Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bu kadar çok karbonhidrat yemeyi bırak - seni şişmanlatıyorlar

Yoksulluk Sınırının Altında Yaşayan Bir Eğitimci Olarak, Çocuklarım İçin Umudunu Asla Kaybetmeyeceğim

 1. Sağlıklı Yağın Faydaları

 2. Yağın düşmanımız olduğunu düşünmemize rağmen, vücudun sağlıklı yağlara ihtiyacı var. Vitaminleri, mineralleri ve antioksidanları diğer gıdalardan emmemize yardımcı olurlar. Enerji sağlarlar, hücre zarları oluşturmamıza yardımcı olurlar ve sindirim, sinir ve bağışıklık sistemlerimizi güçlendirirler. Sağlıklı yağlar ayrıca kalp hastalığı, bazı kanserler, obezite, artrit, Alzheimer, depresyon, eklem ağrısı ve iltihaplanma riskini de azaltabilir.

 3. Artı, arpa, bütün yulaf, patlamış mısır, bulgur, darı, kinoa, tatlı patates, kahverengi pirinç, mercimek, kinoa, fasulye ve karabuğday gibi yağ ve kompleks karbonhidratlı yiyecekler iştah, bu yüzden daha az yemeye meyilliyiz. Rafine karbonhidratlı besinler - tatlılarınız ve cipsleriniz - bizi daha fazla aç yapma eğilimindedir, bu yüzden daha fazla yemek eğilimindeyiz.

 4. Diyetimi Nasıl Değiştirdim

 5. Diyetisyenler herhangi bir yiyecek grubunu diyetinizden çıkarmamanızı söyleyecekler ve ben yapmadım. Ancak her sabah yulaf ezmesi yemek yerine, haftada dört kez yedim. Diğer sabahları tavuklu iki yumurta ya da yer fıstığı ezmesi ya da soya peyniri, meyve ve fındık ile süzme peynir yedim.

 6. Her akşam yemek tabağımda fasulye koymak yerine haftada iki gece yaptım ve diğer gecelerde brokoli ve karnabahar gibi daha fazla nişastalı olmayan sebze ekledim.

 7. Öğle yemeğimi falafel ve humuslu bir salatadan, çoğunlukla karbonhidratlı bir salatadan buharda pişmiş sebzelerden bir salataya, marul, domates, ızgara tavuk, beyaz peynirli bir parçaya ve iki sağlıklı avokado dilimine değiştirdim keten yağı, otlar ve kırmızı şarap sirkesi ile.

 8. Şimdi hindistancevizi yağı ile sote ediyorum ve gün boyunca bir avuç kuruyemişle ve geceleri küçük bir kase ayçiçeği çekirdeği ve birinci sınıf kalitede bitter çikolata üzerinde atıştırıyorum.

 9. Karbonhidratların bizi yağdan daha şişman yapabileceğine inanmanın zor olduğunu biliyorum. Aynı zamanda gıda ürünlerinde sağlıklı görünen etiketlere meydan okuyor. Ancak bu "yağsız" yoğurt, "az yağlı" ekmek, "yağsız" çerez paketine ulaşırken etrafınıza bakın. Çoğu insan şişman mı yoksa zayıf mı?

 10. Yiyecekler yağdan arındırıldığında, lezzet verici yağların yerine koymak için genellikle daha fazla şeker eklenirler. Çok fazla miktarda karbonhidratın vücudunuzdaki yağa dönüşeceğini kabul ederseniz, daha yüksek karbonhidratlı, yağsız yiyecekler için kendinize bir iyilik yapmazsınız.

 11. Son altı aydır yaptığım yiyecek değişimleri benim için devasa değildi. Zaten düşük karbonhidrat diyeti yedim. Ancak kendiliğinden daha az kalorinin tüketilmesine neden olan daha az miktarda karbonhidrat tüketmek, daha fazla protein ve sağlıklı yağ ile birlikte, ağırlık da beni kaymaya başladı. Ayrıca benden uzak durdu, çünkü şimdi böyle yiyorum. Ve ben aç değilim.

