Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Cesur Olmak İçin

Gerçek Nedeni Pahalı Makarna Ucuz Eşyalardan Daha Lezzetli [! 10704 => 1140 = 1!

 1. "Çocuklar, sizden daha büyük olabilir, ama kesinlikle o kadar aptal değil."

 2. Çocuklar kaçtı, utançla yüzleşti.

 3. Birçoğumuz Yves kadar cesur davranmak istediğimizde çocukluğumuzdaki - ve yetişkinliğimizdeki - zamanları hatırlayabiliriz. Ama cesaretimizi toplayamadık. Belki de aslan kalpli ya da yeterince zekalı değildik. Belki de cesaretin, bizlerin beğenisine değil, seçkin bir asil ruh ve cesaret sınıfına ait olduğunu düşündük.

 4. Bunların hepsini hissettim.

 5. Ama bu sadece cesaretimizden faydalanabilecekler için değil, aynı zamanda kendi kendimiz için de bir hataydı. Cesaret, büyümemize ve vermemize yardımcı olur. Ve hepimiz için uygun.

 6. Bu yazı, çabaları için vurulmuş Pakistanlı genç eğitim aktivisti Malala Yousafzai gibi ya da yanan bir binaya koşan bir itfaiyeci gibi, anıtsal olarak cesurca hareket etmeyle ilgili değil. Bunun yerine, cesaretin gerçekte ne olduğunu anlamak ve küçük, günlük cesaret eylemleri gerçekleştirmek için kendimizi eğitmekle ilgilidir.

 7. 1. Cesaret, yine de korkmak ve hareket etmek anlamına gelir, bunun korkusuzluğu kutlayan kültürümüze etrafa bakacağınızı bilmeniz anlamına gelmez. (Bu yazı itibariyle Amazon'da Korkusuz adlı 50'den fazla kitap var.) Korku duyma eğilimin varsa, muhtemelen cesaretli olmadığını varsayıyorsun. Cesaret araştırmacıları Cynthia Pury ve Charles Starkey, Kahramanca Madalya'nın 74 alıcısının kahramanca yaptıkları eylemlere ilişkin atıflarını inceledi ve korku, korkma veya endişe kelimelerinin tek bir sözünü bulamadılar. Bu şaşırtıcı değil; psikolog Avril Thorne, dinleyicilerin, cesaret veya merhameti vurgulayan travmatik hikayeleri benimsediklerini, ancak korku ya da üzüntüye odaklananların olmadığını buldu. Oysa hepimiz korkunun evrensel olarak güçlü bir duygu olduğunu biliyoruz ve hepimiz korkunç terörün nasıl hissettiğini biliyoruz. Bu nedenle, korkmanın ve bir şekilde hareket etmenin bir asalet şekli olduğunu kavramalıyız.

 8. 2. Cesaret bir alışkanlıktır, egzersiz yapabileceğiniz bir kastır. Birçoğumuz cesur doğmadık, o yüzden pratik yapmadan büyülü bir şekilde kazanmayı beklememeliyiz. Brene Brown, Kusurun Armağanları kitabında yazdığı gibi, "Cesaret ... bir alışkanlık, bir erdem: Cesaretli hareketlerle alırsın. Yüzerek yüzmeyi öğreniyorsun. Cesaretle öğreniyorsun." Bazı şeyler hakkında ne düşündüğünüzü karar verme ve bu mahkumiyet yerinden konuşma alışkanlığı edinin. Küçük, eşitsiz şeyler hakkında ne düşündüğünüzü söylemeye çalışın: hoş, kibar - ancak kesin olarak.

 9. 3. Ne zaman yapmaktan korktuğun bir şeyi - vücudunun yapmamanı söylediği bir şeyi fark et. Bunları her zaman yaptığınızı fark etmeye başlayacaksınız. Zaten düşündüğünden çok daha cesursun. Bu, özellikle günlük yaşamın korku karşısında gülümsemelerini gerektiren utangaç insanlar için geçerlidir. İşte en sevdiğim alıntılardan biri, Charles Darwin'den: "Utangaç bir adamın şüphesiz yabancılara dikkat etmesi, ancak onlardan korktuğu söylenemez. Savaşta bir kahraman kadar cesur olabilir, ancak henüz yabancıların varlığında önemsemelere karşı özgüven. "

 10. 4. İnsanlara odaklanın ya da ayağa kalktığınız neden. Başkaları adına cesur olmak, kendi iyiliğin için olduğundan daha kolaydır. İşte en sevdiğim örneklerden biri: Bir birlikteliğine koşan John Burford adında bir arkadaş Princeton mezunu, tehlikeli tehlike uygulamalarıyla dehşete düştü ve okul gazetesine yaşadıklarını anlatan bir mektup yazdı. Bu derece cesurca bir hareketti. O sırada, Burford'un tüm arkadaşları kolej Yunan sisteminin üyesiydi. Ama kendi sosyal duruşunun riskine değil, gelecekteki öğrencilerin güvenliğine odaklandı: “Nihayetinde”, “Tamam olmadığım şey, hatırlanabilme olasılığıydı…” diye bilen biri olarak Princeton'daki kardeşliklerin yaptıkları ve konuşabilecekleri, sonra da birileri onun lanet korkaklığı yüzünden öldü. ”"

 11. Peki ya sen? Kendinizi cesur olarak düşünüyor musunuz? Cesaretin yine de korkmak ve hareket etmek anlamına geldiğine katılıyor musunuz? Hangi cesaret eylemleri size en çok ilham verir?Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407