Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Cihazların Neden Sıkça Onarılması Gerekiyor

Çörek mi yoksa çörek mi? Zamanımızın Büyük Yazım Tartışması

 1. Sonraki Caddeden Özel

 2. Caroline Mayer tarafından

 3. Yeni modeller hiç olmadığı kadar çabuk bozuldu. İşte bir clunkerın onarılıp onarılmayacağına nasıl karar verileceği.

 4. Daha iyisi ve kötüsü için son 30 yılda dört mutfak şeklini başarıyla yönlendirdim. Daha da iyisi, her yeniden yapılandırılmış mutfağın görünüşü ve işlevleri. Daha da kötüsü aletler.   Yeni cihazlar sadece eskisi kadar iyi çalışmıyor veya eskisi kadar dayanmıyor. Kocam defalarca küçük veya büyük olan nispeten yeni cihazların yerini aldı. (En azından bizim, potansiyel yangın riskleri nedeniyle henüz hatırlattığımız 1,3 milyon GE bulaşık makinesi gibi bir güvenlik tehlikesi olarak kabul edilmedi.)

 5. Merak ettim: Bugünün cihazlarındaki en yeni whiz-bang özelliklerine rağmen - gürültü azaltmadan enerji tasarrufuna - ekstra çevrimlere - bunların yapmaması mümkün mü Onları eskisi gibi mi yaptın?   (DAHA: Ev Onarım: Ne Zaman Kendin Yapma)

 6. Sad Cihaz Masallarımız   Dokularınızı çıkarın. İşte ev aletimin sıkıntılarının tarihi:

 7. Korkutucu karıştırıcı. İki yıl önce, kızıma 30 yaşındaki stand mikserimizi verdim ve KitchenAid tarafından yeni bir tane aldım. Motor kısa sürede korkutucu taşlama sesleri çıkardı. Bir KitchenAid müşteri hizmetleri temsilcisi telefonla dinledi, benimle aynı fikirde ve şirket hızla mikseri değiştirdi. Yeni model garip sesler çıkarmıyor, ancak otuz yıldır kullandığım kadar güçlü veya sağlam görünmüyor.

 8. Bulaşık makinesini yıkamayın. Bu yaz, nihayet vazgeçtik ve üreticinin tamir ekibinden tekrar tekrar yapılan servis ziyaretlerine rağmen, Birinci Günden itibaren - bulaşıkları asla tam olarak temizlemeyen beş yaşındaki bulaşık makinemizi değiştirdik.

 9. Bizi ızgara yapan ızgaralar. Parçalar paslandıktan veya çalışmadan hemen sonra 20 yıl içinde en az dört gazlı barbekü satın aldık. Her yeni model öncekinin yarı ömrüne sahip görünüyor.   Bugünün aletlerinin geçmişten çok daha enerji tasarruflu olduğunu kabul ediyorum. Tüketici Raporları'nın ana bahçesinde editörlüğünü yapan Bob Markovich, bugünün bulaşık makinelerinin yedi yıl önce yapılan modellerden altıda bir oranında su kullandığını ve yeni bir buzdolabının 15 yıllık bir buzdolabının enerjisinin yarısını kullandığını söyledi.

 10. Yine de, 2011 Tüketici Raporları Onarma veya Değiştirme müşteri anketine göre, beş yeni ana cihazın birden fazlasının hızlı bir şekilde düzeltilmesi gerekiyor. İstatistikleri düşünün:

 11. Buzdolaplı üst veya alt dondurucu buzdolapları: yüzde 28

 12. Ve bugünlerde aletler yanlış gittiğinde, sorunların "daha yıkıcı" olabileceğini belirtti Markovich. “İşler sadece duracak” diyor, çünkü aletler elektronikle doludur.   Bob Matthews, R.S.'nin sahibi Kuzey Virginia onarım şirketi Myers Service Co, sık sık aradığım cihazlarımızdan biri bozulduğunda, bugünün cihazlarının genellikle geçmişte olduğundan daha fazla döngü ve seçime sahip olduğunu ve bunların hepsinin daha fazla potansiyel sorun yarattığını söylüyor. “Genellikle eski cihazlardan daha fazla servis çağrısına ihtiyaç duyuyorlar” diyor. [! 23633 => 1140 = 1!

 13. Braunstein'ın dediği gibi, birçok tüketici ürünü şirket üretimini kıyıdan çıkarıp, tasarım ve mühendisliği bir müteahhitlere devrederek, çıkar çatışması yaratabilir.

 14. Tüketiciler Biraz Suçluyor

 15. Onar veya Değiştir?   Yeni bir cihaz satın almanın ne zaman geldiğini nereden biliyorsunuz?   Tüketici Raporları 'Zaman Çizelgesi'ni Onar veya Değiştir'in iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.   Derginin temel kuralı: Bir cihazı tamir etme maliyeti, karşılaştırılabilir yeni bir modelin fiyatının yarısından yüksek olduğunda, tamir etmeyin - değiştirin.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c