 12. Egzersiz yapmadan ilk üç ay gelince, günlük bir saatlik yürüyüşümün kilomu ve sağlığımı korumanın harika bir yolu olduğunu gördüm. kilo kaybı.

 13. Hızlı kilo verme programı olarak karbonhidrat yasağını yasaklamıyorum. Hızlı kilo verme programlarına veya diyetlere inanmıyorum. Fakat bir millet olarak çok fazla karbonhidrat, özellikle de rafine edilmiş karbonhidratlar, sağlıksız yağlardan daha fazla sağlıksız yağ tükettiğimize ve gıda pazarlamacılarının bize yağsız olduğunu düşündürürken bizi yağsız olduğunu düşündüren bir ürün reçetesi sattığına ikna oldum. karbonhidrat.

 14. Benim için kanıt, dolabımdaki giysilerin içinde ya da iki ya da çok büyük olan kıyafetlerimin her yerinde asılı duruyor.

 15. Riva Greenberg tarafından daha fazlası için, buraya tıklayın.

 16. Kişisel sağlık hakkında daha fazla bilgi için, buraya tıklayın.

 17. Riva'nın yeni kitabı, Diabetes Do'nun Nasıl Yapılacağı kitabı, diğer kitaplarıyla birlikte, Hayatınızı mahvedebilecek 50 Diyabet Mitleri ve Kurtabilecek 50 Diyabet Gerçeği ile birlikte ve Diyabetle Kendinizi Sevmenin ABC'si. Riva, hastalara ve sağlık hizmet sağlayıcılarına diyabetle geliştiği konusunda konuşuyor. Web sitesini ziyaret edin DiabetesStories.com.

 18. Bu ülkede en az on yıldır ağır bir tartışma oldu: Bizi yağ, karbonhidrat ya da yağ yapan nedir?

 19. Kişisel bilgilerim için alternatif kilo kaybı düşünürlerini takip eden yıllar sonra ve son zamanlarda insanların kilolarını normalleştirmelerine ve sağlıklarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmalarına yardımcı olmak için, yeni kitabım Diabetes Dos How-Tos, cevabını deneyimledim . Giysilerim benden sarkıyor.

 20. Üç ay içinde denemeden 10 kilo verdim. Amacım kilo vermek değildi. Kazanmak değildi. Geçtiğimiz Eylül ayında bileğimi kötü bir şekilde burktum ve aniden koltuk değneklerine çarptım ve sonra üç ay boyunca çizime girdi.

 21. Günlük saat yürüyüşümü yapamadığımda, daha az yemeye karar verdim, böylece ölçek yükselmedi. Paleo diyeti hakkında okumak - yağsız et, balık, kümes hayvanı, sebze, yumurta, meyve, kaliteli yağlar, fındık, tohumlar, tahıl veya süt içermez - Modifiye edilmiş bir versiyonu izlemeye karar verdim: Zaten düşük karbonhidratlı beslenme planı ve fındık, tohum, avokado, keten ve hindistancevizi yağı gibi daha sağlıklı yağ ekleyin. Daha ileriye gitmeden önce, sorumlu ağırlık ve beslenme önerileri konusunda ne söyleyeceğimi söylemeliyim: Sizin için farklı olabilir. Vücudumuz farklıdır ve özellikle kilo verme ve kilo alma döngüsünde iseniz oyunda çok sayıda karmaşık metabolik süreç vardır.

