Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Charles Murray'in Büyülü Yanlış Yönlendirmesi: Elit Yurtsever, Ama "Amerika" Değil

Sporun Askeri Zayıf Demokrasiyle Harmanlanması

 1. Charles Murray, sosyal bilimler gibi sağ kanat polemiği yaratan uzun bir kariyere sahipti, Çay Partisi popülizmine meraklı olan en son voleybolunun sürpriz olmaması gerekiyordu. Washington Post makalesinde şöyle diyor: “Çay partisini Yeni Elit'in diğer gözlemcilerinden ayıran şey, seçkinlerin ana akım Amerika'dan izole edilmiş ve sıradan Amerikalıların yaşamları hakkında cahil olmasından sorumlu olan düşmanlığıdır.” Bu suçlamada "liyakat" ı bulmak için "[!lar

 2. Makalenin üçte ikisinden fazlası, Yeni Elit’in oluşturulduğu mekanizmaları tanımlamayı iddia ediyor. Temelde, makalenin hiçbir yerinde tanımlanmayan, ancak bir tür monolit olarak kabul edilen - ülkenin en elit kolejlerine giren, seçkin lisansüstü okullarına yönlendirilen “üst orta sınıfın” oğulları ve kızlarından oluşur. seçkin meslekler ve nispeten homojen posta kodlarında yaşamaları muhtemeldir.

 3. Murray’e göre, genç seçkinlerin ayrılması, "pek de kötü olmadıkça, onların çoğunun doğumdan gelen zengin banliyölerde bir araya gelmesi ve asla kabarcığın dışına çıkmamış olması dışında ayrıcalık: Bunların bir kısmı, tüm Amerikalıların üçte birinden fazlasının hala yaşadığı küçük şehirlerde, kasabalarda veya kırsal alanlarda büyüdü. ” Sonuç olarak, “nispeten küçük bir sayıdaki şehirlerde ve bu şehirlerde seçilen mahallelerde, kendilerini nihai yerleşim yerleri yoluyla üniversiteden alan bir“ balondan ”asla kaçmazlar.” (Potansiyel sosyal bilimcilere not: "Üçte birinden fazlası", "çoğunluktan" küçüktür)

 4. Bu "coğrafi kümelenme" den gelen şey "kültürel kümelenme" dir ve burada Çay Partisi'nin sözde antipatisi Yeni Elit'e aittir. (Tartışma amaçları için, Murray'in çizdiği, örneğin banliyö yoksullukları fırladığında bile ekonomik refah ile "banliyöler" denklemi dahil, resimdeki huzursuzluğun üstesinden geleceğim.) Bu kültürel kümelenme ne anlama geliyor?

 5. Televizyona gelince, Yeni Elit üyeleri, modaya uygun senaryolar içeren dramalar gibiler, ancak “Bob Hakkı'nın yerine“ Bob Barker'ı kimin yerine koyduğunu ”ve kimsenin asla bir bölümünü izlememiş olduklarını bilmiyorlar Oprah "baştan sona". “Yoga, pilates, kayak veya dağ bisikleti” ne giriyorlar ama NASCAR'ın Jimmie Johnson'ı görmezden geliyorlar ve MMA'nın Karışık Dövüş Sanatları anlamına geldiğini bilmiyorlar. “Left Behind” romanlarını veya Harlequin romanlarını okumuyorlar ve RV'lerde ve büyük yolcu gemilerinde tatil yapmıyorlar. “Branson'ı hiç duymamışlar, Mo.”

 6. Murray’e göre kültürel kümelenme, Yeni Elit’in üyelerinin Kiwanis veya Rotary toplantılarına katılmış olmalarının, küçük bir kasabada ya da şehirdeki bir mahallede yaşamalarının daha az muhtemel olduğu anlamına geliyor. sakinlerinin çoğu üniversite derecesine sahip değil, bir yıl bile yoksulluk içinde (ya da yoksulluk yakınında) geçirmiş, fabrika işlerinde çalışmış ya da yakın arkadaşlarının arasında Hıristiyanları görmüş.

 7. Bu neden önemli? Ve - nefes al, çünkü bu, Murray'in gerçeğe dayalı argüman gibi göründüğü şeylerden saf ideolojiye kaydığı şeylerden biri olduğu için - Yeni Elit’in kaçırdığı şeyler “titizlikle Amerikan şeyler” dir!

 8. Kısaca Amerikan şeyleri? Gerçekten mi? Chuck - yani, Dr. Murray - Amerika'da caz, hip-hop ve soyut dışavurumculuk gibi icat edilen kültürel formlar anlamına mı geliyor? Kiwanis, kuruluş bölümleri Detroit ve Ontario'da yaratıldığında neden "özünde Amerikalı" dır? (Ve bu arada, Kiwanis ve Rotary'den daha fazla bilinçli iki küresel kıyafet düşünmek zor.) Alıntı yaptığı kültürel tercihlerini "quintessentially American" yapan kolej tarafından eğitilen sözde paylaşmadıklarıdır. Tamamen dairesel bir canard.

 9. Elbette, neredeyse aynı nefeste, Murray, kimsenin Amerikancılığına meydan okumadığını söylüyor. New Elite’in üyeleri, “vatanseverliklerinde kusurlu değiller ya da vatandaşlarına karşı cömert bir ruhtan yoksunlar. Sadece yalıtılmış ve cahiller. Yeni Elit’in üyeleri Amerika’yı sevebilirler, ama gittikçe artan bir şekilde onlar değiller” o."

 10. Bahse girerim Jimmie Johnson bile Araba Konuşmasını dinliyor. Ve o yapmazsa, Amerika ile ilgili hiçbir şey kanıtlamaz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407