Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Evet, Hala Peynir Yiyebilir ve Sağlıklı Olabilirsiniz. İşte # x27; s Nasıl

“Diyet” yapmayın

 1. Peynirleri tüm yinelemelerinde severiz. Hellim, paneer, mozzarella peyniri, burrata, çedar, mavi, brie ... liste devam ediyor. Fakat vücudumuz peynirleri tadımızların kadar seviyor mu?

 2. Peynir mutlaka sağlıksız değildir ve kilo verme planına bile uyabilir, Heather Mangieri, MS, RD, CSSD, Nutrition CheckUp.com'un yaratıcısı, The Huffington Post'a bildirir. “Peynir, protein gibi vücudun ihtiyaç duyduğu temel besinleri sağlamaya yardımcı oluyor” diyor. Kadınlar ve erkekler, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre günde yaklaşık 46 ve 56 gram protein tüketmelidir. Ve peynir, mükemmel bir protein kaynağı olabilir - 4 ons az yağlı süzme peynir, 13 gramlık malzeme içerir ve bir dilim İsviçre'nin ABD Tarım Bakanlığı'na göre yaklaşık 7.5 gram'ı vardır.

 3. Yine de, peyniri besleyici bir beslenme planına dahil edecekseniz bilmeniz gereken birkaç şey var. İşte akılda tutulması gereken dört şey:

 4. Tam yağ için 'hayır' demeniz gerekmez. Yetişkinler, peynir içeren MyPlate kurallarına göre günde yaklaşık üç bardak az yağlı süt içermelidir. Ancak, Mangieri günde yaklaşık 1 ons tam yağlı peynirden oluşan kaba bir kılavuz önerir. Sonuçta, yediğiniz peynir miktarı ve içerdiği yağ miktarı, diyetinizin kalan kısmına bağlıdır. Bu özellikle süt ürünlerinden daha fazla protein almak isteyen vejetaryenler için geçerlidir.

 5. Yağlama mutlaka sağlıksız değildir. Peki ya pizzadan patladığımız tüm bu yağ? Eritilmiş peynir daha az besleyici midir? Kesinlikle daha hoşgörülü görünüyor. Ama gerçekten, "peynir sadece eriyor" diyor Mangieri. “Pişirildiğinde daha az sağlıklı olmaz. [!Erimemiş

 6. "En iyi" peynir yok. Mangieri, “Peynir çeşidine gelince her şey kişisel tercihlere bağlı” diyor. Amerikan peynirine tamamen bayılırsanız, bunun için gidin - bu işlenmiş dilimler bile bir doz protein sağlayabilir. En sevdiğiniz peynirde başka neler olduğuna dikkat edin. Bazı geleneksel peynirlerin daha az koruyucu olmasına rağmen, örneğin yüksek miktarda yağ veya sodyum içerebilirler.

 7. Peynir çok fazla sodyum içerebilir. Sodyum - peynir konuşan bir yumruk paketleyebilir. Yetişkinler tipik olarak günde sadece 180 ila 500 miligram sodyuma ihtiyaç duyar ancak CDC'ye göre 2.300'den fazla almamalıdır. Amerikan Kalp Birliği'ne göre, bir çay kaşığı tuzun karşılığı. Olmadı!

 8. Bir dilim çedar peyniri 174 miligram sodyumda beklerken, bir Amerikan diliminde 351 miligram var. Sodyum bankasını da kırmayacak, fakat bunun sadece bir dilim olduğunu aklınızda bulundurun. Bazı peynirler, rendelenmiş yemek kaşığı başına sadece 76 miligram sodyum içeren Parmesan gibi, sodyumda doğal olarak çok daha düşüktür. Sodyum hikayesinin ahlaki mi? Peynirler arasında çok fazla çeşitlilik vardır, bu nedenle yediğiniz belirli türde ne kadar sodyum bulunduğuna dikkat edin.

 9. Peynir gelince alt satır: Zevk - akıllıca! Mangieri, “Anahtar moderasyondur” diyor. “Bunun çok kullanılmış bir terim olduğunu biliyorum, ancak önemli.” Daha fazla anlaşamadık.

 10. Peynirleri tüm yinelemelerinde severiz. Hellim, paneer, mozzarella peyniri, burrata, çedar, mavi, brie ... liste devam ediyor. Fakat vücudumuz peynirleri tadımızların kadar seviyor mu?

 11. Peynir mutlaka sağlıksız değildir ve kilo verme planına bile uyabilir, Heather Mangieri, MS, RD, CSSD, Nutrition CheckUp.com'un yaratıcısı, The Huffington Post'a bildirir. “Peynir, protein gibi vücudun ihtiyaç duyduğu temel besinleri sağlamaya yardımcı oluyor” diyor. Kadınlar ve erkekler, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre günde yaklaşık 46 ve 56 gram protein tüketmelidir. Ve peynir, mükemmel bir protein kaynağı olabilir - 4 ons az yağlı süzme peynir, 13 gramlık malzeme içerir ve bir dilim İsviçre'nin ABD Tarım Bakanlığı'na göre yaklaşık 7.5 gram'ı vardır.

 12. Yine de, peyniri besleyici bir beslenme planına dahil edecekseniz bilmeniz gereken birkaç şey var. İşte akılda tutulması gereken dört şey:

 13. Tam yağ için 'hayır' demeniz gerekmez. Yetişkinler, peynir içeren MyPlate kurallarına göre günde yaklaşık üç bardak az yağlı süt içermelidir. Ancak, Mangieri günde yaklaşık 1 ons tam yağlı peynirden oluşan kaba bir kılavuz önerir. Sonuçta, yediğiniz peynir miktarı ve içerdiği yağ miktarı, diyetinizin kalan kısmına bağlıdır. Bu özellikle süt ürünlerinden daha fazla protein almak isteyen vejetaryenler için geçerlidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407