, içeriğin yanı sıra tüketilen miktar da yemeğin sağlığını belirleyecektir.

 3. Ama Fısıh'ın sunmak istediğim son sağlık yararı, tatilin neyle ilgili olduğunu yeniden düşünmek: özgürlük. 400 yıllık esaretten sonra, 600.000 İbrani özgürlük için bilinmeyen bir yol izledi. Yaşamak için 10 emir aldılar ve belirsizlik ve açıklanamayan fırsatların yeni dünyasına girdiler.

 4. İnşallah her biriniz için, bu Fısıh mutlu ve sosyal bir zaman, rahatlama ve sağlıklı yemeklerden biri, içinde tatilin gerçek anlamını yansıttığınız bir mutluluk olacaktır. . Hepimizin kötü alışkanlıklara ve sağlıksız seçimlere, kötüye giden strese, sağlıksız ilişkilere ve bizi sarsıcı tutan durumlara ve zihinlerimizi bağlayan olumsuz bagajlara köle olup olmadığına dair bir seçeneğimiz var. Umarım bu Fısıh, sizlere bu esaretten kurtulmanız için bir çıkıntı olarak hizmet eder - Fısıh'ın nihai sağlık yararı.

 5. Bu hafta Fısıh Bayramı dünya çapında Yahudiler tarafından kutlanıyor. Ve önemli bir dini bayram olmasına rağmen, bu yazı sağlık yararları ile ilgili.

 6. Seder her zaman tatilin merkezidir. Aileler uzaklardan ve yakınlardan bir araya geliyorlar. Seder kelimesi düzen anlamına gelir ve Mısır'dan gelen Mısır çıkışının öyküsü anlatılır. En küçük çocuk tatil hakkında dört standart soru sorar ve bunu cevaplarken orta aşamada dikkat çeker. Şarkı ve rahatlama var ve çoğu evde odak noktası yemek olacak.

 7. Ve aile toplantıları ve kutlama sürecinde Fısıh'in sağlığa faydalarından biri: sosyalleşme. Blue Zones adlı kitabında, Daniel Beuttner uzun ömürlülüğün en önemli ortak noktalarından biri olan sosyalleşmeyi anlatıyor. Açıkçası, bu Fısıh hakkında ne olduğunu. Aileler bir araya gelir; Seder'de olmayan şehir dışından arkadaşlar ve misafirler genellikle davet edilir. Sinagog olacak, yemek için eve dönecek (özel olarak hazırlanmış yemek yemek isteyenlere) ve arkadaşlarla bir araya gelme. Fısıh, çok sosyal olduğu kadar dini bir deneyimdir.

 8. Evin temizliği var. Dağınıklık. "Yay temizliği". "Geçmiş tarihler" olan veya "Chametz için Fısıh Muayenesi" ni geçmeyen (buğdayın, arpa, çavdar, yulaf veya heceleyen mayalanmamış yiyecekler (fermente olmuş veya "yükselmesi"). Bu bahar temizliği sadece çok tedavi edici ve stres giderici değil, aynı zamanda glüten ve potansiyel alerjenler içeren birçok yiyeceğin de baskınıdır.

 9. Peki ya yenen yemekler? İşte benim küçük sorumluluk reddi. Her Fısıh tarifinin düşük yağlı, düşük tuzlu, düşük kalorili ve kesinlikle düşük hacimli olmadığını biliyorum. Ama yenen şeyin tersi var.

 10. İlk önce kırmızı şarap. Tatil, dört bardak içmeyi gerektirir. Polifenoller adı verilen antioksidanların, kalbinizi kaplayan kan damarlarının iç duvarını koruduğu, "kötü" kolesterolü azalttığı ve kan pıhtılaşması riskini azalttığı düşünülmektedir. Başka bir antioksidan olan resveratrol'ün, iltihabı ve kanın pıhtılaşmasını azalttığı ve ayrıca diyabet riskini azalttığı düşünülmektedir. Bu yüzden en az bir gece, Seder'le birlikte verilen dört bardak kırmızı şarabın içilmesi iyi olabilir.

 11. İkincisi, bize yavaş yemek yemeyi öğretmesi. İsteğe bağlı olarak uzanmış, artık köle ve aceleyle yiyebileceğimiz söylenir. Bu, yemeğimizi daha iyi çiğnememize izin verir, bu da sindirime yardımcı olabilir ve tüm deneyime stresi önleyen bir rahatlama hissi verir.

 12. Seder plakası da sağlıklı seçeneklerle dolu. Karpaz, tuzlu suya batırılmış ve yenen sebzeler (tipik olarak maydanoz, bazen de bir soğan) kölelikteki atalarımız tarafından dökülen gözyaşlarını temsil ediyor. Maydanoz, kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan K vitamini ve bağışıklık sistemini ve yaraların iyileşmesine yardımcı olan C vitamini görmeye yardımcı olan A vitamini ile doludur. Folik asit maydanozda da bulunur ve bu da kırmızı kan hücrelerinin üretilmesine yardımcı olur.

 13. İbrani köleler tarafından Mısır'da tuğla binalar inşa etmek için kullanılan harcı ifade eden Charoset, bir miktar bal ekleyerek fındık, elma, tarçın ve şarap kombinasyonundan üretildi. Charoset'in içeriklerinden çok sayıda sağlık yararı vardır, ancak hepsinin düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL veya "berbat") kolesterolü düşürmenin ortak yararı vardır.

 14. Bize köleliğin acılığını hatırlatan acı ot olan Maror, sinüs temizleme yetenekleri için "Yahudi Dristan" olarak bilinen rendelenmiş yaban turpudan oluşuyor. Bitkisel bir ilaç olarak, idrar yolu enfeksiyonları, böbrek taşları, tutulan sıvının azaltılması, ağrılı eklem ilacı ve gut tedavisi için kullanılmaktadır.

 15. Bir kuzu incik kemiği olan Zeroa bize Mısır'dan çıkan göçmen arifesinde feda edilen kuzu hatırlatıyor. Genellikle yenmez. Belki de bunun sağlığa yararı et tüketimimizi sınırlandırdığımızı hatırlatmak ve her gün çok sayıda sebze ve meyve yemek.

 16. Gefilte Balığını unutmayalım. Havuç ve soğan ile kaynamış olan bu öğütülmüş balık topu, harika bir omega-3 yağ asitleri, beta karoten ve diğer B vitaminleri kaynağıdır.

 17. Mache Seibel, M.D. tarafından daha fazlası için, buraya tıklayın.

 18. Kişisel sağlık hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407