Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Evet, Zeytinyağlı Yemek Pişirme Tamamen Güvenlidir

Dışarıya Çık

 1. Yemek pişirmeye gelince, zeytinyağı biraz karışık yorumlar alıyor.

 2. Bir yandan, Amerikan Kalp Birliği'ne göre zeytinyağının sağlıklı, tekli doymamış yağlarla dolu olduğu bilinen kötü bir kolesterol ve kalp hastalığı ve inme riskini azaltmaya yardımcı olduğu bilinen bir gerçektir. .

 3. Öte yandan, bir "duman noktası" veya yağın bozulmaya başladığı sıcaklık, sağlık yararlarını kaybetmesi ve sizin için iyi olmayan kimyasallar üretmesi . Ve zeytinyağının göreceli olarak düşük bir duman noktası vardır - ekstra sızma için 320 derece, sızma için 420 derece. Peki sebzelerinizi sote etmek için kullanmanın bir anlamı var mı?

 4. “Kesinlikle,” beslenme uzmanı Bridget Bennett The Huffington Post'a söyledi. “Kötü bir rap aldı çünkü insanlar sadece zeytinyağı ısıtmanın her türlü sağlıksız kimyasal madde saldığını düşünüyorlar, ancak burada hikayenin yarısını kaçırıyorlar.”

 5. Evet, bütün yağlar, parçalanmaya başladıkları bir sıcaklığa sahiptir ve artık sağlıklı ya da lezzetli, zeytinyağı dahil sayılmazlar. Ancak, sigara dumanına ulaşmadan önce yemeğinizi hafifçe sote etmek veya başka şekilde pişirmek kolaydır, diye ekledi Bennett!

 6. Sızma zeytinyağı normal zeytinyağından daha düşük bir duman noktasına sahiptir - ancak bu onunla yemek yapmamanız gerektiği anlamına gelmez. Zeytinyağınızın veya sızma zeytinyağınızın duman noktasına ulaşmasını istemiyorsanız, ocağınızı alçaltmaya devam edin: Ortalama set üstü ocak orta / düşük sıcaklıkta 250 ila 350 derecedir, bu nedenle bu aralığın alt ucunu hedeflemeye çalışın, özellikle de fazladan bakire ile yemek yapıyorsanız

 7. “Aslında zeytinyağı, yemek pişirme / ısıtma koşullarında en dengeli bitkisel yağlardan biri” dedi. “Aslında, yağ asitleri bileşimi (çoğunlukla tekli doymamış yağdan oluşur), zeytinyağının diğer bitkisel yağlardan daha dayanıklı olmasını sağlar, çünkü diğer bitkisel yağların çoğundan daha az doymamışdır.”

 8. Yemek pişirmeye gelince, zeytinyağı biraz karışık yorumlar alıyor.

 9. Bir yandan, Amerikan Kalp Birliği'ne göre zeytinyağının sağlıklı, tekli doymamış yağlarla dolu olduğu bilinen kötü bir kolesterol ve kalp hastalığı ve inme riskini azaltmaya yardımcı olduğu bilinen bir gerçektir. .

 10. Öte yandan, bir "duman noktası" veya yağın bozulmaya başladığı sıcaklık, sağlık yararlarını kaybetmesi ve sizin için iyi olmayan kimyasallar üretmesi . Ve zeytinyağının göreceli olarak düşük bir duman noktası vardır - ekstra sızma için 320 derece, sızma için 420 derece. Peki sebzelerinizi sote etmek için kullanmanın bir anlamı var mı?

 11. “Kesinlikle,” beslenme uzmanı Bridget Bennett The Huffington Post'a söyledi. “Kötü bir rap aldı çünkü insanlar sadece zeytinyağı ısıtmanın her türlü sağlıksız kimyasal madde saldığını düşünüyorlar, ancak burada hikayenin yarısını kaçırıyorlar.”

 12. Evet, bütün yağlar, parçalanmaya başladıkları bir sıcaklığa sahiptir ve artık sağlıklı ya da lezzetli, zeytinyağı dahil sayılmazlar. Ancak, sigara dumanına ulaşmadan önce yemeğinizi hafifçe sote etmek veya başka şekilde pişirmek kolaydır, diye ekledi Bennett!

 13. Sızma zeytinyağı normal zeytinyağından daha düşük bir duman noktasına sahiptir - ancak bu onunla yemek yapmamanız gerektiği anlamına gelmez. Zeytinyağınızın veya sızma zeytinyağınızın duman noktasına ulaşmasını istemiyorsanız, ocağınızı alçaltmaya devam edin: Ortalama set üstü ocak orta / düşük sıcaklıkta 250 ila 350 derecedir; özellikle de fazladan bakire ile yemek yapıyorsanız

 14. “Aslında zeytinyağı, yemek pişirme / ısıtma koşullarında en dengeli bitkisel yağlardan biri” dedi. “Aslında, yağ asitleri bileşimi (çoğunlukla tekli doymamış yağdan oluşur), zeytinyağının diğer bitkisel yağlardan daha dayanıklı olmasını sağlar, çünkü diğer bitkisel yağların çoğundan daha az doymamışdır.”Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407