Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Dünyadaki 10 En Besleyici Yiyecekler

Bir Keto Yazında Hayatta Kalmanın 6 Yolu

 1. ABD'nin süper porsiyonları, aşırı derecede yüksek obezite oranı ve Doritos Locos Taco gibi benzersiz Amerikan inovasyonları ile dünyanın en besleyici gıdalarına ev sahipliği yaptığını düşünebilirsiniz. Ama yanılıyorsun! Ulusal yemeklerimizin, dünyanın dört bir yanından gelen bu atardamar tıkanmış kötü çocuklarda hiçbir şey yok. İşte diğer ülkelerde bulabileceğiniz en çürüyen yiyeceklerden 10 tanesi.

 2. Acaraje, Brezilya

 3. Sizin için neyin iyi olmadığını biliyor musunuz? Palmiye yağı. Maddelerin sadece bir çorba kaşığı, 7 gram doymuş yağ içerir - bu çok kötü, çünkü doymuş yağ yemek tadı gerçekten harika kılar. Özetle, Brezilya'nın acaraje'si: kara gözlü bezelye bir top şeklinde oluşmuş, hurma yağında derin yağda kızartılmış ve daha sonra vatapa ve caruru ile doldurulmuş (kurutulmuş karides, öğütülmüş kaju fıstığı ve daha fazla hurma yağından yapılan baharatlı hamurlar).

 4. Churros, İspanya

 5. Özel K ve sıkıcı sütün sıkıcı kahvaltısını unutun. İspanya'da, yerli halkın güne başlamasının popüler bir yolu, bir churros yemeğidir. Bu kızarmış hamur hamurları şeker ve tarçın içine batırılır ve sonra - işte yağ kicker - kalın bir sıcak-çikolata içeceğine batırılır. Bir sabah şeker acele hakkında konuşun!

 6. Poutine, Kanada

 7. Mütevazi patates kendi başına göreceli olarak sağlıklı bir nişastadır. Ancak Kanadalıların ellerinde poutine olur - patates kızartması sos ve kaşar peyniri sosunda boğulur. Bu peynirli yemek o kadar popüler ki Kanada'daki Burger King'de bile satılıyor, ki burada (zincirin beslenme bilgilerine göre) çanak 740 kalori ve 41 gram yağ içeriyor.

 8. Ve bu sadece geleneksel versiyon. Sadece poutine çeşitleri sunan tüm restoranlar var. Smoke's Poutinerie, Triple Pork Poutine'i (yonga çekti domuz eti, çift tütsülenmiş domuz pastırması ve İtalyan sosisi ile), Nacho Grande Poutine (ev yapımı biberli, salsa, guacamole, ekşi krema ve jalapeno biberli) ve Bacon Cheeseburger Poutine'i (asal kıyma, çift tütsülenmiş domuz pastırması ve peynir sos ile.

 9. Khachapuri, Gürcistan

 10. Bir plakadan yemek çok sıkıcı. Ya yemeğiniz yerine bir ekmek teknesinin içinde servis edilirse - ya da ekmek teknesi eritilmiş peynirle doldurulmuşsa? Gürcüler, hahapuri'leriyle doğru fikirleri var. Eritilmiş peynir ile doldurulmuş ve bir yumurta ve büyük bir parça tereyağı ile doldurulmuş bir ekmek kabı!

 11. Nutella Krep, Fransa

 12. Sadece bir porsiyon (2 çorba kaşığı), tatlı çikolata, Nutella spreyi 200 kaloriye (110'u yağdan) sahiptir. Bir kaşık (veya parmağınızı) doğrudan kavanozdan yayılmış fındık yemek için yeterli değil, bir Nutella krep için Fransa'ya gitmek isteyeceksiniz. Orada, pek çok sokak arabası ve restoran tereyağlı meyveyi kızartır ve Nutella'nızı vermek için ince gözleme benzeri cepler hazırlar. Daha da iyisi, krepler genellikle pudra şekeri ve bazen de çırpılmış kremayla doldurulur.

 13. Aligot, Fransa

 14. Fransız kadınlarının şişmanlamadığı klişeleri biliyor musunuz? Ülkenin L'Aubrac bölgesinde, aligot benzeri bir yemek servis edildiğinde bunun nasıl mümkün olacağını merak etmeliyiz. Aligot, hepsi kalın ve zengin bir tabakta çırpılmış patates püresi, tereyağı, krema, sarımsak ve eritilmiş peynir ile yapılır. Kalori sayma sitesi FatSecret web sitesine göre, 1 çorba kaşığı aligot, önerilen günlük doymuş yağ miktarının yüzde 6'sını içerir.

 15. Derin Kızarmış Mars Barları, İskoçya

 16. İskoçya'da derin yağda kızartılmış balıkları ve derin yağda kızartılmış patatesleri denedikten sonra, tatlı için ne yapmalısınız? Bir Mars bar - tabii ki kızartılmış. Kim hiç erimiş ve doyurucu bir çıtır çıtır kızarmış hamur içine kaplanmış bir çikolatayı sevmez ki? Cevap: Kızartılmış tatlısının, şirketin "sağlıklı, aktif" bir yaşam tarzını destekleme hedefi ile uyumlu olmadığını bildirdiği Mars şeker şirketinin bildirildi. Çünkü, bilirsin, hiçbir şey çikolata şekeri kadar sağlıklı olmaz!

 17. Jalebi, Hindistan

 18. Tabii ki, sade kızartılmış hamur kendi başına sağlıksız. Ancak Hindistan, jalebi, şekerli bir şurup içine batırılmış derin yağda kızartılmış hamur ile oyunu gerçekten hızlandırıyor. Huni keki, farkına varıyorsun - pudra şekeri serpmesi artık onu kesmiyor.

 19. Calzone, İtalya

 20. Ramen, JaponyaDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407