Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


En Güvenli, En Sağlıklı Evcil Hayvan Yiyecekini mi Arıyorsunuz? Bununla İyi Şanslar.

Entelektüeller için umut var mı?

 1. Sekiz yıl önce, binlerce köpek ve kedi, lekeli yiyeceklerden zehirlendikten sonra öldü. Dünyanın en büyük evcil hayvan gıda şirketleri, mağaza raflarından 100'den fazla farklı ürünü çıkardılar. Büyük Hayvan Yemi Geri Çağırma’ndan hala resmi bir ölüm yok, çünkü hükümet hayvan ölümlerini takip etmiyor. Ancak uzmanlar en az 8.000 evcil hayvanın öldüğünü tahmin ediyor.

 2. Mavi Bufalo için katliam bir fırsattı. Sadece beş yıl içinde, "doğal, sağlıklı" ürünlerinden övünen şirket, evcil hayvan maması endüstrisinin en güçlü oyuncularından biri haline geldi. Ticaret yayını Petfood Industry'den elde edilen verilere göre, yoğun şekilde yoğunlaşan bir sektörde bu yükseliş küçük bir başarı değildi - Mars Petcare ve Nestle Purina birlikte küresel satışların yarısını kontrol ediyor.

 3. Blue Buffalo, ürünlerini, reklamlarında sıkça kullandığı bir terim olan ayakkabılı "büyük isim" rakiplerinden daha besleyici olarak göstermek için güçlü bir reklam bütçesi kullandı. Hatırlatmaları manşetlere hükmeden Blue Buffalo çevrimiçi olarak yeni bir reklam kampanyası düzenledi ve gazetelerde, ilgili tüketicilere ürünlerini raflardan çıkarılmış olanlara güvenli bir alternatif olduğunu belirtti.

 4. Bir süredir, reklamlar şirketin imajını destekleyecek gibi göründü. Ancak nisan ayının sonlarında - rakiplerinin müzikle karşı karşıya kalmasından bir aydan daha uzun bir süre sonra - Blue Buffalo, yavru kedi mamasının bir prodüksiyonuyla benzer sorunları kabul etti. Bir hafta sonra, şirket bütün konserve köpek maması, bütün konserve kedi maması ürün grubunu ve “sağlık çubukları” olarak pazarladığı muameleyi içerecek şekilde hatırlamasını genişletti!

 5. Mavi Buffalo'nun hikayesi birden fazla şirketin reklam fazlasıyla ilgili. Evcil hayvan gıda endüstrisi ile ilgili hemen hemen her şeyi ve modern tarihin en felaketli evcil hayvan gıda güvenliği olayından bu yana ne kadar az değiştiğini, sanayi ve devlet kurumlarının ne kadar az değiştiğini temsil ediyor. Bu, insan gıda güvenliği için net sonuçları olan bir hikaye ve Amerikan ekonomisinin diğer sektörleri için, başlatılmış düzenleyicilerin gün geçtikçe daha karmaşık hale gelen küresel tedarik zincirlerine ayak uydurmak için mücadele ettiği bir uyarı olarak hizmet ediyor.

 6. Evcil hayvan yeminin büyük çoğunluğu güvenlidir. Ancak hatırlamalar rutin kalıyor. Evcil hayvan gıda endüstrisi reformları yavaş yavaş yürüdüğü için, sağlık ve güvenlik konusunda bilinçli tüketiciler, zaman zaman aslında evcil hayvanlarını ve hatta insan aile üyelerini tehlikeye sokan, sık sık boşuna bir arayışla pahalı alternatiflere yöneliyorlar.

 7. Evcil hayvan endüstrisi patlıyor. Amerikan Evcil Hayvan Ürünleri Birliği'ne göre, yalnızca gıdada 22 milyar dolardan fazla olmak üzere, Amerikalılar geçen yıl evcil hayvanlarına 58 milyar dolar harcadılar. Euromonitor International'ın verilerine göre evcil hayvan maması pazarı 2000'den bu yana yüzde 75'in üzerinde, neredeyse tamamı "birinci sınıf" sektördeki büyümeyle birlikte. Ve çok esnek bir pazar gibi görünüyor. Büyük Durgunluğun en derin hallerinde bile, genel olarak evcil hayvan gıda harcaması arttı. [! 16590 => 1140 = 1!

 8. Birinci sınıf evcil hayvan maması piyasası bir avuç büyük şirket tarafından yönetiliyor. Petfood Industry verilerine göre, Mars Petcare, yıllık satışlarında yılda 17 milyar doların üzerinde olan dünyanın en büyük evcil hayvan gıda şirketi. Aynı zamanda, çoğu tüketicinin amiral gemisi Pedigree etiketi ile ilişkilendirmediği bir dizi üst düzey markanın ana şirketidir. California Naturals, Evo, Nutro, Eukenuba ve Innova dahil Hippie-yuppie favorileri, Mars Hydra'nın başkanları.

 9. Bu iddia edilen sağlık yararlarını desteklemek için genellikle çok az bilimsel kanıt vardır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407