Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bu yüzden Her Yıl Doğum Gününü Kutluyorsun

# 6 Ev Temizliği

 1. Oldukça uzun bir süre için, şekerli kekleri içeren doğum günü kutlamaları sadece çok zenginler için mevcuttu, çünkü gerekli malzemeler lüks sayılıyordu. Fakat sanayi devrimi, kinderfest ve diğer kültürlerdeki müteakip eşdeğerler gibi kutlamaların çoğalmasına izin verdi. Sadece gerekli malzemeler daha da artmakla kalmadı, aynı zamanda fırınlar, 19. yüzyılın sonlarında birçok Cadby Hall fırınından birinin işçilerini yakalayan sahne gibi seri üretimdeki gelişmeler nedeniyle önceden hazırlanmış kekleri daha düşük fiyatlarla önceden sunmaya başladı.

 2. 1893 yılında Patty Hill ve Mildred J. Hill, derslere başlamadan önce öğrenciler tarafından söylenecekleri "Herkese Günaydın" adını verdikleri bir şarkı yazdılar. Şarkı sonunda Amerika'da yakalandı ve birçok değişikliğe yol açtı. Sonunda Robert Coleman, 1924’te bir şarkı kitabı yayınladı; Yeni yorum, şimdi hepimizin bildiği, "Mutlu yıllar sana."] Versiyonumuz oldu

 3. İlk olarak, hiç kimse Fransız eleştirmeni ve gazeteci Alphonse Karr'ın Antoinette'nin ifadesini söylediğini iddia ettiği ancak esasen sadece söylentilerden söz ettiği iddia edilmeden önce bu teklifi ölümünden yaklaşık 50 yıl sonra Marie Antoinette'ye atfetmedi. Karr'ın teorisine rağmen, “pasta yemelerine izin ver” ibaresi aslında ilk olarak Jean-Jacques Rousseau'nun otobiyografisinde “The Confessions” da göründü. Kitapta Rousseau, bir pastaneye girmekten korkuyor, çünkü kendini yetersiz hissediyor. Ardından, “Sonunda köylülere ekmeği olmadığı söylenen ve cevap veren: 'Brioche yemelerine izin ver” diyen büyük bir prensesin stopgap çözümünü hatırladım. [! 4750 => 1140 = 1!] "[!Onları kek yemelerine izin ver] 100 yıl önce Louis XIV'in karısı Marie-Therese tarafından söylendi. Bu bir cilveli ve cahil ifadeydi ve o da Marie Antoinette de değildi. "Fraser genç prensesin savunmasında dedi. Marie Antoinette'in adı silinmeli!

 4. Hepimiz daha çok kek yiyelim!

 5. Doğum günlerini kutlamak için neden uğraştığımızı bile düşündün mü? Bunu düşündüğünüzde, arkadaşlarınız ve ailenizin bir araya gelmesi ve sizi bir yıl daha hayatta kalmanız için tebrik etmeleri için gerçekten bir fırsat. Ancak bazı nedenlerden ötürü bundan daha fazlası oldu.

 6. Doğum günlerinin ve doğum günü pastalarının kesin kökenine dair araştırmalar yetersiz kalsa da, yaklaşık bir tarihi bir araya getirmek için yeterli fikir birliği var. Belki bir gün bir Birthdayolog rekoru tamamen düzeltmek için gelecek, ancak o zamana kadar, tarihçilerin doğum günü kutlamalarının evrimi ve onlara eşlik eden lezzetli keklerle ilgili en iyi hipotezlerini içeren bu kısa listeyi derledik.

 7. İşte size yılda bir kez bunu yapabilmenizi sağlayan tarih boyunca meydana gelen başlıca yedi gelişme.

 8. 1. Mısırlılar partiye başladı.

