Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Debunked: Yumurta, Patates ve Muz Mitleri

Yani evet, biliyorum, balayım için ne yaptığımı bilmek istiyorsun.

 1. Bu yüzden müşteriler sık ​​sık müşterilerime uyguladıkları gıdalarla uğraşıyorlar, herhangi bir koşulda yemek yemeleri gerektiğine inanmıyorlar, ister şişman olduklarını duyduklarından ya da sağlıklarının kötü olduğunu düşündüklerinden Etkileri. Sorun şu ki, bu bilgilerin çoğu sadece yanlış. Son birkaç yılda, hangi gıdaların sağlıklı olduğu hakkındaki bilgilerimiz genişledi, ancak haberler henüz ortaya çıkmadı. Bu yüzden size kaçınmayı bırakıp yemeye başlamanız gereken üç harika yemeği anlatmak istiyorum.

 2. 1. Yumurtalar. Yıllar boyunca doktorlar ve sağlık görevlileri, yüksek oranda yağ ve kolesterol içeriği nedeniyle insanları hiç yumurta yememeleri veya yumurta tüketimini haftada dörde çıkarmaları konusunda uyardılar. Ve doğru - yumurtalarda yağ ve kolesterol var. Aslında, tek bir büyük yumurta 186 mg kolesterol içerir. Bu, önerilen günlük alımın yüzde 62'si. Yine de, bu, yumurtalarınızın kilonuza veya kardiyovasküler sisteminize zarar vereceği anlamına gelmez. Her şeyden önce, diyetinizdeki yüksek kolesterol, kan dolaşımınızdaki yüksek serum kolesterolünün nedeni değildir. Son zamanlarda yapılan araştırma [!1,2

 3. Her şey gibi, yumurtalar en iyi ölçülü olmakla birlikte, en son Amerikan Kalp Birliği yönergeleri artık yumurta tüketimini sınırlamak için bir öneri içermiyor. Zorunlu servis miktarları olmamasına rağmen, iyi bir kural kural günde iki ila üç yumurtadır. Yani onları pişirmek için çok fazla fikre ihtiyacınız olacak! Neyse ki, yumurta sadece en sağlıklı değil, aynı zamanda en çok yönlü yiyeceklerden biridir. Salatalar için sert kaynatın, tatlı bir patates karığının üzerine döşemek için güneşli bir yere koyun, buzdolabında kalanlar ile doldurulmuş bir omlete koyun veya buharda pişmiş sebzelerin üzerine koymak için haşlayın.

 4. 2. Patates. Beyaz, yumuşak patates dünyasında büyüyenler, muhtemelen sadece birkaç kalorili besini olan karbonhidratlı dağıtım makineleri olduklarını öğrendiler. Aksine, beyaz patatesler besleyici olabilir. Bu nişastalı sebze, diğer besinlerin yanı sıra potasyum dolgulu ve lif bakımından zengin bir C vitamini kaynağıdır. Ancak ABD'deki gıda çeşitliliğine olan son ilgi, geleneksel olarak yüksek oranda besleyici renkli patates çeşitlerinin mevcut olduğu ve sadece çiftçi pazarlarında değil süpermarkette olduğu anlamına geliyor. Ten renginde yoğun olarak mor, sarı veya kırmızı olan patateslerin yanı sıra, renkli eti (tatlı patatesler gibi) olanlar, fast food patates kızartması gibi yiyeceklere giren patateslerden daha sağlıklı bir beslenme profiline sahiptir.

 5. Peru’da büyüyor, geleneksel, doğal olarak sağlıklı bir diyetin parçası olarak her zaman renkli patatesleri yedik. Bunun nedeni, bu patateslerin renginin derisindeki fito-besinlerden gelmesidir. Patates hakkında sık sık duyduğunuz bir şeyin ("Her zaman cildi ye!") Ortaya çıktığı ortaya çıktı - bu cilt çok renkli olduğu sürece. Mor patateslerde, antosiyaninler vücudunuzun glikoz metabolizmasını dengelemeye yardımcı olur, yani beyaz bir patatesin aksine, mor bir patatesin kan şekeri yükselmeyeceği için hemen açsınız. Tatlı patatesler aynı etkiye sahiptir ve kesilip kızartıldığında, patates cipinin işe yaramaz kalorilerini lezzetli bir A vitamini (temel bağışıklık için önemlidir), beta-karoten (göz ve organ sağlığı için önemli) ve adipektonin ile değiştirirler. , diyabetle ilişkili insülin direncinin önlenmesine yardımcı olur.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c