Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bu Yıl Noel Cep Telefonunuzu Kapatmanın Bilimsel Sebepleri

9. Zaten orada seninle gerçekten istediğin kadar insanı düşünemezsin.

 1. 2014 boyunca, dijital detoks zorluklarının gelip gitmesini ve teknolojiye olan bağımızı gevşetmenin beraberinde getirdiği birçok sağlık yararını okuduk.

 2. Ama bir şekilde, akıllı telefon bağımlılıklarımızın tamamen yeni bir OMG seviyesine erişmesine izin vermeyi başardık. Noel tatili başgöstermesiyle birlikte, şimdi, yıl boyunca fişini çekerken son bir bıçaklama almak ve 2015'te sizi teknolojinizi daha sık kapatmaya ikna edebilecek faydaları tecrübe etmek için en iyi zaman. [! 1072 => 1140 = 1!

 3. Arkadaşlarının Facebook'ta nasıl yaptığını görmekten çok, kendi Noel sabahını alırken daha mutlu hissedeceksin.

 4. Bu büyük günde FOMO'nun hayatında yeri yok. Arkadaşlarınızın Noel sabahlarını nasıl attığına dair dolandırıcılık düşünceleri ile uyanabilirsiniz, ancak telefonunuzu terk ederken ve kendi kutlamanız için mürettebatınıza katılırken bu düşünceler kolayca kaybolur. Bu kez sevdiğiniz ve sizi geri seven insanlarla birlikte geçen gün, bir haber akışında gezinmek için harcadığınız zamandan çok daha tatmin edici olduğunu ispatlayacaktır. Eğer “kaçırma sevincini” hiç yaşamadıysanız, bir muamele göreceksiniz.

 5. Ev yapımı zencefilin tadı ... Instagram filtresi olmadan nasıl tattığını gerçekten hatırlayacaksın.

 6. Biliyoruz, biliyoruz ki, yılın bu zamanını paylaşmaya değecek çok lezzetli şeyler var ve onları paylaşmak için çok az zaman var. Ancak, bu ısırıkların tadına bakmak, aklınız ve ruhunuz için en sevdiğiniz sosyal medya sitesindeki ekstra beğenilerden çok daha fazlasını yapacaktır. Özellikle şu andaki kampın içindeyseniz ve şu andaki kalmayı seçin ve dikkatli durumunuzda, başkalarının görmesi için onları yayınlamaya odaklanmadığınızda bu anıların ne kadar önemli olduğunu fark edin.

 7. Ve ne kadar zencefilli kurabiye yediğine daha çok dikkat edersin.

 8. Bu telefon elinize yapıştırılmamışsa, önünüzdeki tatil eşyalarının miktarını ve ayrıca porsiyon boyutlarına gelince egzersiz kısıtlamalarını fark etme ihtimaliniz çok daha fazla. Birçok çalışma, akılsız yeme ile olan ilişkisi ve fiziksel aktivitedeki genel bir düşüş nedeniyle aşırı tarama süresini obezite ile ilişkilendirmiştir. Bu Noel belgesini izliyorsanız, yeni mesaj bildirimlerine sürekli göz kulak olmamak en iyisi olabilir.

 9. Aile üyelerinize karşı daha hoş olabilirsiniz - sizi en çok strese sokanlara bile.

 10. Maryland Üniversitesi'ndeki araştırmacılara göre, bu cep telefonunun sessiz kalması çevre hakkında daha fazla bilinçli olmanızı sağlayabilir. Her şey daha büyük iyiliğe geri dönmekle ilgili olan yılın bu döneminde, hem ailenizin içinde hem de dışındaki insanlara biraz şefkat göstererek tatildeki neşenizi artırmada uzun bir yol kat edebilir. Bu yüzden, etrafınızdakilerin yüz ifadelerini fark etmek için bir dakikanızı ayırın, onların gereksinimlerine uyun ve en çok ihtiyacı olanlarla biraz nezaket paylaşın.

 11. Sevdiklerinizle birlikte güçlü anılar oluşturmanın değerini şahsen anlayacaksınız.

 12. Tatil mevsimi, her yıl aile üyelerinin birbirlerinin şirketlerinden keyif almak için ülkenin her köşesinden topladığı birkaç yıldan biri. Öyleyse neden bu değerli dakikaları telefonunuzda geçiriyorsunuz? Amerikalıların yüzde 39'unun internette sosyalleşmek için kişiden çok daha fazla zaman geçirmesi yeterince kötü - Noel'in bu denklemin bir parçası olmasına izin vermeyin. Teknoloji olmadan bu kaliteli zamanın sonucu sizi şaşırtabilir.

 13. Yenilenmiş bir minnet duygusu geliştirerek, sizin için gerçekten neyin anlamlı olduğuna odaklanabileceksiniz.

 14. Kendine bu bilinçlilik anını vermek, aynı zamanda heyecan verici bir günde, dikkat dağıtmadan orada olduğun için ne kadar minnettar olduğunu fark etmene yardımcı olabilir. Minnettarlık ve farkındalık arasında ayrılmaz bir bağlantı vardır ve genellikle birini diğerini deneyimlemek için tedarik etmek gerekir. Prize takılmadığınız süre boyunca ne yapmayı seçerseniz seçin, şansınız, gözlerinizin ekranda görünmeye başlaması durumunda, hayatınızın odak dışı bırakılan önemli yönlerini tanımanızdır.

 15. Nefes kesen ışıklı ekranlar için sıkıcı bir mavi ekran takas edeceksiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407