Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Düşük Kalorili Diyetler ve Daha Uzun Yaşam

En alt satırda

 1. Daha uzun yaşamak mı istiyorsun? O zaman iç açlığına diren ve daha az ye.

 2. Sağlıklı yaşlanma ile kalorili diyetleri sınırlayan birçok çalışmanın sonucudur.

 3. Bu diyetler ruh halini iyileştirmeye ve hatta vücudu tahrip eden yaşa bağlı hastalıklara karşı savunmaya yardımcı olabilir. İnsanlar, bu aracı yaşam alanlarını potansiyel olarak arttırmak için kullanabilirler ”diyor. [! 5096 => 1140 = 1!

 4. Diyetler metabolik hızı düşürmeye ve kronik hastalıklara bağlı serbest radikalleri azaltmaya yardımcı olarak çalışır.

 5. "Enerji daha verimli bir şekilde kullanılıyor," diye ekledi Wisconsin Üniversitesi Tıp ve Halk Sağlığı Üniversitesi'nde doçent olan Doktora Rozalyn Anderson. "Esneklik yolları tetiklenir."

 6. Örneğin, depolanmak yerine yağ kullanılır.

Çöp bitti, çöp bitti

 1. Teori yeni bir şey değil.

 2. Araştırmacılar uzun süredir kalori kısıtlı diyetlerin güçlü bir yaşlanma karşıtı silah olabileceğini biliyorlardı. Dikkat, çalışmaların çoğunlukla hayvanlar üzerinde yapıldığı yönündedir.

 3. En yeni araştırma, insanlara odaklanan ilk araştırmalardan biriydi.

 4. Katılımcılar, 21 ve 50 yaşları arasında 53 sağlıklı, obez olmayan insandı.

 5. Araştırmacılar, sağlıklı ve yalın insanların bile kalori kısıtlı diyetlerden yararlanabileceğini keşfettiklerini söylediler.

 6. Buna ek olarak, çalışmaya göre yaşlanma için birçok biyobelirteç azalmış ve sağlık iyileştirilmiştir.

 7. Geçen ay Science Translation Medicine’de yayınlanan farklı, daha aşırı kalori kısıtlı bir diyet çalışması, üç ay boyunca ayda beş gün uygulanan oruç taklit diyetlerin de vücuda yardımcı olabileceğini gösterdi. yaşlanma ile.

 8. Kullanılan diyet bitki bazlıydı ve enerji barları ve sebze çorbaları içeriyordu.

 9. Kalori kısıtlı diyetler işinize yarıyor, çünkü hücrelerinizden çıkan çöpleri temizliyorsunuz, “Zone Diet kitap serisinin yazarı ve Enflamasyon Araştırma Vakfı Başkanı” Dr. Barry Sears.

 10. Evet, insanlar hakkında daha fazla çalışmaya - hayvanlardan ziyade - uzmanlara ihtiyaç var.

 11. Yine de, hayvanlarla yapılan çalışmalardan birçok bilgi toplanabilir, uzmanlar söylüyor!

 12. Nature Communications'da yayınlanan daha önceki bir çalışma, kalori kısıtlı diyetlerin maymunlar için sağlık yararına yol açtığını gösterdi.

 13. Washington'daki St. Louis Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yapılan bir başka çalışma da, bazı hayvanların kalorileri önemli ölçüde kestikten sonra yüzde 50 daha uzun yaşadığını gösterdi.

 14. Araştırmacılara göre hayvanlarda erken veya orta yaşlarda başlayan diyetler ömrünü uzatabilir.

Enerji verimliliği çok önemlidir

 1. Motorlar gibi, gövdelerin de yakıta ihtiyacı var.

 2. Bu yüzden bazı uzmanlar, insanların kalorileri çok fazla ya da yanlış şekilde geri çekebileceğinden endişelenerek kas kütlesinde ya da kemik yoğunluğunda azalmalara yol açıyor. [! 5096 => 1140 = 3!

 3. Aldatıcı bile olsa, kimse diyet yapmayan herkese uymuyor. Bu yüzden uzmanlar diyetlere başlamadan önce bir doktora danışmanızı tavsiye eder. [! 5096 => 1140 = 3!

 4. Bu yüzden, iyi bir beslenme bilgisi almadan sadece kalorileri azaltmak, temel vitamin ve mineralleri kaçırmak anlamına gelebilir.

 5. İnsanlar üzerindeki iki çalışmada, katılımcılar diyetlerin hala besleyici olarak zengin olduklarından emin olmak için vitamin takviyesi aldı.

 6. Sonuç olarak, enerjiyi verimli kullanmanın uzun ömürlülüğün - sağlıklı beslenmenin anahtarı olduğu

 7. Evet, işlenmiş gıdalarda bulunan bir kültürde kalorileri saymak zordur ve şeker yüklü yiyeceklerin dikkatini çeker.

 8. Ancak uzmanlar kaloriyle sınırlandırılmış diyetlerden elde edilen kazanımların risklerden daha ağır basması konusunda ısrar ediyorlar.

 9. Ayrıca, diyetler dört gün kadar kısa bir sürede başarıyla değiştirilebilir, dedi Sears.

 10. Anderson, ekindeki mesajın güçlü olduğunu ekliyor: Yaşlanma dövülebilir.

 11. “Hastalıkların hepsi farklı” dedi. “Ama hepsi yaşlanma ile ilişkili. Kalori kısıtlı diyetler işe yarıyor.”Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407