 9. Eski Mısır'da firavunların taçlandırıldığı zaman, tanrılara dönüştüğü düşünüldü. Bu ilahi tanıtım, taç giyme tarihlerini dünyadaki doğumlarından çok daha önemli hale getirdi. Alimler, İncil'in bir Firavunun doğum gününü, doğumgünü kutlamasının bilinen en eski adıyla (BCE yaklaşık 3.000) bahsettiğine işaret etmişlerdir, ancak Mısırbilimci Dr. James Hoffmeier, konunun taç giyme tarihine atıfta bulunduğuna inanmaktadır. "bir tanrı olarak.

 10. 2. Yunanlılar keklere mum eklediler.

 11. Yunanlılar, ay tanrıçasına haraç olarak Artemis'e ay şeklinde kek teklif etti. Ayın ışıltısını ve onun algılanan güzelliğini yeniden canlandırmak için Yunanlılar mumları yaktı ve onları parlayan bir etki için keklerin üzerine koydu. Yunanlılar büyük olasılıkla Mısırlılardan doğum günü kutlaması fikrini aldı, çünkü Firavunların "tanrılar" olarak kutlanması gibi, Yunanlılar da tanrılarını ve tanrıçalarını kutluyorlardı.

 12. 3. Eski Romalılar, sıradan insanların doğum günlerini ilk kutlayanlardı (sadece erkekler için).

 13. Hakim görüş, dini olmayan şahsiyetlerin doğum günlerini kutlayan Romalıların ilk medeniyet olduğu görünüyor. Romalılar arkadaşlar ve aileler için doğum günlerini kutlarken, hükümet daha ünlü vatandaşların doğum günlerini gözlemlemek için resmi tatiller düzenledi. 50. doğum günü partisini kutlayanlara buğday unu, zeytinyağı, bal ve rendelenmiş peynirden yapılmış özel bir pasta verilecek. Bütün bunlar, kadın doğum günlerinin hala 12. yüzyıla kadar kutlanmadığını söyledi.

 14. 4. Hristiyanlar başlangıçta doğum günlerini pagan bir ayin olarak görüyorlardı.

 15. İnsanların "orijinal günah" ile doğduğu inancı ve erken doğum günlerinin "putperest" tanrılara bağlı olduğu gerçeğinden dolayı, Hıristiyan Kilisesi ilk birkaç yüz yıl boyunca doğum günü kutlamalarını kötülük olarak görüyordu. Varlığı. 4. yüzyılda, Hıristiyanlar fikirlerini değiştirdiler ve İsa'nın doğum gününü Noel tatili olarak kutlamaya başladılar. Bu yeni kutlama, kısmen Roma'daki Saturnalia tatilini kutlayanları işe almak umuduyla kiliseye kabul edildi.

 16. 5. Çağdaş doğum günü pastaları Alman fırıncılar tarafından icat edildi.

 17. Doğum günlerini kutlamakla ilgili genel fikir zaten dünyayı dolaşmaya başlamış olmasına rağmen - bir çocuğun ilk doğum gününün özellikle onurlandırıldığı Çin'deki gibi - 18. yüzyılın sonlarından çıkan Kinderfeste Almanya, çağdaş doğum günü partisine en yakın önkoşuldur. Bu kutlama Alman çocuklar ya da “kinder” için yapıldı ve hem doğum günü pastası hem de mumlar içeriyordu. Çocuklar, yaşadıkları her yıl için bir muma, bir diğeri de en az bir yıl daha yaşama umudunu simgeleyen bir mum aldı. Mumları söndürüp bir dilek dilemek de bu kutlamaların bir parçasıydı.

 18. 6. Sanayi Devrimi kitlelere lezzetli kekler getirdi.

 19. 7. “Doğum Günü Şarkısı” bir remix gibiydi.

 20. BONUS: Marie Antoinette, "Pasta yemelerine izin ver" demedi. [! 4750 => 1140 = 1!] Antoinette, Rousseau'nun çalışmaları yazıldığında küçük bir kızdı. Antoussette biyografi yazarı Lady Antonia Fraser, bu Rousseau'nun hattını okuyup, rezil andan alıntı yapması (ve bu nedenle yoksulluk hakkında sağır bir ses çıkarmaması) mümkün olsa da, Antoinette biyografisi Lady Antonia Fraser, bu teoriyi reddetti.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407