Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Cumhurbaşkanlığı Kampanyaları ABD / Meksika Faydalarını Görünmez Yapıyor

Entelektüeller için umut var mı?

 1. 2016 başkanlık yarışında ABD / Meksika sınırında bir duvara ihtiyaç duyulması, Kuzey Amerika Ticaret Anlaşmasının (NAFTA) iddia ettiği tehlikeler ve atfedilen suçlar hakkında çok şey söylendi belgesiz göçmenler. Bu görüşler öncelikle ABD / Meksika sınırına kişisel bağlantısı az olan adaylar tarafından oluşturulmuştur. John Kasich, Donald Trump, Hillary Clinton ve Bernie Sanders kuzeydoğuda (Ohio, New York ve Vermont). Sadece Texas'tan Ted Cruz sınırdaki bir eyaletten geliyor.

 2. Bu uzak perspektifler, ABD / Meksika ilişkisinin faydalarını temelde kamuya görünmez kılıyor çünkü diyalog siyaset tarafından ya da sınırlı ya da hatalı gerçeklerle çarpıtıldı; İki ülke arasında karşılıklı yarar sağlayan ekonomik bağlar.

 3. "ABD’nin Meksika’ya Meksika’ya yaptığı mal ve hizmet ihracatı, 2014’te tahmini 1,1 milyon işi destekledi."

 4. Yeni başlayanlar için ABD / Meksika ticaretinde 2014 yılında 583,6 milyar dolar değerinde ve Meksika ABD'ye en büyük ikinci ihracat pazarını sağladı. ABD Ticaret Temsilciliği Ofisine göre Meksika, ABD ihracatının yüzde 15'inden fazlasını 267.2 milyar dolar olarak satın aldı. Buna karşılık ABD, Meksika'dan mal ve hizmetlerden 316.4 milyar dolar aldı. ABD’nin Meksika’ya mal ve hizmet ihracatı, 2014’te tahmini 1,1 milyon ABD doları [! 16555 => 1140 = 1!

 5. Meksika’ya ihracat devlet ekonomileri için de önemlidir. ABD Sayım Bürosunun Dış Ticaret Bölümüne göre, Teksas, Meksika’ya yapılan mal satışlarında en fazla 94 milyar dolardan fazla, ABD’nin neredeyse yüzde 40’ını alıyor. Kaliforniya, satışlarda yaklaşık 27 milyar dolar ile ikinci oldu.

 6. "Wilson Enstitüsü, ABD’nin Meksika’dan ithal ettiği her bir ürün dolarının ABD’nin kırk kuruşunu içerdiğini bildirmektedir. "

 7. ABD’nin Meksika’ya ihracatı yaptığı ilk on ülkedeki diğer batı veya sınır dışı ülkeler arasında Illinois (9 milyar dolar), Ohio (6 milyar dolar), Indiana (4,8 milyar dolar), Tennessee (4,7 milyar dolar) var ve Pennsylvania (4,2 milyar dolar). [! 16555 => 1140 = 1!

 8. 15 Nisan 2016 tarihinde, 50'den fazla topluluk lideri, Tijuana Innovadora'nın (Innovative Tijuana) bir planlama toplantısına katıldı. Innovadora, iki yılda bir Tijuana'da düzenlenen ve sınırın her iki tarafındaki liderler tarafından planlanan bir haftalık etkinliktir. Etkinlikte Nobel Ödülü kazananları, uluslararası haberciler ve bölgesel inovasyon liderleri Tijuana'ya getirildi. Konuklar Al Gore, Carlos Slim ve diğer pek çok aydınlatma armatürünü dahil etti. Innovadora, iş geliştirme, spor, gönüllülük, dijital topluluk, çevre, sanat ve gençliği içeren on etki alanıyla düzenlenmiştir.

 9. Sınırın her iki tarafından seçilen yetkililer, topluluk ve iş liderleri, sınır altyapısı iyileştirmelerinde 1,3 milyar dolar kutlamak için 15 Nisan 2016'da bir araya geldi. Fotoğraf kredisi: yazar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407