Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Beyaz İspanyolların Ayrıcalığı: Gerisini Dışarıda Bırakma

Montaj

 1. İnsanlar Latinlerin hakkında Siyahlıklarını inkâr etmekten çok bahsediyorlar, ancak "beyaz Latino" terimini gündeme getiriyorlar ve beyaz Latinlerin kendilerinden aşırı bir tepki, visseral saldırı göreceksiniz. Gibi taktikler (ve bunu ırkçı Amerikalılardan çok fazla okuduğunuza eminim): Irk hakkında konuşmayı bırakın, Latinler ırkçı değil, beyaz ve Siyah Latinler hâlâ aynı muamele görüyor, diliniz bölücü. Latin veya İspanyol olarak tanımlandıklarında kendilerine verilen ayrıcalıklardan hoşlanmadıklarını iddia etmeyi severler.

 2. Latin veya İspanyol’u kucaklamak Yerli halklara, Chicanos ya da Afro-Latinos’a fayda sağlamamış; sponsorlar, hükümet, yayınlar, bağışlar, siz onu isimlendirin.   Latiniciliğe dahil olmayı talep ediyoruz ve sadece bir etiketle değil, politik ve parasal kazanımı hedef alabiliyoruz: hükümet içindeki pozisyonlarla, marka elçisi olarak pozisyonlarla, hem film endüstrisinde hem de TV ağlarında pozisyonlarla. İşleri ile.

 3. Çoğunluğun bir parçası olmanın ne demek olduğunu çok az bilen insanlar, çoğumuz nasıl temsil eder? Kendinizi zorlukla tecrübe ettiğinizde çeşitlilik eksikliği ve ayrımcılık konusunda gerçekten otorite ile konuşabilir misiniz? Bir ayrıcalık bedeli var ve bu fiyatın kör noktaları var. Farklılığı kabul ettiğiniz ve bu ayrıcalıktan vazgeçtiğiniz sürece temsil edebilirsiniz. Bunu nasıl yaptın? Sektörünüzdeki bir işe bir mestizo veya Afro-Latino önerin. Bir Chicano'yu işe alın ve yalnızca kalifiye olduklarını düşündüğünüz işler için değil. Önyargılarınızı geride bırakın. İnsanların hem olumsuz hem de pozitif kalıplardan oluştuğunu, ancak tamamen karmaşık insanlardan oluştuğunu düşünmeyi bırakın. Kendi kendimizi yargılamaya gelince renk körü, liyakat ve önyükleme mitlerine de düşmediğimize inanmayarak.

 4. O zamana kadar, bir panoya, işgücüne ya da tahtaya sahip beyaz Hispanik'lerin buradaki Hispaniklerin çoğunun temsili olmadığını belirtmeye devam edeceğim. Amerika'daki Latino temsilleri, Latin Amerika'daki ırksal ve sosyal eşitsizliğin bir mikro kozmosu gibi görünmektedir. Beyaz İspanyol olanı, sadece geri kalanımız için konuşmaya hazır olmamak benim için güçlendiriyor. En azından sadece onlar iş olarak kabul edilenler ve bir sistemin kurbanları (ya da haydutları) olarak kabul edilenler olduklarında, bunu kendi çıkarları için sağabilecekler.

 5. İspanyol olarak tanımlanmanın imtiyazları bize aldatmıyor. Filmde, televizyonda, yayınlarda, hükümette, orgazmları için hibe almaya ve sadece beyaz Latinlere değil, daha fazla Latinos görmek istiyorum. Karışıma daha fazla sazon ekleyin ve sonra Latino olmanın ne demek olduğunu gerçek bir temsili olarak adlandırabilirsiniz.

 6. İnsanlar Latinlerin hakkında Siyahlıklarını inkâr etmekten çok bahsediyorlar, ancak "beyaz Latino" terimini gündeme getiriyorlar ve beyaz Latinlerin kendilerinden aşırı bir tepki, visseral saldırı göreceksiniz. Gibi taktikler (ve bunu ırkçı Amerikalılardan çok fazla okuduğunuza eminim): Irk hakkında konuşmayı bırakın, Latinler ırkçı değil, beyaz ve Siyah Latinler hâlâ aynı muamele görüyor, diliniz bölücü. Latin veya İspanyol olarak tanımlandıklarında kendilerine verilen ayrıcalıklardan hoşlanmadıklarını iddia etmeyi severler.

 7. Latin veya İspanyol’u kucaklamak Yerli halklara, Chicanos ya da Afro-Latinos’a fayda sağlamamış; sponsorlar, hükümet, yayınlar, bağışlar, siz onu isimlendirin.   Latiniciliğe dahil olmayı talep ediyoruz ve sadece bir etiketle değil, politik ve parasal kazanımı hedef alabiliyoruz: hükümet içindeki pozisyonlarla, marka elçisi olarak pozisyonlarla, hem film endüstrisinde hem de TV ağlarında pozisyonlarla. İşleri ile.

 8. Çoğunluğun bir parçası olmanın ne demek olduğunu çok az bilen insanlar, çoğumuz nasıl temsil eder? Kendinizi zorlukla tecrübe ettiğinizde çeşitlilik eksikliği ve ayrımcılık konusunda gerçekten otorite ile konuşabilir misiniz? Bir ayrıcalık bedeli var ve bu fiyatın kör noktaları var. Farklılığı kabul ettiğiniz ve bu ayrıcalıktan vazgeçtiğiniz sürece temsil edebilirsiniz. Bunu nasıl yaptın? Sektörünüzdeki bir işe bir mestizo veya Afro-Latino önerin. Bir Chicano'yu işe alın ve yalnızca kalifiye olduklarını düşündüğünüz işler için değil. Önyargılarınızı geride bırakın. İnsanların hem olumsuz hem de pozitif kalıplardan oluştuğunu, ancak tamamen karmaşık insanlardan oluştuğunu düşünmeyi bırakın. Kendi kendimizi yargılamaya gelince renk körü, liyakat ve önyükleme mitlerine de düşmediğimize inanmayarak.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407