Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Büyük Bir Ailenin Sağlıklı Yemeklerini Bütçeyle Nasıl Besleriz

Tam Tahıllar

 1. Sağlıklı beslenme pahalı olmak zorunda değildir. Dört ya da daha fazla bir ailenin bütçesinin uzatılması durumunda, aileniz için de sağlıklı olan sıcak yemekler sunmak imkansız görünebilir. Her ne kadar organik, hazırlanmış yemekler alamasanız da, fiyatı tek bir parça olarak satın alabilir ve sağlıklı yemekler kendiniz yapabilirsiniz. İçerikleri değiştirerek, önceden planlama yaparak, sıfırdan pişirme ve toplu olarak satın alma yoluyla, aileniz için sadece lezzetli ve besleyici değil aynı zamanda ucuz olan yemekler de yapabilirsiniz.

 2. İşlenmiş gıdalardan ziyade tek bileşenli yiyecekler satın alın. Et, meyve ve sebzeler dahil olmak üzere tek bileşenli yiyecekler genellikle işlenmiş yiyecek satın almaktan daha ucuzdur ve yemek yemekten çok daha ucuzdur. Taze meyve ve sebzelerdeki satışlardan yararlanın ve domates sosu yerine haşlanmış, konserve domates ve taze et yerine dondurulmuş et gibi konserve veya dondurulmuş diğer zımbaları satın alın.

 3. Yemekleri büyük porsiyonlarda hazırlayın ve kalanları dondurun. Büyük aileler için, büyük bir çorba kasesi, güveç, makarna veya büyük bir tencere pişirin. Önceki öğünlerden elde edebileceğiniz kalan sebze veya etleri atın. Artıklar varsa, başka bir gecede yemek için onları bir Tupperware kabında dondurun.

 4. Bir öğüne yığın eklemek için hayvansal olmayan protein kaynaklarını düşünün. Yemeklere fasulye, soya peyniri, nohut, tempe veya soya ekleyin. Bu içerikler et kadar protein içermektedir ancak çok daha ucuzdurlar.

 5. Güveçlere konserve balık ekleyin. Konserve balıklar donmuş ya da taze balıklardan daha ucuzdur ve Albacore orkinos ve somon gibi bazı konserve balıklar, Mayo Clinic'e göre kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olan omega-3 yağ asitleri içerir. [! 1117 => 1140 = 1!

 6. Toplu olarak yiyecek satın alın. Başlangıçta daha fazla para harcamanız gerekse de, dondurucuda ihtiyacınız olan her şeye sahip olarak tasarruf edersiniz. Ek olarak, kullanmanız gerekene kadar toplu yiyecekleri dondurarak şımarık yiyecekleri atmaktan kaçınabilirsiniz.

 7. Sağlıklı beslenme pahalı olmak zorunda değildir. Dört ya da daha fazla bir ailenin bütçesinin uzatılması durumunda, aileniz için de sağlıklı olan sıcak yemekler sunmak imkansız görünebilir. Her ne kadar organik, hazırlanmış yemekler alamasanız da, fiyatı tek bir parça olarak satın alabilir ve sağlıklı yemekler kendiniz yapabilirsiniz. İçerikleri değiştirerek, önceden planlama yaparak, sıfırdan pişirme ve toplu olarak satın alma yoluyla, aileniz için sadece lezzetli ve besleyici değil aynı zamanda ucuz olan yemekler de yapabilirsiniz.

 8. İşlenmiş gıdalardan ziyade tek bileşenli yiyecekler satın alın. Et, meyve ve sebzeler dahil olmak üzere tek bileşenli yiyecekler genellikle işlenmiş yiyecek satın almaktan daha ucuzdur ve yemek yemekten çok daha ucuzdur. Taze meyve ve sebzelerdeki satışlardan yararlanın ve domates sosu yerine haşlanmış, konserve domates ve taze et yerine dondurulmuş et gibi konserve veya dondurulmuş diğer zımbaları satın alın.

 9. Yemekleri büyük porsiyonlarda hazırlayın ve kalanları dondurun. Büyük aileler için, büyük bir çorba kasesi, güveç, makarna veya büyük bir tencere pişirin. Önceki öğünlerden elde edebileceğiniz kalan sebze veya etleri atın. Artıklar varsa, başka bir gecede yemek için onları bir Tupperware kabında dondurun.

 10. Bir öğüne yığın eklemek için hayvansal olmayan protein kaynaklarını düşünün. Yemeklere fasulye, soya peyniri, nohut, tempe veya soya ekleyin. Bu içerikler et kadar protein içermektedir ancak çok daha ucuzdurlar.

 11. Güveçlere konserve balık ekleyin. Konserve balıklar donmuş ya da taze balıklardan daha ucuzdur ve Albacore orkinos ve somon gibi bazı konserve balıklar, Mayo Clinic'e göre kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olan omega-3 yağ asitleri içerir. [! 1117 => 1140 = 1!

 12. Toplu olarak yiyecek satın alın. Başlangıçta daha fazla para yatırmanız gerekse de, dondurucuda ihtiyacınız olan her şeye sahip olarak tasarruf edersiniz. Ek olarak, kullanmanız gerekene kadar toplu yiyecekleri dondurarak şımarık yiyecekleri atmaktan kaçınabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407