Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Fettuccine Alfredo için Besin Değerleri

Adım 3

 1. Makarna yemekleri birçok insan için bir yemek yemidir ve bazıları kremalı, peynir yüklü fettuccine Alfredo'dan hoşlanır. Bu yemek için kullanılan makarna, fettuccine, spagetti'ye benzer, ancak bu erişte yuvarlak ve ince yerine yassı ve incedir. Bu lezzetli yemek sağlıklı karbonhidratlar, lifler, proteinler, vitaminler ve mineraller sunarken, diğer besinsel gerçekleri duraklatmanıza neden olabilir. Fettuccine Alfredo'daki doymuş yağ, sodyum ve kolesterol içeriği, bunu en iyi şekilde ölçülmüş bir gıda yapar.

Kaloriler ve Yağ

 1. Bir fettuccine Alfredo tarifinin iki fincan porsiyonu, yemek planınıza 660 kalori ekler. 2.000 kalorilik bir yemek planına uyursanız, bu makarna tabağındaki kaloriler bir günde izin verilen kalorilerin yüzde 33'ünü oluşturur. Bu tek bir yemek için çok fazla olabilir. Diyet Kanalı katkısı Michele Turcotte, M.S., RD ​​/ LDN, ortalama yemek kadınlar için 300 ila 500 kalori ve erkekler için 400 ila 600 kalori olduğunu gösterir. Fettuccine Alfredo'nun daha küçük bir bölümünü yemeyi düşünün veya daha düşük kalorili bir sürüm arayın. Fettuccine Alfredo da yağ bakımından oldukça yüksektir. Bir porsiyon 3 gram doymuş yağ dahil olmak üzere 10 gram yağ içerir. Bu, Mayo Clinic'in tavsiye edilen günlük limiti 15 gram doymuş yağın bir kısmını tüketir.

Hususlar

 1. Ayrıca, doymuş yağda yüksek olan bir porsiyon fettusine Alfredo 10 mg kolesterol içerir. Bu, günde 300 gram önerilen kolesterol sınırının yüzde 3,3'ünü oluşturur. Bir porsiyon ayrıca 1.280 mg sodyum içerir. Amerikan Kalp Derneği, çoğu insan için günde 1500 mg sodyum sınırı önermektedir. Kolesterol ve sodyum hem kalp hastalığının gelişmesine katkıda bulunabilir.

Karbonhidratlar ve Elyaf

 1. Fettuccine Alfredo'daki makarna porsiyon başına 88 gram karbonhidrata katkıda bulunuyor. Mayo Clinic'e göre bu miktar günlük enerji tüketmeniz gereken 225 ila 325 gramın önemli bir kısmı. Ayrıca vücudunuzun sindirim ve bağırsak sağlığı için kullandığı bir besin maddesi olan 2 gram lif alırsınız. Buğdayın lif içeriğini tam buğdaylı makarna çeşitlerini seçerek artırabilirsiniz. Mayo Clinic, her gün 25 ila 38 gram lif tüketmenizi önerir.

Protein

 1. Fettuccine Alfredo iyi bir protein kaynağıdır. Bu makarna yemeğinin her bir kısmı, bir enerji kaynağı olarak görev yapan ve kas geliştirme ve bağışıklık fonksiyonunu etkileyen 18 gram bu makro besin maddesini sağlar. Mayo Clinic'e göre her gün 46 - 56 gram protein gerektiriyor.

Kalsiyum

 1. Kalsiyum alımınızı önemli ölçüde artırmak için bir porsiyon fettuccine Alfredo yiyin. Bu makarna yemeğinin bir kısmı günlük önerilen kalsiyum alımının yüzde 30'unu sağlıyor. Bu, öncelikle Alfredo sosunda yaygın olarak kullanılan peynir, tereyağı ve kremadan geliyor. Fettuccine Alfredo'daki kalsiyum kemik kuvveti ve kalp sağlığı için hayati öneme sahiptir, ancak bu yemeğin içindeki doymuş yağ ve kolesterolün kesinlikle kalbiniz için iyi olmadığını unutmayın.

Diğer Vitaminler ve Mineraller

 1. Bir porsiyon fettuscine Alfredo, her gün ihtiyaç duyduğunuz demirin yüzde 20'sini içerir. Demir, kırmızı kan hücresi sayınız için önemlidir. Bu servis aynı zamanda günlük önerilen A vitamini değerinin yüzde 12'sini de sağlıyor. Bu makarna tabağındaki A vitamini gözlerinizi körlük ve enfeksiyonlar dahil olmak üzere çeşitli koşullardan koruyor.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407