 22. Ancak diyetinizde rafine karbonhidratları azaltırsanız - beyaz ekmek, simit, makarna, kek, çörek, soğuk kahvaltı gevreği, cips, tatlı, soda ve şekerli içecekler - ve daha sağlıklı yağlar ilave edin - fındık, tohumlar, avokado, somon, ton balığı ve sardalye gibi yağlı balıklar, zeytin, zeytin, keten ve hindistancevizi yağı gibi yağ balıkları - muhtemelen biraz kilo vereceksiniz, şiddetli açlık döngüsünü durdurmalısınız, daha doygun hissediyorum, daha fazla enerji ve daha fazla kan şekeri elde edin.

 23. 1 gram yağın 9 kalori içerdiği, 1 gram karbonhidratın 4 kalori içerdiği doğrudur. Ayrıca karbonhidratların bizi yağdan daha fazla şişman yaptığını düşünmek karşı sezgiseldir. Ancak, Kötü Kaloriler Neden Şişmanlı ve İyi Kalorili Aldığımız Gary Taubes, 2007'deki “İyi Kaloriler, Kötü Kaloriler” yazısında yazan obezitenin yalnızca kalorilerden değil, kalorilerden kaynaklandığı sonucuna varmıştır. Ve bu yağ ve karbonhidrat vücudumuzda nasıl kullanıldığını hakkında Karbonhidratları Yağ Olarak Saklamak

 24. Taubes ve diğer düşük karbonhidrat meraklıları, enerji için yaktığımızdan daha fazla karbonhidrat yediğimizde, vücudumuzun yağ olarak depoladığını ve bunun kilo alımının ve bununla ilgili başlıca nedeni olduğunu söylüyor kötülüklerden.

 25. Şunun gibi çalışıyor: Rafine karbonhidratlar kan şekeri yükseltir. Vücudunuz daha sonra kan şekerinizi düşürmek için ekstra insülin üretir. İnsülin yağ depolama hormonudur. Kan dolaşımınızda daha fazla dolaşımdaki insülinle, vücudunuz karbonhidratları yağa dönüştürür ve bunları depolar - kalçalarınız, uyluklarınız, karın ve kalçalarınız üzerinde. Eğer diyabetiniz varsa ve yeterli insülin üretmiyorsanız, karbonhidratı kapatmak için daha fazla insülin veya daha fazla insülin salınan ilacı alırsınız.

 26. Dr. Düşük maliyetli bir karbonhidrat savunucusu ve klasik diyabet solüsyonu yazan bir diyabolog olan Richard Bernstein, glisemik kontrol için düşük karbonhidrat yemeyi savunuyor. Ayrıca, düşük karbonhidrat savunucularının yaptığı gibi, hayvanlardan elde edilen bazı doymuş yağlar da dahil olmak üzere yüksek kaliteli yağların, obezite veya kalp hastalığının nedeni değil, sağlıklı olduğunu söylüyor. Bu, Tip 2 diyabet hastaları için özellikle önemlidir, çünkü Tip 2 diyabet hastalarının çoğu aşırı kiloludur ve üçte ikisi kardiyovasküler hastalıktan ölür.

 27. Şeker Brülörleri ve Yağ Brülörleri

 28. Geçtiğimiz yıl Mark Sisson ile röportaj yaparken, Paleo'nun savunucusu ve Primal Blueprint yazarı, kilo alımı ve kaybı için oyundaki bir başka faktörü açıkladı. Çok fazla karbonhidrat yiyenlere "şeker yakıcı" diyor. Enerji için karbonhidrat yakarlar ve enerjilerini yüksek tutmak için sabit bir karbonhidrat kaynağına ihtiyaç duyarlar. Her zaman enerji için karbonhidratlara güveniyorlar, depolanmış yağlarına erişmekte ve yakmakta zorlanıyorlar.

 29. Ancak daha az karbonhidrat yediğimizde, Sisson dedi, insanlar "yağ yakıcı" oluyor. Vücut ilk önce karbonhidratların yakıt yakması için gider, fakat öncelikle sebzelerden yenen az miktarda karbonhidrat yaktıktan sonra, depolanan vücut yağına erişir ve yakar, bu da kilo kaybına neden olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407