Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Elli Bir Şey Diyet: Vegan Gitme Zamanı mı?

Bahis Yapmadığın Bahse Girerim Quinoa Büyüyünce Neye benziyor

 1. Sonraki Caddeden Özel

 2. Maureen Callahan tarafından

 3. Eski ağır siklet şampiyonu Mike Tyson, vegan diyetini 140 kilo vermesine yardım ediyor. Ellen DeGeneres, fabrika tarımının zulmü hakkında bir belgesel izledikten sonra vegan oldu. Eski cumhurbaşkanı Bill Clinton, kalbini korumak için üç yıldan uzun bir süredir vegan tarzı kullandı. Bunlar, et, balık, yumurta, mandıra ve hatta bal gibi tüm hayvansal ürünleri diyetlerinden engelleyen pek çok Amerikalıdan sadece birkaçıdır!

 4. Düğmeyi çeşitli nedenlerle yapıyorlar. Bazıları gezegene yardım etmeye veya hayvan refahını iyileştirmeye çalışır. Diğerleri, değişimin daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olacağına inanıyor.

 5. Haklılar mı? Vegan diyeti sizin için sağlıklı bir seçim olabilir mi?

 6. Vegan diyetlerinin yararları ve potansiyel riskleri üzerine artan bir araştırma grubu var ve rejimin popülerliği arttıkça mutlaka daha fazla çalışma yapılacak.

 7. Son diyet çalışmalarından vegan diyetinin diyabet ve kalp hastalığı olanlara fayda sağladığını öğrendik. Aslında, hayvan ürünlerinden kaçınmanın sadece bu hastalıkların etkilerini hafifletmekle kalmayıp aynı zamanda koşulları tamamen önleyebileceği anlaşılmaktadır.   Diyetin Arkasındaki Bilim

 8. Cleveland Clinic kardiyoloji uzmanı Caldwell Esselstyn, Jr., bitki temelli yemeğin kalp hastalıklarının yok edilmesine veya önlenmesine nasıl yardımcı olduğu konusunda çok sayıda rapor yayınladı. 1995'te piyasaya sürdüğü en gözalıcı çalışması, özellikle kalorinin% 10'undan daha azının yağdan elde edildiği bitki bazlı bir diyetin yalnızca birinin kolesterol seviyesini önemli ölçüde düşürdüğünü değil, aynı zamanda aterosklerozu da tersine çevirebileceğini buldu.

 9. “Dünyanın gelişmiş ülkeleri bol miktarda yüksek yağ içeren gıdalara kolayca erişebiliyor; ironik olarak, ateroskleroz üreten bu zengin diyet” dedi Esselstyn bir 2001 raporunda. "Koroner kalp hastalığını tedavi etmek için, yüzlerce yıllık bir bilimsel araştırma, cihaz odaklı, risk faktörü odaklı bir strateji üretti. Bununla birlikte, bu yaklaşımla tedavi edilen birçok hasta ilerleyici sakatlık ve ölümle karşı karşıya kalıyor. Bu strateji arkadan koruyucu bir savunmacı. Buna karşılık, beslenme çalışmalarından, popülasyon anketlerinden ve girişimsel çalışmalardan elde edilen verilerin zorlayıcı verileri, bitki kaynaklı bir diyetin ve agresif lipidin düşürülmesini, kalp hastalıklarını önleme ve seçici olarak tersine çevirme etkinliğini desteklemektedir. Bu stratejinin benimsenmesi, Amerika Birleşik Devletleri'nin diyet kurallarının bitki bazlı bir diyeti desteklemesi olacaktır. ”

 10. Clinton, 1993’ten beri sağlığına veganlığa kayması ve 2010’da elde ettiği dramatik kilo kaybına ilişkin danışmanlığı için Esselstyn ve Dr. Dean Ornish’in tavsiyesinde bulundu. sadece riskli biri olduğuma karar verdim [!kalp problemleri için

 11. Daha yeni çalışmalar, vegan diyetinin tip 2 diyabeti nasıl etkileyebileceğini veya önleyebileceğini araştırdı. Nutrition Reviews dergisinde yayınlanan 2009 tarihli bir rapor çeşitli keşifleri özetledi. Örneğin, araştırmacılar vejeteryanların ve veganların diğer yetişkinler gibi tip 2 diyabet geliştirme olasılığı yaklaşık yarısı olduğunu buldu. Ayrıca, şeker hastalarının klinik deneylerinde, düşük yağlı vegan bir rejim aslında hastalara geleneksel olarak verilen diyetlerden daha iyi kan şekeri kontrolünü iyileştirdi.

 12. Araştırmacılar, bu sonuçların öncelikle vegan diyetlerinde genel olarak daha fazla kilo kaybına neden olan katılımcıların sonucu olabileceğine inanıyor. Ancak, veganlığın diğer elementlerinin - daha fazla lif, daha az doymuş yağ ve daha az işlenmiş karbonhidrat tüketimi gibi - bir rol oynadığı ortaya çıktı.   Çalışmasını Sağlayın

 13. Büyük gıda gruplarını dışarıda bırakan herhangi bir diyet gibi - veganizm durumunda, et, balık ve süt ürünleri içeren - besin eksiklikleri çok dikkat etmeyenler için bir risk oluşturuyor yediklerine ya da akıllı seçimler yapmadıklarına.

 14. Vegan olmak sağlık için tek yol olmayabilir, ama diyete daha fazla bitki eklemenin akıllıca bir hareket olduğuna şüphe yok.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407