Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Domuz Tatlıları: En Yeniler

Çörek mi yoksa çörek mi? Zamanımızın Büyük Yazım Tartışması

 1. Domuz tatlıları yedim.

 2. Çok lezzetliydi.

 3. Böylece, Yasak Gıda Bölgesi'ne birkaç kez üst üste en az üç farklı ağ geçidi üzerinden girdim. Birincisi: Gizlice Çin lokantasından aldığımız ve kağıt tabaklar üzerinde yediğimiz mangalda pişmiş kaburgalar hariç, domuzun canlandırıldığı bir koşer evinde büyüdüm. İki: Yirmi yıl boyunca vejeteryandım ve hala evimde et pişirmiyor ya da restoranlarda sipariş etmiyordum, fakat sadece bunu yaparken yemek yiyor, bu da beni ikiyüzlü ya da fahişe ya da kederli-acısız bir şeydi. flexitarian. Üç: Vejeteryan olmamdan önce on yıl boyunca anoreksik davrandım ve bu sırada gündüz saatlerinde hiçbir şey yemekten kaçındım ve kesinlikle tatlılar ve kesinlikle domuz tatlıları değil.

 4. Yani evet. İki hafta önce, Halif'teki Healdsburg'daki Dry Creek Kitchen'da bir gün, zengin, çiğneme, pastırma çivili çikolatalı şeker çubukları ve öğütülmüş chicharrones ile doldurulmuş aromatik, ağızda eritilmiş çikolata trüfleri yedim. (Her ikisi de yukarıda açıklanmıştır. Aşağıdaki tariflere bakın.) Hey, iyi bir sebep içindi.

 5. Yer mantarları ve barlar, çok değerli lokantaların ve otelcilikçi Palmer'ın (DCK'nın Baş Aşçı'sı olduğu) yıllık bir şarap ve domuz kutlaması olan Charlie Palmer'ın Domuz Pinot'unu önizleyen bir öğle yemeğinin son kursu oldu. onun ünlü şefleri ve usta sommeliers ile birlikte domuz eti ve Pinot'un sadece P'den çok daha fazlasını paylaştığı öncülünde, dünyanın her yerinden çılgınca ünlü ve karanlık duvardaki Pinot Noirs'i domuz eti yemekleri ile eşleştirin. Bu yıl 22-23 Mart tarihleri ​​arasında Hotel Healdsburg ve h2hotel'de hafta sonu tam bir özel etkinlikle çevrili. Tüm net gelirler burs fonlarına, yerel yardım kuruluşlarına ve aç çocukları besleyen kar amacı gütmeyen Hisse Gücümüzü yararlanmaktadır.

 6. Yoksullara yardım etmek için domuz tatlılarını yiyin mi? Heck evet.

 7. Öğleden sonra, Relish Culinary Adventures demo mutfağında, Palmer ve DCK Chef de Cuisine Dustin Valette'in o gün servis edileceği mezelerin versiyonlarını hazırladıkları, restoranın köşesinden restoranın köşesinde başladı. Her ikisi de uygun şekilde domuz eti: Biri yerel şalgam püresi, eskarol ve Pinot Noir jus ile yerel Duroc domuz "porchetta" idi. Diğeri ise vahşi Pasifik sahilinde elle beslenen domuz pastırması "cips", pastırma yağı Bearnaise ve siyah trompet mantarlı domuz pastırması kılıç kılıçtı. İlk tabakta, yürüyen merdiven, kavurma sıvısı jus'u artıran jambonlu çubukla noktalandı. İkinci tabakta, yerel kılıç balığı blokları, işlenmiş ev yapımı pastırma ve sous vide ile sıkıştırıldı.

 8. "Kılıçbalığı ve Pinot bir araya geliyor. Tamamen Pinot'un dumanlı ve çiçek yönü ile ilgili" dedi. Valette, yukarıda adı geçen tabakta kullanılacak olan pastırmayı incelerken " Üçüncü Güce Pastırma. "

 9. "Pinot Noir, çok yönlü şaraplardan biri," Palmer, biber, sarımsak ve kızarmış kimyon ile marine edilmiş ve çiğ domuz yağı dilimlenmiş kâğıt ince dilimlenmiş sarılı domuz eti bonfile hazırlayarak musalladı . “Salata ile gitmiyor. Biftekle gitmiyor. Ama parlak, taze, dik meyveciliği ile domuz eti yemeklerini yepyeni bir seviyeye getiriyor.”

 10. Domuzlar Pinot, Palmer (aşağıda görüldü) ve yerel şarap yapımcısı Daryl Groom’ın arkadaşı ile birlikte “çok fazla şarap üzerine bir tartışma yaptığında” bu konuda karar verdiğinde birkaç yıl önce doğdu. Dünyanın en büyük kombinasyonlarından biri domuz eti ve Pinot - yani Pinot ile birlikte gelen yemekler bulalım ve her yemeğin içinde domuz eti olacak. pastırma tozu veya stok gibi ince bir kılık. "

 11. Bitmiş kılıç balığı antre şuna benziyordu:

 12. Palmer'a domuz eti varlığının kötüleştiği bir şeyi yemiş olup olmadığını, iyileşmediğini sordum. Domuz pastırması tozu serpiştirilmiş kan portakallı panna cotta'nın “tattığım en kötü fikirlerden biri” olduğunu söyledi. Pastırma veya pastırma lezzetini kullanacaksanız, diğer bileşenleriyle uygun şekilde zenginleşmesini veya kontrast oluşturmasını sağlamalısınız.

 13. DCK pasta şefi Andrew Di Clementi benimle her iki tatlı için tariflerini paylaştı:

 14. Chicharron'lu Pinot TruffleDonate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c