Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Doğum Ayınız Ne Kadar Sağlıklı Olduğunu Etkileyebilir

# 6 Ev temizliği

 1. İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi Tıbbi Araştırma Konseyi Epidemiyoloji Birimi’ndeki araştırmacılar tarafından yapılan kışkırtıcı yeni bir çalışmaya göre, yazın doğmak, bazı büyük sağlık yararları ile gelebilir.

 2. Çalışma, doğum günleri olan kişilerin Haziran, Temmuz veya Ağustos aylarında doğum yapan kişilerin düşük doğum ağırlıklı, ergenliğe erken veya kısa boylu olma ihtimallerinden daha düşük olduğunu göstermiştir.

 3. "Bunlar, yetişkin hastalıklarının daha yüksek riskleriyle ilişkili olan büyüme ve gelişme belirleyicileridir" dedi. Birimdeki pediatrik bir endokrinolog olan Dr. Ken Ong , The Huffington Post'a bir e-postayla. “Umarım insanlar erken yaşamdaki olayların çok uzun süren faydaları olabileceğini büyüleyici bulurlar.”

 4. Merak ediyorsanız, çalışma astroloji için bir durum oluşturmaz. Aksine, "fetal programlama" hipotezini destekler. Bu, anne karnındaki çevrenin, bebeğin sağlığı ve gelişimi üzerinde daha sonra yaşamda derin bir etkisi olabileceği fikridir.

 5. Araştırma için, araştırmacılar, boy, kilo, bilişsel işlev ve diğer değişkenler ile ilgili veri deposu olan İngiltere Biobank'ta kayıtlı 450.000 kadın ve erkeğin hayati sağlık istatistiklerini karşılaştırdılar.

 6. Araştırmacılar, verileri doğum tarihine göre düzenlediklerinde, yaz aylarında doğan kadın ve erkeklerin doğumda daha fazla ağırlık alma eğiliminde olduklarını ve daha uzun yetişkinlerin de büyüdüğünü fark ettiler. yazın doğmuş ergenliğe erken başlama olasılığı daha düşüktü. Erken ergenlik, yaşamın ilerleyen dönemlerinde artmış meme kanseri riskine bağlanmıştır.

 7. "Bu ilk kez ergenlik zamanlaması mevsimsellik ile güçlü bir şekilde ilişkilendirildi," diyor Epidemiyoloji Birimi Kıdemli Araştırmacı ve Araştırmanın Baş Yazarı Dr. John Perry . “Kalıpların doğum ağırlığı ve ergenlik zamanlaması üzerinde ne kadar benzer olduğunu görmek bizi şaşırttı ve memnun kaldık”. [! 4751 => 1140 = 1!

 8. Güneş ışığına maruz kalmak vücudun rahimdeki çevreyi etkileyen D vitamini sentezlemesine neden olur (la "fetal programlama"). Kuzey Yarımküre'de elbette yaz aylarında daha fazla güneş ışığı olma eğilimindedir. Ong'un e-postada söylediği gibi, “Birçok hamile annenin yeterli miktarda D vitamini alımını sağlamadığı iyi anlaşılıyor.”

 9. "Bize [!ne

 10. Cambridge bulguları, doğum tarihi ile sağlık arasındaki bağlantının daha önceki kanıtlarını pekiştiriyor gibi görünüyor. Haziran ayında, Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi'ndeki bilim adamları bir kişinin doğum ayı ile kalp hastalığı, viral enfeksiyonlar ve yetişkinlikteki diğer sağlık sorunları için riskleri arasında bir ilişki buldular.

 11. Çalışma Pazartesi günü Heliyon dergisinde yayımlandı.

 12. İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi Tıbbi Araştırma Konseyi Epidemiyoloji Birimi’ndeki araştırmacılar tarafından yapılan kışkırtıcı yeni bir çalışmaya göre, yazın doğmak, bazı büyük sağlık yararları ile gelebilir.

 13. Çalışma, doğum günleri olan kişilerin Haziran, Temmuz veya Ağustos aylarında doğum yapan kişilerin düşük doğum ağırlıklı, ergenliğe erken veya kısa boylu olma ihtimallerinden daha düşük olduğunu göstermiştir.

 14. "Bunlar, yetişkin hastalıklarının daha yüksek riskleriyle ilişkili olan büyüme ve gelişme belirleyicileridir" dedi. Birimdeki pediatrik bir endokrinolog olan Dr. Ken Ong , The Huffington Post'a bir e-postayla. “Umarım insanlar erken yaşamdaki olayların çok uzun süren faydaları olabileceğini büyüleyici bulurlar.”

 15. Merak ediyorsanız, çalışma astroloji için bir durum oluşturmaz. Aksine, "fetal programlama" hipotezini destekler. Bu, anne karnındaki çevrenin, bebeğin sağlığı ve gelişimi üzerinde daha sonra yaşamda derin bir etkisi olabileceği fikridir.

 16. Araştırma için, araştırmacılar, boy, kilo, bilişsel işlev ve diğer değişkenler ile ilgili veri deposu olan İngiltere Biobank'ta kayıtlı 450.000 kadın ve erkeğin hayati sağlık istatistiklerini karşılaştırdılar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407