Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Daha Sağlıklı Bir Yaşam İçin 5 Basit Adım

# 6 Ev temizliği

 1. Yarım yıl inceleme süresi doğru ve Yeni Yıl sağlık kararınız Ocak ayının ilk haftasını geçemediyse rahatlayın, tekrar deneyelim.

 2. Sağlıklı bir diyeti takip etmekten düzenli olarak egzersiz yapmaya kadar daha iyi bir yaşam tarzı yaşamak için yapabileceğiniz birçok şey var. Nihai odak noktası sağlık sorunlarından kaçınmanın yanı sıra, gurur duyabileceğiniz bir yaşamı sürdürmek olmalıdır; veya zaten varsa, onları tersine çevirin.

 3. Hala şüphe duyuyorsan, sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamının on yıl boyunca sana nasıl fayda sağlayabileceğini düşün. Odak noktanız sağlıklı yaşamayı hedeflediğinde, onu gerçeğe dönüştürmek için adımlar atarak doğru davranmaya başlayacaksınız.

 4. Aşağıda, bugün sağlıklı bir yaşam tarzı yaşamaya başlamanın bazı yolları var.

 5. 1. Egzersiz ve iyi uykular: Egzersiz ve kaliteli uykular bir arada. Doğru egzersiz rutini, iyi uyku alışkanlıkları ve beslenme ile, tüm hayatınızı olumlu yönde etkileyen sağlıklı bir yaşam tarzı yaşayabilirsiniz. Uyku, stres ve aşırı yemek yeme gibi sağlık sorunları için de önemli bir çözümdür. Dinlenmiş insanların iştahları üzerinde daha fazla kontrolleri var; ne kadar uzun süre uyanık kalırsan, yine de acıkman o kadar muhtemel. Sağlıklı yaşam için 7 saatlik iyi bir uyku önerilir. Araştırmalar aslında fiziksel aktivitenin genel uyku kalitesini etkilediğini gösteriyor.

 6. 2. Kişisel hijyen: Ağız veya vücut kokusu sizi gerçekten kötü bir şekilde duyurur; İnsanların, onlara doğru attığınız her adım için üç adım geri atmasını istemiyorsunuz. Bu hijyen talimatlarını kesinlikle uygulamanız gerekiyor - "dişlerinizi, özellikle günde iki kez dilinizi fırçalayın", "günde en az bir kez sabunla banyo yapın", "günlük diş ipi". Pis kokulu yiyeceklerden ve soğan, sarımsak ve alkol gibi içeceklerden kaçının. Ağız kokusunu önlemek için daha fazla su içiniz ve sakız çiğneyin. Terlemeyi azaltmak, kıyafetlerinizi düzenli olarak değiştirmek ve yıkamak ve ayakkabılarınızın kurumasını sağlamak için ter önleyici kullanın. Kadınlar zaten koltuk altı kılları tıraş ediyorlar, erkekler de öyle; gözeneklerinizi açık tutar ve bakterilere yer bırakmaz.

 7. 3. Sağlıklı Besinler Yiyin: En az miktarda sağlıksız yağ, az şekerli ve organik içerik içeren yiyecekleri seçin. Tatlı tüketiminizi en aza indirin, ancak bunun yerine bütün meyveleri, taze sıkılmış meyve sularını ve tam tahıllı ekmekleri seçin. Kilo vermenin ve formda kalmanın hilesi, yakılan kalorilerin alınan kaloriyi aşması gerektiğini bilmektir. Açlıktan ölmek için kendinize açılmamak önemlidir, çünkü bir anda bu kederli açlığı beslerken hızlı kilo alırsınız. Bunun yerine, günde 5-6 kez az miktarda sağlıklı gıda yiyin.

 8. 4. Gülmek: Ruhun eski güzel ilacı onlarca yıl boyunca bilim adamları tarafından test edilmiş ve kanıtlanmıştır. Kahkaha stresi azaltır, ruh halinizi iyileştirir, kalp hastalığını önler ve hatta bağışıklığınızı artırır. Endişeli veya korkuyorsanız, sık sık gülümsemeyi ve gülmeyi deneyin. Ayrıca sizi daha çekici kılar ve ilişkileri güçlendirir; öyleyse ne bekliyorsun, zaten gül.

 9. 5. Meditasyon Yapın ve Sağlıklı İlişkiler Yapın:

 10. 'Bana zaman' koyarak ve meditasyon yaparak kendinizle kaliteli zaman geçirin. Her gün en az 20 dakika meditasyon yapın; aile ve arkadaşlarla ilişkiler kurar. Araştırmalar yalnızlığın genellikle depresyona neden olduğunu ve yalnız insanların kalp hastalığı riskinin daha yüksek olduğunu göstermektedir. Diğer insanlarla olan sağlıklı ilişkiler de beyni uyaran ve demansı gözlemsel çalışmalara göre daha az olası kılan zihninize meydan okumasına yardımcı olur.

 11. Sağlıklı yaşam için belirlenmiş kurallar yok, anahtar vücudunuzu kabul etmek ve sonra sizin için işe yarayan rejimi bulmak ve buna bağlı kalmak. Rejiminizde teğetlik yaptığınız zaman kendiniz için çok fazla sert olmayın, hepimiz yaparız, ancak yalnızca bıraktıkları yerden çıkanları sonuç alırız.

 12. Daha uzun yaşamak ve sırasındaki sağlık sorunlarından kaçınmak için, hayatınızın şu anda kontrol edebileceğiniz yönlerini tanımanız önemlidir; sağlığınız ve günlük alışkanlıklarınız kesinlikle onlardan biri. Sonuçlara ulaştığınızda, küçük zaferlerinizi kutlamayı unutmayın, bu sizin için daha sağlıklı bir yol için bir sonraki dönüm noktasına doğru ilerlemenize yardımcı olacaktır.

 13. Yarım yıl inceleme süresi doğru ve Yeni Yıl sağlık kararınız Ocak ayının ilk haftasını geçemediyse rahatlayın, tekrar deneyelim.

 14. Sağlıklı bir diyeti takip etmekten düzenli olarak egzersiz yapmaya kadar daha iyi bir yaşam tarzı yaşamak için yapabileceğiniz birçok şey var. Nihai odak noktası sağlık sorunlarından kaçınmanın yanı sıra, gurur duyabileceğiniz bir yaşamı sürdürmek olmalıdır; veya zaten varsa, onları tersine çevirin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407