Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


"Bir Amerikalı için iyi Almanca konuşuyorsun"

401 (k) 'niz Trumpın Aksi Tweet'lerine Rağmen Para Kaybettiyseniz Ne Yapmalı

 1. Popüler inanışın aksine, yukarıda belirtilen cümle, konuşmacının niyeti ne olursa olsun, kesinlikle bir iltifat değildir. Bu kelimeler İngilizce, Almanca veya herhangi bir iyi niyetli ses tonu ile söylenebilir. Bu ifade, en kötü ifadeli iltifat olarak kalır: kasıtsız bir ifade. İfadenin ardındaki söylenmemiş açıklama, "Bir yabancı dili iyi konuşabildiğinize şaşırdım, çünkü çoğu Amerikalı yapamaz." Benim hemen tepkim, böyle bir iddiayı reddetmek: Pasaportumun Almanca bilgim ile ne ilgisi var? Vatandaşlık ne zamandan beri yabancı dil yeterliliğini belirliyor? Maalesef, dürüst öfkem öldüğünde, korkunç bir aydınlanmaya başladım. Haklı olabilirler.

 2. Massachusetts kamu eğitimim ilk önce 13 yaşındayken 7. Sınıfta yabancı dillere maruz bıraktı. 8. sınıfta hangi tanıtım dil kursuna daha iyi karar verebileceğimize karar verebilmemiz için her birimize bir dil tadı veren Fransızca, İspanyolca ve Almanca bir trimesterimiz vardı. Çoğu Avrupa ülkesinde, öğrenciler sekiz yaşlarında bir yabancı dil öğrenmeye başlarlar. Sekiz yaşındakilerin çoğu için yabancı bir dil öğrenmek bir seçenek değildir. Uygulamalı Dilbilim Merkezi'ne göre Amerika Birleşik Devletleri'ndeki devlet okullarının sadece% 24'ü yabancı dil kursları veriyor. Yabancı dil eğitimi veren okullar arasında% 79'u genel yeterlilikten ziyade tanıtım riskine odaklanmaktadır.

 3. Yabancı dil eğitimine değer veren biri olarak, bu rakamlarla büyük bir sorunum var. Ama ben sadece konuya önyargılı mıyım? Avrupalılar yabancı dillerle ABD vatandaşlarından çok daha sık bir araya geliyorlar, sadece farklı kültürleri, dilleri ve dil lehçelerinin bulunduğu pek çok ülkenin bir arada yaşadığı bir dünyada yaşayarak. Tabii ki Lüksemburg'dan birinin birden fazla dil konuşması gerekecek; Lüksemburg'un üç resmi dili vardır ve Belçika, Fransa ve Almanya ile sınır komşusudur. Ve yine de İngilizce, "dünya dili" denilen bir şey değil mi? İşletme veya bilimde uluslararası başarıya ulaşmak için, İngilizce dilini güçlü bir şekilde kavramak çok önemlidir. En azından, benim Amerikan yetiştiriciliğimin inanmamı sağladığı şey buydu.

 4. İngilizce’nin yararını ilk dil olarak ispatlayamıyorum; Aksine, çeşitli seyahat deneyimlerimden ancak ingilizce konusundaki bilgilerimin başka türlü yapamadığım zamanlarda iletişim kurmama izin verdiğini doğrulayabilirim. Ve evet, Massachusetts'deki memleketimden İngilizce konuşamayan en yakın ülke, Quebec eyaletinde Kanada ve bu oldukça iyi bir yolculuk. Öyleyse neden ABD vatandaşları yabancı dil becerilerini kullanma fırsatları az çok uzaktayken “herkes yine de İngilizce konuşuyorsa” yabancı dil öğrenmek için uğraşsınlar? Araştırmalar, ikinci bir dili öğrenmenin diğer akademik konularda öğrencilere fayda sağladığını göstermiştir. ABD'deki yabancı bir dili inceleyen öğrenciler, standartlaştırılmış testlerde matematik, okuma ve İngilizce okuryazarlığı gibi çekirdek alanlarda çalışmayan öğrencilere göre daha iyi performans gösterirler. Problem çözme becerileri bile olumlu yönde etkilenir. Eğer gelişmiş akademik performans yeterli değilse, İngilizce dilinin “küresel baskınlığına” bakalım. Küresel nüfus açısından, anadili İngilizce olanların yüzdesi düşüşe geçti. Anadili İngilizce olan konuşmacıların dünya çapında azalmasıyla birlikte, Mandarin Çincesi gibi diğer dillerin anadilini konuşan topluluklarla orantılı olarak yetişmesi doğaldır. Hepimiz Mandarin öğrenmeye başladığımızı söylememekle birlikte, ABD'nin eğitimdeki değerlerini yeniden değerlendirmesi gerektiğini öneriyorum. İngilizcenin “dünya dili” olduğunu varsaymıyoruz ya da İngilizcenin küresel söylemde süresiz olarak hayati kalacağını varsayıyoruz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407