Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Bir Kuzey Amerika Birleşik Devletleri ABD ve Kanada’yı Artırabilir mi?

Bir Keto Yazında Hayatta Kalmanın 6 Yolu

 1. Yüzyılın Birleşmesi: Neden Kanada ve Amerika, Diane Francis (Harper Collins) Tarafından Bir Ülke Olmalı?

 2. Federal Parti’nin kapatılması sırasında Çay Partisi’nin uygulayıcılarının uzlaşmazlığından bıktıysanız, kararıyla iyimserliğe sebep olmaz. Sistem birkaç ay içinde hükümetin üç kolundan birinde iki partiden birinin küçük bir kısmı tarafından kaçırılabilir. Buna izin veren bir sistemin derin kusurları var.

 3. Sorun çözümsüz görünebilir. Temsilciler Meclisi üyeleri, diğer tüm federal politikacılardan daha fazla olmak üzere, lobiciler ve sisteme enjekte ettikleri paralara karşı sorumludur. Gençlerin oy kullanması azalıyor ve gittikçe daha fazla sayıda genç insan demokratik kurumlara değişimi sağlayacak alternatifler seçiyor. Her yerdeki insanlar daha da sinik hale geldikçe, demokrasinin yapımında ulusal bir meşruiyet krizi yaşanmakta ve daha büyük sorunların uyarıları yer almaktadır.

 4. Mavi dışında, bu ve Amerika’nın karşılaştığı diğer derin sorunları çözmek için mütevazı bir öneri var. (Daha fazla okumadan önce, oturuyorsanız muhtemelen en iyisidir.)

 5. Çözüm, Birleşik Devletlerin ve Kanada’nın, her birinin varlığının ve bir birleşme sürecinin, her ikisinin de karşılaşabileceği bazı zorlu sorunları çözebileceği bir ülke oluşturmak üzere bir araya gelmesi olabilir.

 6. Bu, ABD ve Kanada’nın en çok satan yazarı, yazarı, hakimi ve çifte vatandaşı, Diane Francis’in tezi. Yüzyılın Birleşmesi adlı yeni kitabında: Neden Kanada ve Amerika Bir Ülke Olmalı? Francis, katılma güçlerinin ekonomik faydalarını, anlaşmanın nasıl düzgün bir şekilde yapılandırılabileceğini ve üstesinden gelebilecek siyasi engelleri ortaya koyuyor.

 7. Avrupa Birliği’nin kurulması delil ise, ticaret anlaşmaları, ortak pazarlar ve ekonomik sendikalar siyasi sendikalara yol açabilir. Bu yüzden, Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'nın imzalanmasından 20 yıl sonra, birinin Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri'nin siyasi entegrasyonu için ciddi bir öneri hazırladığı o kadar da fena değil.

 8. Francis açıkça ifade ederek başladı. Bir zamanlar rakipsiz bir ekonomik süper güç, bugünün Amerikası hasta. Uluslararası Para Fonu, Çin, Hindistan, Japonya ve dört Asya Kaplanının - Güney Kore, Tayvan, Singapur ve Hong Kong'un 2018 yılına kadar G8'den (eksi Japonya) daha büyük olacağını öngörüyor.

 9. Eski bir sendika lideri olan Andy Stern'den "Ülkeler ekonomik ekipler olması gerektiğinde bir çağda, Team USA'nın sonuçlarını - işsiz bir on yıl, 30 yıllık ortalama medyan maaşını" iddia etti. , bir ticaret açığı, küçülen bir orta sınıf ve olağanüstü bir kazanç, ancak yalnızca ilk yüzde 1 için - acıklı. "

 10. Birleşme vakasını oluştururken Francis, Kanada’nın en büyük gücünün "akıllara durgunluk veren" kaynak zenginliği olduğunu söylüyor. Kanada Coğrafya Araştırması'ndan bir petrolog yardımıyla, Kanada'nın halen 9 trilyon ila 15 trilyon dolar arasında metal ve mineral bulunabileceğini ve üretilebileceğini tahmin ediyor. Madenleri bulmak, inşa etmek ve işletmek ve gerekli altyapıya sahip olmanın yanı sıra emtialara değer katmanın çarpan etkisine ekleyin, bu miktar iki katından fazla olacaktır.

 11. Bu kaynakları tamamlamak için Kanada’da sağlam bir bankacılık sistemi, ABD ile daha güçlü bir ilişki, daha sofistike sosyal değerler ve sistemler ve eğitimli, kanuna uygun insanlar var.

 12. Francis, ABD’nin en büyük rekabet avantajının risk alma ve girişimcilik kültürü olduğunu savunuyor. Amerikan tutumları, iyi niyetle faaliyet gösteren girişimcilerin başarısızlıklarını ve başarısızlıklarını engellerken, diğer uluslar veya kültürler herhangi bir başarısızlığı cezalandırıyor. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada'nın engin vahşi doğasını sürdürülebilir ve sorumlu bir şekilde geliştirmek için sermaye, bilimsel cesaret ve motivasyona sahip tek ülkedir. Kanada’nın kaynakları ve Kuzey Kutup Bölgesi - “dünyanın geleceği Panama ve Süveyş kanalları” olarak belirlendi - “inanılmaz fırsatlar” olurdu!

 13. Francis, önceki Batı ve Doğu Almanya tarafından benimsenen Tam Monty Alman birleşimi gibi politik entegrasyon yaklaşımlarının yanı sıra, birleşme senaryolarının ekonomisini ortaya koyuyor. Diğer bir seçenek ise, Avrupa Birliği gibi bir meta devlet oluşturmaktır; burada Kanada ve ABD ayrı bir siyasi varlık olarak devam eder.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407