Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bu # x27; Yumuşak Kabuk Yengeçlerinin Gerçekten Ne Olduğu Hakkında Gerçeği Bilme Zamanı

Çörek mi yoksa çörek mi? Zamanımızın Büyük Yazım Tartışması

 1. İlkbahar geç ve yaz başlarında, birçok nedenden dolayı seviliyor, yumuşak kabuklu yengecin görünümü en iyilerinden biri. Birini yeme zevkine sahipseniz, günlük yengeçinizin lezzetini, keskin etli, kalın kabuğundan hiç merak etmeden, temelde en mükemmel haliyle deniz mahsulleri derhal tuttuklarını biliyorsunuz.

 2. Japon restoranlarından yol kenarındaki deniz ürünleri duraklarına kadar, bu uzun bacaklı yengeçler aramaya değer. Ama şölene başlamadan önce, zaten WTF olduklarını bilmek isteyebilirsiniz.

 3. Yumuşak kabuklu yengeçler ayrı bir yengeç türü değildir. Bunlar normal yengeçlerdir - ABD'de, genellikle kabukları için fazla büyük olan mavi yengeçlerdir. Büyümeye devam etmek için kabuklarını döküp yenilerini büyürler. Başka bir deyişle, küflenirler ve yumuşak kabuklu yengeçleri böyle bir muamele yapan bu kalıplama işlemidir.

 4. Kabuğunu dökmek için, yengeç altında bir iç yumuşak kabuk oluşturur, mevcut kabuğunu kırmak için vücudunu suyla şişirir, yavaşça dışarı çıkar - bu sadece 10 dakika sürebilir - ve sonra yeni bir kabuk oluşturma işlemine başlar. Yeni bir kabuğun tamamen sertleşmesi birkaç gün sürer. O zaman onları yakalamak istiyoruz.

 5. Kalıplama işlemi buna biraz benziyor. (8 dakikalık videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz).

 6. Yumuşak kabuklu yengeçler en iyisi altın ve taze olarak yenir. Onları normal bir yengeç gibi kaynatmaya çalışırsan, ayrılırlar. Doldurmanız mümkün olduğunda doldurmanız iyi bir fikir çünkü mevsim bol olmasına rağmen kısa. [! 23594 => 1140 = 1!

 7. İlkbahar geç ve yaz başlarında, birçok nedenden dolayı seviliyor, yumuşak kabuklu yengecin görünümü en iyilerinden biri. Birini yeme zevkine sahipseniz, günlük yengeçinizin lezzetini, keskin etli, kalın kabuğundan hiç merak etmeden, temelde en mükemmel haliyle deniz mahsulleri derhal tuttuklarını biliyorsunuz.

 8. Japon restoranlarından yol kenarındaki deniz ürünleri duraklarına kadar, bu uzun bacaklı yengeçler aramaya değer. Ama şölene başlamadan önce, zaten WTF olduklarını bilmek isteyebilirsiniz.

 9. Yumuşak kabuklu yengeçler ayrı bir yengeç türü değildir. Bunlar normal yengeçlerdir - ABD'de, genellikle kabukları için fazla büyük olan mavi yengeçlerdir. Büyümeye devam etmek için kabuklarını döküp yenilerini büyürler. Başka bir deyişle, küflenirler ve yumuşak kabuklu yengeçleri böyle bir muamele yapan bu kalıplama işlemidir.

 10. Kabuğunu dökmek için, yengeç altında bir iç yumuşak kabuk oluşturur, mevcut kabuğunu kırmak için vücudunu suyla şişirir, yavaşça dışarı çıkar - bu sadece 10 dakika sürebilir - ve sonra yeni bir kabuk oluşturma işlemine başlar. Yeni bir kabuğun tamamen sertleşmesi birkaç gün sürer. O zaman onları yakalamak istiyoruz.

 11. Kalıplama işlemi buna biraz benziyor. (8 dakikalık videonun tamamını buradan izleyebilirsiniz).

 12. Yumuşak kabuklu yengeçler en iyisi altın ve taze olarak yenir. Onları normal bir yengeç gibi kaynatmaya çalışırsan, ayrılırlar. Doldurmanız mümkün olduğunda doldurmanız iyi bir fikir çünkü mevsim bol olmasına rağmen kısa. [! 23594 => 1140 = 1!Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c